مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
مادرهای معروف سینمای بالیوود!
19
در این مقاله قصد داریم به معرفی مادرهای سینمای بالیوود بپردازیم با ما همراه باشید.

به مناسبت روز مادر قصد داریم نگاهی به مادرهای سینمای بالیوود و به معرفی آنها بپردازیم با ما همراه باشید.

مادرهای معروف سینمای بالیوود

farida jalal

مادرهای معروف سینمای بالیوود

فریده جلال ( زادهٔ ۱۴ مارس ۱۹۴۹) یک هنرپیشه اهل هند است.از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به گاهی خوشی گاهی غم اشاره کرد.

reema lagoo

مادرهای معروف سینمای بالیوود

ریما لاگو ( ۲۱ ژوئن ۱۹۵۸–۱۷ مه ۲۰۱۷، ۵۸ سال) یک هنرپیشه اهل کشور هند بود. وی از سال ۱۹۸۰ میلادی تا زمان درگذشتش مشغول فعالیت بود.ریما لاگو با ایفای نقش «مادری مهربان» در فیلم‌های بالیوود به شهرت و محبوبیت رسیده بود. او در ده‌ها فیلم و مجموعه تلویزیونی، نقش مادر شخصیت اصلی را به عهده داشت و در چندین تئاتر به زبان مرآتی هم بازی کرده بود.از فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به شاید فردایی نباشد اشاره کرد.ریما لاگو فعالیت حرفه‌ای را در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی آغاز کرد و خیلی زود با ایفای نقش مادر شخصیت‌های اصلی فیلم‌ها به شهرت رسید. ریما لاگو زمانی که تنها ۳۱ سال داشت، در اولین فیلم سلمان خان، نقش مادر او را بازی کرد. او در چندین فیلمی که سلمان خان در آن‌ها نقش اصلی را دارد، نقش مادر او را به عهده داشت و به همین دلیل، «مادر روی صحنه» سلمان خان هم خوانده می‌شد.

kirron kher

مادرهای معروف سینمای بالیوود

کیرون کهیر ( زادهٔ ۱۴ ژوئن ۱۹۵۵) هنرپیشه و سیاست‌مدار اهل کشور هند است. او از تاریخ مه ۲۰۱۴ عضو مجلس هندوستان می‌باشد. این بازیگر معتقد به دین سیک است.

nirupa roy

مادرهای معروف سینمای بالیوود

نیروپا روی (۴ ژانویهٔ ۱۹۳۱ – ۱۳ اکتبر ۲۰۰۴) یک هنرپیشه اهل هند بود. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به آمر اکبر آنتونی اشاره کرد.

lalita pawar

مادرهای معروف سینمای بالیوود

لالیتا پاوار ( آوریل ۱۹۱۶ – ۲۴ فوریهٔ ۱۹۹۸) هنرپیشه اهل کشور هند بود. وی بین سال‌های ۱۹۲۸ تا ۱۹۹۷ میلادی فعالیت می‌کرد.

nutan

مادرهای معروف سینمای بالیوود

نوتان (۴ ژوئن ۱۹۳۶ – ۲۱ فوریه ۱۹۹۱ (aged ۵۵)) یک هنرپیشه اهل هند بود. وی بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۱ میلادی فعالیت می‌کرد.از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به میلان اشاره کرد.وی همچنین برنده جوایزی همچون جایزه فیلم‌فیر بهترین بازیگر زن در پنج دوره شده است.

dina pathak

مادرهای معروف سینمای بالیوود

rakhee

مادرهای معروف سینمای بالیوود

راکهی گلزار (زادهٔ ۱۵ اوت ۱۹۴۷) یک هنرپیشه اهل هند است. وی بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۳ میلادی فعالیت می‌کرد.از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به بازیگر اشاره کرد. وی همچنین برنده جوایزی همچون جوایز فیلم‌فیر شده‌است.

achala sachdev

مادرهای معروف سینمای بالیوود

آچالا ساچدف (۳ مهٔ ۱۹۲۰ – ۳۰ آوریل ۲۰۱۲) یک هنرپیشه اهل هند بود. وی بین سال‌های ۱۹۳۸ تا ۲۰۱۲ میلادی فعالیت می‌کرد.

waheeda rehman

مادرهای معروف سینمای بالیوود

وحیده رحمان ( زادهٔ ۳ فوریهٔ ۱۹۳۸) هنرپیشه اهل کشور هند است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (19 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است