دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
بهترین تغذیه و غذای شاه طوطی چیست؟
9
زمان مطالعه: 5 دقیقه
رژیم غذایی سالم برای طوطی؛ لیست غذای اصلی طوطی و همین طور برنامه رژیم غذایی برای طوطی همگی نشان دهنده میزان اهمیت تغذیه این پرنده زینتی است.

رژیم غذایی سالم برای طوطی | غذای شاه طوطی

رژیم غذایی سالم برای طوطی، مستلزم داشتن اطلاعات کافی در مورد غذای اصلی طوطی و همین طور رژیم غذایی مناسب با گونه‌های مختلف طوطی است. بعنوان مثال غذای طوطی ملنگو یا غذای طوطی کاسکو ممکن است؛ متفاوت باشد. از جایی که طوطی در کنار تمامی جانداران برای زندگی نیاز به تغذیه مناسب دارد؛ بنابراین توجه به رژیم غذایی سالم برای طوطی ،اصلی مهم در نگهداری این پرنده زینتی با گونه های متنوع و زیباست.

زندگی طولانی مدت پرندگان زینتی در قبال رعایت شرایط مناسب زندگی حاصل می گردد؛ طوطی یکی از پرندگان زینتی پر طرفدار است، که نگهداری درست از آن مستلزم رعایت رژیم غذایی سالم برای طوطی و همین طور داشتن اطلاعات لازم در مورد اینکه جای مناسب قراردادن غذا در مسکن طوطی کجاست یا به عبارت ساده تر جای مناسب برای نگهداری غذا برای این پرنده چه جور مکانی است.
طوطی یک پرنده خانگی حساس و ظریف است، نحوه رفتار با طوطی برایش کامل قابل تحلیل است، انتخاب ظرف غذای مناسب و یا تزیین غذا با مواد غذایی که قبلا امتحان نکرده و برایش مضر نیست مثل آجیل و مقداری میوه خرد شده، در افزایش اشتهای طوطی تاثیر مثبت دارد. بنابراین اگر درصدد تهیه یک رژیم غذایی مناسب برای طوطی تان هستید، موارد زیر را در رژیم غذایی طوطی رعایت نمایید.

 غذای شاه طوطی

تهیه مخلوطی از میوه و تکه های یخ بعنوان نوشیدنی و قرار دادن آن در رژیم غذایی سالم برای طوطی، این کار به ایجاد جذابیت در غذای طوطی کمک کرده و علاوه بر این در استفاده ویتامین در رژیم غذایی طوطی موثر است.
سعی کنید مواد غذایی که برای رژیم غذایی سالم برای طوطی در نظر گرفتید؛ را در یک نان گندم یا پنکیک گندم پیچیده و برای طوطی کوچک در لقمه های کوچک در نظر بگیرید.
طوطی به آجیل و مواد غذایی روغنی مثل نارگیل خشک شده بسیار علاقه مند است، برای گنجاندن میوه در رژیم غذایی سالم برای طوطی، این تکه های میوه را در آجیل و یا نارگیل خشک شده بغلتانید به طوطی تان بدهید.

سبزیجات مثل کدو و هویج، کاهو و یا فلفل دلمه ای را در سیخ های چوبی تزیین کرده و برای خوردن به قفس طوطی آویزان کنید؛ برای قرار دادن سبزیجات در رژیم غذایی سالم برای طوطی این بهترین راه است.
برای استفاده از فیبر و مواد غذایی مغذی موجود در گیاهان روش دیگر خشک کردن سبزیجاتی مثل کلم و همین طور میوه جات و قرار دادن آنها در لیست غذایی طوطی است.
طوطی یک پرنده باهوش است، این پرنده تمایل دارد در هنگام غذا خوردن همراهی شان کنید، کمی از غذای سالم تهیه شده در منزل برای طوطی بخورید یا با گذاشتن یک روزنامه روی میز یا کف آشپزخانه طوطی را برای خوردن غذا در کنار خود نگهدارید.
از گوشت به مقدار خیلی کم در رژیم غذایی طوطی استفاده کنید، استفاده از گوشت مرغ پخته شده بهترین انتخاب در رژیم غذایی سالم برای طوطی است.
نکات که در بالا اشاره شده تکنیک های گنجاندن مواد غذایی سالم و مفید و تهیه رژیم غذایی سالم برای طوطی را بیان می کند در ادامه برای اطلاعات بیشتر در مورداینکه که غذای اصلی طوطی متناسب با گونه ای مختلف چیست. بحث می کنیم.

 شاه طوطی چی میخوره؟

غذای اصلی شاه طوطی

غذای اصلی طوطی؛ دانه های روغنی که در راس آنها انواع تخمه های خوراکی بخصوص تخمه آفتابگردان است، طوطی علاقه مند به دانه های جوانه زده است، بنابراین قبل از خوراندن دانه‌ها به طوطی آنها را برای مدت کوتاهی در آب گرم نگهدارید، تا جوانه بزند. استفاده از آجیل خام و دانه های تخمه براق و بدون قارچ و حشره رژیم غذایی سالم برای طوطی و همین طور در بیشتر مقالات جزو غذای اصلی طوطی نام گرفته است. در این بخش به بررسی غذای طوطی در گونه های مختلف می پردازیم.
رژیم غذایی سالم برای طوطی در گونه شاه طوطی مثل بقیه گونه های مخلوطی از میوه جات و دانه های روغنی و مقدار محدودی گوشت است. در کنار این موارد استفاده از غلات سالم و همین طور لبنیات به اندازه محدود می‌تواند، تاثیر مثبت بر رژیم غذایی طوطی داشته باشد.

حتماً بخوانید:
چگونه یک طوطی سالم بخریم؟

چگونه یک طوطی سالم بخریم؟

راهنمای خرید طوطی طوطی می تواند طول عمری به اندازه انسان داشته باشد و به مراقبت، محبت و توجهی همانند دیگر اعضای خانواده نیاز دارند. برای داشتن یک…

لیست مواد غذایی ممنوعه برای طوطی

در کنار رژیم غذایی سالم برای طوطی؛ داشتن اطلاعات درباره مواد غذایی مضر برای طوطی نقش بسیار پر رنگی دارد. استفاده از مواد غذایی آووکادو در میوه ها؛کافئین و الکل در نوشیدنی ها؛ شکلات در خوراکی ها و بادم زمینی که به مدت طولانی در جای تاریک نگهداری شده است، از سری مواد غذایی مضر برای طوطی است.
با حذف این مواد غذایی از رژیم غذایی طوطی به سلامت پرنده تان کمک کنید. توجه به اینکه زیاده روی در مصرف تخمه آفتابگردان منجر به بیماری های کبدی در این نوع طوطی میشود بسیار مهم بوده بنابراین برای داشتن رژیم غذایی سالم برای طوطی استفاده از ویتامین ها و همین طور پروتئین و غلات را نیز در برنامه غذایی آنها در نظر بگیرید.
توجه به تغذیه طوطی اصلی ترین کار در نگهداری این پرنده زینتی است، بنابراین داشتن لیستی مواد غذایی مناسب برای طوطی و همین طور تهیه رژیم غذایی سالم برای طوطی را در نگهداری از این پرنده جدی بگیرید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (9 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits