مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
راهی دیوانه‌وار برای مبارزه با جنگل‌زدایی!
0
شخص حاضر در این تصویر یک چترباز ماهر به نام لوییجی کانی است که به خاطر دغدغه‌های محیط زیستی‌اش، ایده‌ای عجیب را عملی کرده است.

لوییجی با هزینه شخصی محموله‌ای حامل بیش از 100 میلیون بذر درخت و گیاهِ بومی آمازون را خریداری کرده و برای جانِ دوباره دادن به جنگل‌های آمازون به آن منطقه سفر کرده است. در نهایت لوییجی به همراه جعبه‌ای چوبی و تجزیه شونده در طبیعتِ حاوی بذرها بر فراز جنگل‌های آمازون از هواپیما پرید و به این شیوه عجیب بذرها را در سراسر جنگل‌های آمازون پراکنده کرد.

مبارزه با جنگل‌زدایی

جنگل زدایی به ریشه کنیِ درختان جنگلیِ یک منطقه یا زمین گفته می شود که در نتیجهٔ آن، تمام یا بخشِ بزرگی از درختان قطع می شود و پهنهٔ جدید به عنوانِ یک منطقهٔ غیرجنگلی موردِ استفاده قرار می گیرد. تبدیلِ زمین های جنگلی به مزارع یا استفادهٔ شهری، نمونه هایی از جنگل زدایی است. حدود نیمی از جنگل های اصلیِ دنیا تا سال ۲۰۱۱ از بین رفته اند که بیشترِ آنها در طولِ ۵۰ سالِ قبل از بین رفته بودند. همینطور تا سال ۱۹۹۰ میلادی، نیمی از جنگل های بارانی دنیا نابود شده بودند. بیش از نیمی از جانوران و گیاهانِ جهان در جنگل های استوایی زندگی می کنند.

مبارزه با جنگل‌زدایی

مبارزه با جنگل‌زدایی

ظاهرا در این روش بیش از 95 درصد بذرها به گیاه تبدیل می‌شوند و نیازی به دخالت انسان هم نیست.کلیپ آن را در اینجا می توانید ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است