دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
فیلمساز ایرانی داور جشنواره «رد راک» آمریکا شد!
2
حسن نجم‌آبادی نویسنده و فیلمساز ایرانی به عنوان یکی از اعضای هیات انتخاب و داوری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «صخره قرمز RedRock» آمریکا انتخاب و معرفی شد.

حسن نجم‌آبادی نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه است که در کارنامه حرفه‌ای خود ساخت فیلم‌های «صلح»، «سیم مس»، «مورچه»، «۷۷ سال تنهایی»، «فصل قرمز»، «بسوی رنگین کمان»، «فصل سفید» و «آپارات» را دارد و در عرصه بین‌المللی حضور چشمگیری داشته و توانسته است جوایزی کسب کند. وی همچنین در سال ۲۰۱۹ و 2022 نیز داور جشنواره جیپور هندوستان بود.

جشنواره رد راک / حسن نجم‌آبادی

وی، پیش از این در سال ۲۰۲۰ عضو هیات انتخاب پانزدهمین جشنواره قبرس، یازدهمین جشنواره Bridges یونان بوده است. نجم آبادی در سال ۲۰۲۱ از داوران هفتمین جشنواره Black Bird آمریکا بود. جشنواره بین المللی فیلم رد راک (صخره قرمز) Red Rock در سال ۲۰۰۷ در جنوب یوتا شکل گرفت که در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ این جشنواره، در فهرست جشنواره های برتر با ارزش ورود از سوی مجله مووی میکر Movie Maker قرار گرفت. این جشنواره در دو دسته فیلم بلند و فیلم کوتاه در تمامی ژانرها فیلم می پذیرد که هدف آن تولید فیلم در بازار مستقل و حرفه‌ای است.

جشنواره رد راک / حسن نجم‌آبادی

همچنین بازار فیلم یوتا در آمریکا بخش کوچکی از این جشنواره است که در آن فیلمسازان و دیگر متخصصان صنعت می‌توانند فیلم ها را به تنهایی در کتابخانه جشنواره یا در نمایش های صنعتی ویژه ای که برای برگزیدگان نهایی و سایر برگزیدگان جشنواره ارائه می شود، مشاهده کنند. شانزدهمین جشنواره بین‌المللی رد راک (صخره قرمز) 10 تا 15 اکتبر برابر با 18 تا 23 مهر ماه در ایالت یوتا آمریکا برگزار می‌شود.

جشنواره رد راک / حسن نجم‌آبادیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits