دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
مدت زمان نقاهت بعد از جراحی کوچک کردن سینه چقدر است؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در کلینیک زیبایی سعادت آباد ما آماده پاسخگویی به هرگونه سؤال شما که ممکن است در مورد عمل جراحی سینه خود داشته باشید، هستیم.

خانم هایی که به دنبال جراحی ماموپلاستی کوچک کردن سینه هستند، اندازه یا حجم سینه هایشان باعث ناراحتی جسمی یا روانی آن ها شده است.

به طور کلی، این عمل جراحی سینه نسبتاً رایج است و نهایتا چیزی حدود 4 تا 5 ساعت طول می کشد. اما دوره نقاهت این جراحی چقدر است؟

در کلینیک زیبایی سعادت آباد ما آماده پاسخگویی به هرگونه سؤال شما که ممکن است در مورد عمل جراحی سینه خود داشته باشید، هستیم.

مدت زمان نقاهت بعد از جراحی ماموپلاستی کوچک کردن سینه چقدر است؟

اکثر زنان حدود 2 تا 3 هفته پس از این جراحی می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند. فعالیت های عادی معمولاً شامل کارهای خانه، برخی از انواع ورزش های سبک و بازگشت به سرکار است.

برخی از خانم هایی که شاغل هستند مانند کسانی که در مشاغل اداری کار می کنند، ممکن است حدود یک هفته پس از درمان بتوانند به سرکار خود بازگردند.

توجه داشته باشید که هر بیمار یک جدول زمانی بهبودی منحصر به فرد خواهد داشت اما برخی از ویژگی های کلی بعد از عمل که معمولا برای بسیاری از افراد رخ می دهد، شامل موارد زیر است:

روز اول

عمل جراحی شما تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در طول مدت جراحی، شما آرام خواهید بود و هیچ درد و ناراحتی را حس نخواهید کرد.

پس از اتمام جراحی، ممکن است نیاز باشد یک تا دو روز در بیمارستان بستری بمانید. در هفته اول پس از جراحی، احتمالا برای انجام کارهای خانه یا رانندگی، کمک نیاز خواهید داشت، پس بهتر است همه چیز را از قبل آماده کنید.

بعد از عمل، چندین دستورالعمل همچون موارد زیر، به شما داده می شود که باید آن ها را رعایت کنید:

  • مراقبت از برش ها
  • محدودیت حرکت و فعالیت
  • تهیه و مصرف داروها و نسخه ها
  • اینکه چه مدت باید از سوتین ساپورت استفاده کنید

دستورالعمل ‌های ارائه شده به شما، همچنین ممکن است شامل نکاتی در مورد بهترین روش خوابیدن، مانند خوابیدن به پشت و یا حرکاتی باشد که باید از آنها اجتناب کنید. (مانند بالا آوردن بازو ها یا بلند کردن هر جسم سنگین دیگری)

علاوه بر این، ممکن است در کلینیک زیبایی تهرانپارس به شما دستور داده شود که حداقل به مدت 24 ساعت حمام نروید و از خیس شدن برش ها یا پانسمان ها خودداری کنید. همچنین در این مدت زمان از آب داغ استفاده نکنید. در دوران نقاهت باید از مصرف سیگار یا الکل نیز خودداری کنید.

هفته اول

در هفته اول پس از جراحی، باید به مدت 4 تا 6 هفته در اکثر اوقات روز از سینه بند پشتیبانی استفاده کنید. تنها زمانی که باید سوتین خود را در بیاورید برای دوش گرفتن است. پوشیدن مداوم سینه بند پشتیبان، کمک می کند تا نتایج کوچک کردن سینه به شکل دلخواه شما ایجاد شود. در هفته اول بهبودی، شما می توانید که حرکات سبکی مانند راه رفتن در خانه را داشته باشید اما به طور کلی بهتر است روی استراحت تمرکز کنید.

مهم است که در طول دوران نقاهت سالم غذا بخورید و آب فراوان بنوشید، زیرا بدن شما برای بهبود سریعتر به این منابع نیاز دارد. شما باید تمام داروها را طبق دستور مصرف کنید و از فعالیت شدید خودداری کنید. اولین قرار ملاقات شما معمولاً یک هفته پس از عمل برای ارزیابی روند بهبودی شما برنامه ریزی می شود.

مدت زمان نقاهت بعد از جراحی کوچک کردن سینه چقدر است؟

هفته دوم

در هفته دوم بهبودی، احتمالا برش‌ های محل جراحی شروع به سفت شدن و خارش می کنند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، می توانید محل را با وازلین، مرطوب نگه دارید. همچنین باید طبق دستور پزشک معالج تان، به بستن سینه بند خود ادامه دهید، چرا که این کار به کانتورینگ صحیح بافت سینه در طول بهبودی کمک می کند.

فعالیت شما نیز در این هفته همچنان باید محدود باشد و رژیم کم سدیم با آب فراوان را ادامه دهید. این هفته احتمالا می توانید به سرکار خود بازگردید.

یک ماه

حدود یک ماه پس از عمل، احتمالا احساس طبیعی بودن دارید. در این دوره باید بتوانید بیشتر فعالیت های عادی خود از جمله کارهای خانه و ورزش های سبک را از سر بگیرید.

لطفا از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش شدید و هر گونه فعالیتی که باعث شود به خودتان فشار بیاورید، خودداری کنید. در بیشتر روز باید به بستن سینه بند خود ادامه دهید.

در طول این ماه است که احتمالا اولین احساس های خوب خود از عمل را تجربه می کنید. متوجه می شوید که درد کمر، شانه و گردن کمتری دارید و لباس ‌های تان را راحت ‌تر تن می کنید. همچنین در این ماه ممکن است نیاز باشد تا ملاقات دیگری با جراح تان داشته باشید.

دو ماه

پس از گذشت حدود 2 ماه، اکنون بیشتر می ‌توانید فعالیت ‌های دیگر خود، اعم از ورزش های معمولی را از سر بگیرید. ورزش هایی مانند آهسته دویدن، یوگا و شنا ممکن است گزینه هایی برای شما در این دوران باشند به شرطی که تمام دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید.

اگرچه تا این زمان بهبودی بیشتری داشته اید اما باید تا پایان 6 تا 8 ماهگی به بستن سینه بند خود ادامه دهید تا مطمئن شوید که سینه های شما به درستی جاافتاده و بهبود یافته اند. پس از 2 ماه، باید بتوانید سوتین های معمولی و سوتین های ورزشی خود را به دلخواه بپوشید.

اگر هنوز سوالی درباره نقاهت پس از ماموپلاستی دارید، می توانید با کلینیک زیبایی کرج تماس بگیرید.

ماموپلاستی بدون درد

مسلما ماموپلاستی نیز مانند هر جراحی دیگری، بدون درد نیست. اما دوران نقاهت این جراحی، قابل تحمل بوده و در صورتی که دستورالعمل ها را رعایت کنید، می توانید حداکثر پس از گذشت 2 ماه از جراحی در کلینیک دکتر عصاره، به فعالیت های عادی خود بازگردید.

مدت زمان نقاهت بعد از جراحی کوچک کردن سینه چقدر است؟

کلینیک دکتر آرمان عصاره

در کلینیک دکتر آرمان عصاره می توانید خدمات جراحی زیبایی ماموپلاستی را با بالاترین کیفیت توسط متخصص جراحی لاپاراسکوپی و یک تیم آماده در یک مرکز مجهز، دریافت نمایید. برای رزرو نوبت قبلی از کلینیک دکتر عصاره تنها کافیست وارد وبسایت ما شوید و یا با ما تماس بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits