دلگرم
امروز: شنبه, ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
مرموزترین و شگفت انگیزترین نقاشی های قرن!
1
در این مطلب با ما همراه باشید تا سبک خاصی از نقاشی را به شما نشان دهیم که برای درک راز پنهان شده در نقاشی باید خیلی باهوش باشید.

رمز آلود ترین نقاشی ها

هنر واریخت یا هنر آنامورفیک در اصل نوعی از نقاشی است که از یک زاویه شکلی درست دارد و از دیگر زوایا با نمایی دارای اعوجاج دیده می‌شود. آفریدن این آثار نیازمند درکی عمیق از شیوه کار آینه‌های گوناگون و قوانین بازتابش است. در کلیپ زیر تعدادی از این نقاشی های مرموز را میتوانید ببینید.


واریخت‌سازی در زمان رنسانس پدید آمد. در آن زمان هنرمندان می‌کوشیدند تصاویر را هرچه واقع‌گرایانه‌تر بنمایانند و به این خاطر در زمینه ژرفانمایی مداقه کردند و در این راه به واریخت‌سازی هم رسیدند نمونه‌ای از واریخت‌سازی که معمولاً به آن اشاره می‌شود جمجمه‌ای است کژریخت که در برخی نقاشی‌های «یادآور مرگ» کشیده شده و پیام اخلاقی آن به یاد داشتن گذرا بودن زندگی است. از هنرمندانی که به این سبک می‌پرداخت می‌توان به هانس هلباین پسر اشاره کرد.

نقاشی های مرموز

آنامورفوسیس هنر نمایش یا پرسپکتیو تحریف شده است که بیننده را ملزم به استفاده از وسایل خاص یا اشغال یک نقطه دید خاص برای بازسازی تصویر می کند. هنر Anamorphosis در چین اختراع شد و در قرن شانزدهم به ایتالیا آورده شد، تقریباً زمانی که هنرمندان دوره رنسانس مانند لئوناردو داوینچی در حال تسلط بر سه بعدی و کشف آنامورفوس مایل بودند.

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموز

نقاشی های مرموزاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits