دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نحوه بستن قفل فرمان خودرو را یاد بگیرید !
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قفل فرمان یکی از ابزار هایی است که امنیت خودرو را تا حدودی افزایش می دهد. شما می توانید با استفاده است قفل فرمان از دزدیده شدن خودروی خود جلوگیری کنید و یا آن را به تاخیر بندازید. در این مطلب با آموزش نحوه بستن قفل فرمان همراه باشید.

یکی از معضلاتی که دارندگان خودرو با آن درگیر هستند، نگرانی از سرقت خودرو می باشد. یکی از راهکارها که از دید بسیاری از کارشناسان مهم و ضروری می باشد استفاده از لوازم ایمنی مرتبط با خودرو می باشد. هرچند این راهکار به صورت صد در صد از سرقت جلوگیری نمی کند اما در برخی موارد می تواند مانع سرقت خودرو شود. نصب دزدگیر، قفل فرمان، قفل پدال و سایر لوازم ایمنی رایج می باشند اما از بین این لوازم قفل فرمان و دزدگیر همه گیرتر می باشند.
قفل فرمان برای جلوگیری از جابجا کردن ماشین کاربرد دارد.

برای ایمنی بیش تر بهتر است که قفل فرمان را حتی در زمانی که ماشین را برای لحظاتی پارک می کنید نیز استفاده کنید چرا که برای سارقان دزدیدن ماشین در حداقل زمان امکان پذیر است. قفل فرمان باید همیشه به فرمان چفت شود و خود فرمان نیز قفل باشد.ایده آل ترین حالت برای بستن آن این است که یک سمت آن به سمت چپ و پایین باشد و سمت دیگر به سمت بالا و راست و تا حد امکان چسبیده به شیشه اتومبیل باشد. با این کار، کار را برای سارقان دشوار می کنید.

نحوه بستن قفل فرمان

بستن قفل فرمان بسیار ساده است و شما می توانید با تهیه یک قفل فرمان به راحتی از آن برای امنیت خودروی خود استفاده کنید. نحوه بستن قفل فرمان به این صورت است که قفل فرمان دو قسمت داخلی در دو طرف دارد که به دو سمت فرمان گیر می کند و یک قسمت بیرونی به نام قفل دستگیره که با کلید بسته می شود.

قفل فرمان

برای بستن قفل فرمان یک سمت را تنظیم کنید و سمت دیگر قفل فرمان را بکشید تا به فرمان بسته شود سپس اقدام به قفل کردن آن با کلید کنید. برای باز کردن آن هم کافیست که کلید را داخل قفل فرمان بیندازید و سپس دو طرف را جمع کنید. توجه کنید که بهتر است قفل فرمان رو به گونه ای تنظیم کنید که سمت بلندتر آن به ستون سمت چپ نزدیکتر باشد!

حتماً بخوانید:
عواملی که باعث لرزش فرمان می شوند چیست ؟

عواملی که باعث لرزش فرمان می شوند چیست ؟

یکی از مشکلات بسیار شایع در خودروها لرزش فرمان است که گاهی در هنگام ترمزگیری بیشتر به چشم می‌آید. این مشکل می‌تواند ریشه‌های زیادی داشته باشد. در…

مزایای استفاده از قفل فرمان

به نوعی با بستن قفل فرمان باعث می شوید که سارقان نتوانند کنترل ماشین را در دست بگیرند و برای اینکه بتوانند به درستی ماشین را حرکت دهند باید حتما قفل فرمان را باز کنند. در ضمن اگر بخواهند با قفل فرمان رانندگی کنند نمی توانند زیرا در صورت حرکت قفل فرمان سریعا به شیشه برخورد می کند و کنترل خودرو را از دست می دهند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits