دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
قیمت لیر ترکیه در بازار امروز دوشنبه 4 بهمن 1400
1
قیمت لیر ترکیه در بازار امروز دوشنبه 4 بهمن 1400

قیمت لیر ترکیه در بازار امروز دوشنبه 4 بهمن 1400

امروز دوشنبه ۴ بهمن قیمت لیر ترکیه نسبت به آخرین معاملات روز گذشته تغییری نداشت. هر لیر ترکیه با قیمت دو هزار و ۶۰ تومان معامله می‌شود.

روز قبل لیر ترکیه مانند ۲ روز پیش، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشدند، بطوری که لیر ترکیه که ۲ روز پیش تا ۲,۰۵۰ (دو هزار و پنجاه ) تومان رسیده بود، امروز - دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ مصادف با ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ - به ۲,۰۵۰ (دو هزار و پنجاه ) تومان رسید.

قیمت لیر ترکیه امروز دوشنبه در مقایسه با آخرین معاملات روز یکشنبه تغییری نداشت. لیر ترکیه امروز در ساعات اولیه روز با قیمت دو هزار و ۶۰ تومان معامله شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز بانک‌های دولتی ترکیه، متقاعد کردن مشتریان برای تبدیل سپرده‌‌‌های ارزی به لیر را به موارد ارزیابی عملکرد کارمندان خود افزودند. طرح جبران خسارت سپرده‌‌‌هایی که با پول ملی ترکیه نگهداری می‌‌‌شوند، ماه گذشته و به منظور مقابله با بحران کاهش ارزش لیر ارائه شد.

با این حال بسیاری از مشتریان بانک‌های دولتی ترکیه، این اقدام را تبلیغ برای طرح جدید رئیس‌جمهور این کشور می‌‌‌دانند.

بر همین اساس مدیرکل بانک‌های دولتی ترکیه، ‌‌‌ با مشتریانی که بیش از ۵‌میلیارد دلار سپرده ارزی دارند شخصا تماس می‌‌‌گیرند و درباره اجرای طرح حفاظت از لیر با آنها با گفت‌وگو می‌کند و سپرده‌‌‌های ارزی کمتر از این میزان، از سوی کارمندان بانک پیگیری می‌شود.

دولت ترکیه در یک ماه گذشته به منظور تسریع این طرح چند بار آن را تغییر داده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits