دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نوین ترین روش درمانی بیماری های زنان با لیزر!
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
یکی از شیوه های درمانی برای اقسام ناراحتی ها و بیماری هایی که در ناحیه تناسلی بانوان بوجود می آید لیزر واژینال می باشد.

این شیوه درمانی را می توان یکی از عمده ترین و مدرن ترین شیوه های درمانی به حساب آورد. افزون بر اینکه در طی سالیان سال که برای زنان متنوع و برای معالجه مسائل و ناراحتی های متفاوت به کار برده شده است اثربخشی بسیاری را از خود بروز داده است.

در حقیقت لیزر واژینال یکی از شیوه هایی است که در آن می توانند با استفاده از اقسام متنوع لیزر خیلی از مسائلی که در واژن ایجاد می شود را برطرف نماید. این شیوه درمانی و زیبایی برای بانوان اثر گذار بوده و مسائل مربوط به این قسمت را به شدت کاهش می دهد.

آشنایی با مزایای لیزر در حوزه زنان

لیزر واژینال افزون بر اینکه کارایی و امتیازات فراوانی به دنبال دارد در حیطه اعمال و جراحی زیبایی واژن نیز بسیار کاربردی است. عمده ترین مزایا و کاربردهای لیزر واژینال این گونه می باشد ‌که:

معالجه مسائل و ناراحتی هایی که در پی یائسگی بوجود می آید از عمده ترین مزایای لیزر واژینال است.

پس از یائسگی اعتدال ترشح هورمون ها معمولا به هم می ریزد و دستخوش آتروفی و یا همان خشکی واژن می شود که در پی آن امکان دارد برای بانوان مسائل متنوعی من جمله رابطه جنسی دردآوری شود. یکی از اثربخش ترین شیوه ها برای برطرف نمودن خشکی واژن بکارگیری از روش ذکر شده است. به این حالت که سبب می شود منسوج دیواره درونی واژن ترمیم شود و رگ های شریانی نو در منسوج های نازک صدمه دیده ایجاد شوند که در پی آن مسلما سطح کیفی رابطه جنسی بالا می رود.

رفع تیرگی پوست پیرامون واژن

از مزایای لیزر واژینال می توان برطرف نمودن تیرگی پوست پیرامون واژن را نام برد. این گونه لیزر دربردارنده هندپیس های متنوعی است که برای برطرف نمودن تیرگی واژینال هندپیس ویژه به بلیچینگ واژن قرار داده می شود. قسمت های بیرونی ناحیه تناسلی شخص که حاوی لابیا مینور و لابیا ماژور می باشد در دسترس تیرگی با بالاتر رفتن سن و سبب اصطکاک می شوند که با اعمال لیزر واژینال طی چند جلسه می توان تغییر و تحولات را به خوبی رویت نمود. اینکه شخص برای دریافت برآیند بهتر به چند جلسه احتیاج دارد تنها به تشخیص پزشک معالج بستگی دارد.

نوین ترین روش درمانی بیماری های زنان با لیزر!

درمان شلی و گشادی واژن

بانوان به علت زایمان های بسیار و یا به علل دیگر نظیر بالا رفتن سن، داشتن رابطه های جنسی پی در پی امکان دارد دستخوش افتادگی، شلی و گشادی ناحیه تناسلی شوند. گشادی واژن می تواند سبب مسائلی چون عفونت های پی در پی واژن و فقدان خشنودی از رابطه جنسی می شود. برای برطرف نمودن این مسئله می توان از روش درمانی لیزر واژینال استفاده نمود.

در شیوه تنگ کردن واژن با لیزر، پروب داخل واژن شده و به حالت ۳۶۰ درجه چرخانده می شود. در این شیوه به هیچ عنوان برشی وضع نمی شود و لیزر مخاط مربوط به ناحیه تناسلی را تحریک نموده که این مسئله با گذشت زمان سبب کلاژن سازی، محکم شدن عضلات و بالا رفتن خواص ارتجاعی ناحیه تناسلی بانوان می شود.

معالجه عفونت های واژینال و سوزش های مجاری ادراری

از دیگر مزایای لیزر واژینال می توان به معالجه عفونت های واژینال و سوزش های مجاری ادرار اشاره نمود. پروبی که داخل ناحیه تناسلی می شود با وضع حفره های خیلی ریز خون رسانی در منسوج واژن را آسانتر می کند به وسیله لیزر پس از مدتی ph واژن به اعتدال می رسد و توقع شخص این است که با این عمل ، عفونت ناحیه تناسلی برطرف شود اگرچه در کنار لیزر واژینال معالجه عفونت واژن به کارگیری از دارو و پماد ها به تشخیص پزشک معالج بستگی دارد.

معالجه بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار که اکثرا هم به افزایش سن به وجود می آید در بانوان خیلی متداول تر از آقایان است. برای اینکه بتوان این عارضه را معالجه نمود شیوه های متنوعی وجود دارد چرا که دلیل این بیماری می تواند متنوع باشد ولی همواره مواقعی که بی اختیاری ادرار به دلیل داشتن زایمان های مکرر و شل و ضعیف بودن عضلات کف و لگن پیش آمده است لیزر درمانی به همراه ورزش های تقویت عضلات می تواند بسیار اثربخش باشد. لیزر واژینال به یاری co2 می تواند منسوج های صدمه دیده ناحیه تناسلی را به راحتی ترمیم و بازسازی نماید.

چه کسانی می توانند از لیزر واژینال استفاده نمایند؟

بخش وسیعی از بانوان می توانند از لیزر واژینال برای التیام چگونگی لابیا ها و واژینال خود یاری بگیرند من جمله این اشخاص:

زنان یائسه

اکثر بانوان با مسائل جدی در ناحیه تناسلی خود روبه رو هستند که این شیوه درمانی از متناسب ترین آپشن های درمانی است. به عنوان مثال خشکی واژن، شل شدگی و افتادگی لابیاها و گشاد شدن واژن من جمله مسائلی است که آنها می توانند برای معالجه خود از لیزر استفاده نمایند.

زنانی که زایمان های مکرر داشته اند.

این گروه از بانوان به دلیل زایمان های بسیار با مسائلی در ناحیه تناسلی روبرو هستند که می توانند به معالجه دست بزنند.

بانوانی که به صورت مادرزادی با مسائلی ناحیه تناسلی روبرو هستند.

در حقیقت آنها با مسائل ژنتیکی و ارثی مواجه می باشند که می توانند با لیزر واژینال جهت التیام و صحت چگونگی واژن یاری بگیرند.

نوین ترین روش درمانی بیماری های زنان با لیزر!

آیا لیزر واژینال خطراتی به همراه دارد؟

یکی از حقیقت هایی که وجود دارد این است که لیزر واژینال در طی سالیان مدید از سمت خیلی از متخصصان برای شمار قابل ملاحظه ای از بانوان صورت گرفته است، برآیندی که از کلیه این مبادرت های درمانی و زیبایی بدست آمده است تا حد قابل ملاحظه ای مورد تایید و موفقیت آمیز بوده است و هیچ گونه مسئله ای برای بانوان بوجود نیاورده است.

قطعا نبایستی فراموش کرد که این شیوه درمانی و زیبایی با عوارضی کاملا طبیعی، ناپایدار و گذرا مواجه خواهد بود. به همین دلیل می توانید بدون هیچ گونه تشویش این مبادرت زیبایی و درمانی را اعمال نمایید. عوارض حاصل از این شیوه درمانی شامل سوزش ، خارش، تورم که با توجه به استفاده از لیزر ایجاد می شود که در طی مدت زمان کوتاهی برطرف می شود.

آشنایی با کاربرد های لیزر

لیزر واژینال یک فرایند درمانی است که مطابق تصمیم متخصص امکان دارد در بازسازی و ترمیم و همچنین زیبایی ناحیه تناسلی بانوان نیز به کار برده شود. از کاربرد های لیزر واژینال می توان به معالجه مسائل یائسگی، افتادگی، شل شدگی مثانه، بی اختیاری ادرار ، خشکی واژن، خارش، سوزش و عفونت های متوالی اشاره نمود.

از لحاظ زیبایی هم می توان از این شیوه مدرن درمانی برای التیام، ترمیم و بازسازی درونی واژن و حتی زیبایی سازی پیرامون واژن من جمله کشاله ران به کار برد. همچنین در برخی از موارد برای برش های عمل لابیاپلاستی از لیزر استفاده می شود

حیطه درمانی لیزر واژینال آنقدر گسترده است که یک متخصص می تواند در یک فرایند درمانی، چندین موارد درمانی متنوع را برگزیده و بر روی ناحیه تناسلی بانوان انجام دهد. اگرچه پزشک متخصص و متبحر شخصی است که می تواند مناسب ترین و مطلوب ترین راه درمانی را در دسترس شخص بیمار قرار دهد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits