alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
قانون جدید تصادف در خیابان تاریک
0
چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۱۷
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: کارشناسان پلیس در تصادفاتی که محل تصادف فاقد روشنایی است و دلیل تصادف عدم روشنایی است به سازمان مربوطه سهم می‌دهیم و سازمان مربوطه باید در مراجع قضایی پاسخگو بوده و جبران خسارت را انجام دهد.

به گزارش دلگرم، سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» در خصوص وقوع تصادفات در شب و سهم روشنایی معابر در تصادفات رخ داده اظهارداشت: برابر آنالیز و بررسی‌های صورت گرفته تصادفات مشخص شد که حدود ۴۴ درصد از تصادفات منجر به فوت شهر تهران در تاریکی هوا و ساعات شب رخ می‌دهد.

وی گفت: در شب شاهد تردد کمتری از عابران پیاده، خودرو‌ها و موتورسیکلت نسبت به روز هستیم، ولی تقریبا حدود نیمی از تصادفات ما در ساعات شب روی می‌دهد که آمار بالایی به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: در تصادفات شب و تاریکی هوا و محدود بودن دید راننده تصادفات دارای مشکلات خاص خود بوده که برای پیشگیری از وقوع تصادفات اصلی وجود دارد به نام اصل خوب دیدن و خوب دیده شدن؛ به عنوان مثل راننده موتورسیکلتی که در حال رانندگی است باید خوب ببیند و به جلو خوب توجه داشته باشد و باید وسیله نقلیه وی توسط رانندگان دیگر خوب دیده شود.

سرهنگ مومنی گفت: حدود نیمی از تصادفات عابر پیاده، نیمی از تصادفات موتورسیکلت، تصادفات خودرو‌های تهران در شب روی می‌دهد و خیلی‌ها فکر می‌کنند که تصادفات عابر پیاده را در شب نداریم در صورتی که با تاریک شدن هوا عابرین پیاده‌ای که تردد می‌کنند به دلایلی دیده نمی‌شوند و باعث بروز تصادف می‌شوند.

وی از عابرین پیاده‌ای که در شب تردد می‌کنند از محل‌های دارای روشنایی کافی تردد کرده و حتما از لباس‌های روشن استفاده کنند تا توسط رانندگان دیگر به خوبی دیده شوند.

وی گفت: راکبین موتورسیکلت نیز باید از محل‌های دارای روشنایی کافی تردد کرده و حتما چراغ‌های وسایل نقلیه خود را روشن نگه دارند؛ همچنین از کلاه ایمنی دارای شبرنگ و لباس دارای نوار شبرنگ استفاده کنند تا توسط رانندگان دیگر به خوبی دیده شوند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits