دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
ملاک اصلی ازدواج : مردها زن باهوش می خواهند یا زن زیبا ؟!
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
محققان اعتقاد دارند که مردها به خاطر دلایل بیولوژیکی طالب زیبایی هستند. درست است که هنوز کمی در ابراز احساساتشان سرسخت هستند اما به دنبال کسی هستند که بتوانند آزادانه با او مسائل احساسی و روحی-روانی خود را در میان بگذارند.

ملاک مردها برای ازدواج چیست؟

بعضی از مردان دوست دارند همسرشان زیبایی زبان زدی داشته باشد و بعضی از مردان دوست دارند زن باهوشی نصیبشان شود. به راستی زیبایی مهم است یا هوش؟

زن مناسب ازدواج

برخی از مردان جذب زنان زیرک و باهوش می شوند در حالی که برخی دیگر به سراغ زنانی می روند که اندام چشمگیر و هوش کمتری دارند. زیرک بودن زنان می تواند برای مردان مختلف معانی متفاوتی داشته باشد، اما اغلب افراد باهوش یک ویژگی مشترک دارند. این افراد هرگز در زندگی خود به کم قانع نیستند.

یک زن زیرک و باهوش معمولاً می داند که از زندگی و افراد پیرامون خود چه می خواهد. بنابراین برای او سخت است که هر چیزی که زندگی سر راهش قرار می دهد را به راحتی بپذیرد. به همین علت به‌عنوان یک خانم باهوش، یافتن مرد مناسب می تواند برای این افراد کمی سخت باشد، به خصوص اگر از بسیاری از مردانی که ملاقات می کنند باهوش‌تر باشند. مردها خصوصیات و نژاد خودشان را دارند، برخی از آنها ممکن است به هوش یک زن و برخی دیگر فقط به زیبایی یک زن اهمیت بدهند.

بسیاری از مردان از این مساله شکایت دارند که زنان موجوداتی پیچیده هستند، در حالیکه در واقعیت اینگونه نیست. در واقع این مردها هستند که از آنچه می خواهند مطمئن نیستند. در بیشتر موارد، یک مرد می داند که در زندگی به دنبال چه چیز است، اما آن را دنبال نمی کند. برخی از مردان به محض اینکه احساس می کنند یک زن از آنها زیرک تر و باهوش تر است بلافاصله به سراغ زن دیگری می روند که دارای هوش پایین تری باشد.

مردان از چه زنانی خوششان می آید؟

با این حال، برخی دیگر از مردان هم هستند که خود را فریب نمی دهند. این دسته از افراد همیشه به سراغ دختران باهوشی می روند که از نظر آنها بسیار زیبا هستند. این گروه از مردها همچنین می دانند که زیبایی مترادف با هوشمندی است و هر مردی ترجیح می دهد به جای درگیری با زن خود آرامش داشته باشد

زن زیبا بهتر است یا زن باهوش ؟

هیچ شکی نیست که مردها هنوز هم به دنبال صورت زیبا هستند. در تحقیقی که سال 1999 انجام گرفت مشخص شد که 43 درصد از مردها قبول کرده اند که قبل از هر چیز به خاطر مسائل ظاهری مجذوب زنان می‌شوند، و 35 درصد از آنها نیز ادعا کردند که به دنبال زنان باهوش هستند.
(اما در تحقیق مشابهی که روی زنان انجام گرفت مشخص شد که فقط 24 درصد از آنها به دنبال ظواهر هستند و برای 60 درصدشان هوش و ذکاوت طرفشان حرف اول را می زند.)

زیبایی حتی پول را هم جذب خود می کند

وقتی در تحقیقی از مردان سؤال شد که آیا دوست دارند با زنی زیبا اما فقیر ازدواج کنند یا زن زشت اما ثروتمند، 55 درصد از آنها مورد اول و فقط 23 درصد از آنها مورد دوم را انتخاب کردند. (اما وقتی همین سؤال از زنان پرسیده شد، مشخص شد که 28 درصد از آنها زیبایی را به ثروت ترجیح می دهند و 37 درصد اعتقاد داشتند ثروت مهمتر از زیبایی ظاهری است).

مردها به خاطر دلایل بیولوژیکی طالب زیبایی هستند

مردها حتی وقتی پا به سن می‌گذارند هم به دنبال زنانی جوانتر و زیباتر از خودشان هستند. پروفسور جان مارشال تونسند در این زمینه می‌گوید، می‌دانم شاید خانم ها دوست نداشته باشند این را بشنوند، اما در جوامع غربی یک مرد حتی مردهای تک همسری وقتی یک زن زیبا و جذاب را می‌بیند، به داشتن رابطه با آن زن فکر می‌کند!

در واقع، طبق تحقیقی که در سال 201 در دانشگاه ورمونت انجام گرفت، اینطور دریافت شد که 98 درصد از مردان متاهل در آمریکا در مورد داشتن رابطه با کسی غیر از همسرشان رویاپردازی می‌کنند (درمقابل 78 درصد از خانم ها که به کسی غیر از همسرشان فکر میکنند).
مغلوب وسوسه ها شدن هم مسئله ای دیگر است.

از نگاه مردان زن زیبا بهتر است یا زن باهوش!

در واقع، کمتر از 5 درصد از مردها در جوامع غربی در یکسال، روابط خارج از ازدواج دارند (درمقایسه با آمار خانم ها که 2 درصد است) و نزدیک به 80 درصد از مردان طی دوران ازدواج به همسرانشان وفادار می مانند (در مقایسه با 90 درصد خانم ها).

اما گرایش بیولوژیکی مردها به سمت زیبایی آنقدرها هم که فکر میکنیم در انتخاب آنها تاثیر نمی گذارد. مثلاً تاثیر زیبایی در انتخاب های مردان بسیار به سطح تحصیلات آنها مرتبط است؛ مردهایی که تحصیلات متوسطه دارند، 2/21 مرتبه بیشتر از آنها که تحصیلات دانشگاهی دارند به زیبایی اهمیت می‌دهند.

رابرت گلاور، روانشناس، در این رابطه می گوید: ” اینکه کسی دوستتان بدارد مطمئناً مهمتر از زیبایی و قیافه ی اوست.”

مردها به زنانی که از رابطه زناشویی لذت می برند گرایش دارند

طبق تحقیقی که در سال 2000 انجام گرفت، اینطور استنباط شد که 80 درصد از مردان جوان میخواهند شریک زندگیشان شور و حرارت زیادی در روابط زناشویی داشته باشد (73 درصد از خانم ها هم همین را می خواستند). اما مردها، مثل زنان، در مقابل کسانی که بیش از اندازه فعال باشند، محتاط عمل میکنند.

در تحقیقی که در سال 1997 انجام گرفت مشخص شد که هر دو جنس، میزان کم تا متوسط از دانش زناشویی را در فرد مقابلشان ترجیح داده اند که متخصصین عقیده دارند این نشانه ی ترس آنها از بی وفایی همسرانشان بوده است.

بیولوژی در مقابل واقعیت

مردهای امروزی معمولاً به روشی عمل میکنند که مخالف محرک های تکاملی است. دکتر نیل کلارک وارن، که یک بنگاه زوجیابی را هدایت می کند، خاطرنشان می کند که بسیاری از مراجعین مرد او به دنبال زنانی هم سن خودشان هستند.

بعلاوه، او به تجربه دریافته است که مردها، برخلاف امر بیولوژیکی برای تولید مثل، زنانی را ترجیح می دهند که خود صاحب فرزند باشند. وارِن می گوید، ما دریافته ایم که مردها هرچه سنشان بالاتر می رود، میل و علاقه اش برای ناپدری شدن بیشتر می شود. واقعیت این است که وقتی سنتان بالای 35 باشد، زنانی که برای ازدواج با شما مناسب باشند کسانی هستند که بچه دارند.”

نشانه های «زنان جذاب» از نظر مردان

مردهای میانسال به دنبال همسری مهربانند

و مسئله ی تجربه ای مطرح می شود که مردها با بالا رفتن سنشان به دست می آورند، و تاثیری که این تجربیان می تواند بر طرز تفکرشان داشته باشد. جان گاتمن محقق دانشگاه واشنگتن میگوید، مردان جوان به دنبال زنان زیبا و جذاب هستند، اما مردهای میانسال

به دنبال همسری مهربانند

مورگان کِنِی 58 ساله که مدیر موزه ای در چاپِل هیل در کارولینای شمالی است میگوید، بعد از دو ازدواج و چند رابطه که هیچکدام به ثمر ننشسته، او دریافته است که آنچه که او واقعاً آرزویش را داشته، همسری بوده که از نظر احساس صادق و عمیقاً روحانی باشد.

او بالاخره این خصوصیات را در همسر سومش پیدا می کند که زنی 44 ساله و دلال املاک است. این دو علایقی مشابه در هنر و عکاسی دارند اما به عقیده خودش آنچه واقعاً در آن مشترک اند، همراهی و وفاداریشان به همدیگر است.

خوشبختانه، مردهای امروزی به دنبال کسی هستند که در همه ی مسئولیت های ازدواج، از پول درآوردن گرفته تا بزرگ کردن بچه ها، با آنها شریک باشد. درست است که هنوز کمی در ابراز احساساتشان سرسخت هستند اما به دنبال کسی هستند که بتوانند آزادانه با او مسائل احساسی و روحی-روانی خود را در میان بگذارند.

داشتن زن زیبا رویای همه مردان است...!

منبع : ساعد نیوزاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits