دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
رابطه نامشروع در خودرو در قانون ایران چه مجازاتی دارد ؟
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امروزه یکی از پرونده‌ های رایج و مطرح در دادگاه‌ ها، پرونده‌های مربوط به خیانت و رابطه نامشروع است. مجازات رابطه نامشروع در خودرو! با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید .

رابطه در خودرو | رابطه نامشروع

مجازات رابطه نامشروع در خودرو یکی از مهم‌ترین و پرچالش‌ترین موضوعاتی است که همیشه مطرح بوده و بحث‌های زیادی را پیرامون خود ایجاد کرده است. در جامعه ما که جامعه اسلامی است طبیعتا با محدودیت‌های خاص خود همراه است.

رابطه نامشروع در مقابل رابطه مشروع قرار می‌گیرد. منظور از آن رابطه بین زن و مرد نامحرمی است که خارج از حدود متعارف با یکدیگر رابطه برقرار کرده‌اند.
پس اگر بین دو زن و مردی که به سن بلوغ رسیده‌اند رابطه از طریق قانونی و شرعی که همان صیغه عقد است، شکل گیرد آن رابطه مشروع است.

اگر این شرایط رعایت نشد یعنی بدون اینکه بین زن و مرد نسبت شرعی و قانونی (که منظور همان صیغه عقد است) وجود داشته باشد رابطه‌ای شکل گرفت و آن رابطه خارج از حد و حدود متعارف بود، رابطه نامشروع تلقی می‌شود.

رابطه در خودرو

سه حالت رابطه نامشروع منجر به زنا

  • زنای محصنه
  • زنای غیر محصنه
  • تجاوز به عنف

زنای محصنه

زنای زن یا مردی است که همسر داشته و همسر او در دسترس بوده و هر زمان که اراده کند امکان برقراری رابطه جنسی با او وجود دارد. حال اگر چنین فردی مرتکب رابطه جنسی با دیگری شود زنای محصنه نام دارد.

زنای غیر محصنه

رابطه جنسی کسی است که همسر ندارد یا اگر همسری دارد به علت غیبت، بیماری سخت یا بیماری مانع نزدیکی، یا شرایط دیگر در دسترس او نیست و هر زمان که بخواهد هم امکان برقراری رابطه جنسی با او نیست.

حکم زنا در خودرو

زنای به عنف

منظور از زنای به عنف در واقع زنا و انجام عمل جنسی از روی زور و اجبار با کسی است. بنابراین اگر مردی بدون رضایت زن با او نزدیکی جنسی کند تجاوز محسوب شده و به مجازات آن محکوم می‌شود.

حتماً بخوانید:
محکومیت به رابطه نامشروع منجر به سوء‌ پیشینه می شود ؟

محکومیت به رابطه نامشروع منجر به سوء‌ پیشینه می شود ؟

رابطه نامشروع یکی از یکی از جرایم نافی عفت عمومی است که در صورت اثبات طرفین به 99 ضربه شلاق محکوم میشوند. این نکته حائز اهمیت است که رابطه نامشروع…

مجازات رابطه نامشروع در خودرو

درصورتی‌که زن و مردی نامحرم در حال انجام رابطه نامشروع داخل خودرو دستگیر شوند خودروی آن‌ها به مدت دو هفته توقیف خواهد شد.
همچنین پلیس امنیت قضایی در خصوص این تخلفات صرفا اتومبیل را به مدت دو هفته توقیف می‌کند ولی این امر برای هیچ کس سوءسابقه محسوب نمی‌شود. اگر این اعمال تکرار شود یا به عنوان جرم در منظر عمومی انجام شود زن و مرد ،طبق قانون به مقام قضایی جهت تعقیب قضایی معرفی می‌شوند.

منبع : مجله دلتااین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (5 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits