دلگرم
امروز: شنبه, ۱۶ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
مسابقه خنده دار اینشتین و مرد هندی در هواپیما!
8
آلبرت اَینشتَین فیزیک‌دان نظری آلمانی بود که نظریه نسبیت را به‌عنوان مهم‌ترین دستاوردش توسعه داد که در کنار مکانیک کوانتومی دو ستون فیزیک مدرن به‌شمار می‌روند.

اون چند وقت پیش این داستان رو برام فرستاد . گفتش داستان اون یارو هندیه که کنار انیشتین تو هواپیما بود رو شنیدی؟ میبینید که همین الانم آدم رو به فکر فرو برد. خب این یارو هندیه کنار انیشتین نشسته بود و انیشتین گفت این پرواز طولانی هستش.

آلبرت اینشتین / مسابقه خنده دار اینشتین و مرد هندی در هواپیما

چرا یه رقابت با هم نداشته باشیم. من ازت یه سوال میپرسم و اگه نتونی جواب بدی... بهم ۵ دلار میدی و بعد تو میتونی یه سوال از من بپرسی اگه من نتونستم جواب بدم بهت ۵۰۰ دلار میدم. یارو هندیه با خودش گفت عجب موقعیت خوبی . من جواب ندم ۵ دلار میدم اون جواب نده ۵۰۰ دلار . پس به انیشتین گفت باشه تو اول شروع کن. انیشتین گفت فاصله ماه تا زمین چقدره؟ هندیه کلی فکر کرد و گفت میدونی جوابش رو نمیدونم.

آلبرت اینشتین / مسابقه خنده دار اینشتین و مرد هندی در هواپیما

پس بیا اینم ۵ دلار . بعد اون به انیشتین نگاه کرد و گفت.... اون چیه که با ۳ تا پا از تپه میره بالا و با ۴ تا پا میاد پایین؟ انیشتین تا میتونست فکر کرد و تمام مبحث های علمی رو بالا پایین کرد... و اصلا نتونست که جوابی پیدا کنه. پس دستش رو کرد تو جیبش و ۵۰۰ دلار به یارو داد. دوباره نوبت انیشتین شد. انیشتین گفت قبل از اینکه سوال بعدیم رو بپرسم... چی با ۳ تا پا از تپه بالا میره و با ۴ تا پا میاد پایین؟ بعد هندیه دست کرد تو جیبش و ۵ دلار به انیشتین داد😂
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (8 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است