مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
طولانی ترین مسیرهای پروازی بدون توقف در جهان!
90
شاید برای اکثر ما که مسیرهای پروازی کوتاهی داشته‌ایم و یا توقف در پروازها را تجربه کرده‌ایم، باور این موضوع که ممکن است مسیرهای پروازی دیگری هم باشند که تا 19 ساعت بدون توقف طول بکشند کمی عجیب باشد!

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان شاید تعدادشان زیاد نباشد اما برای کسانی که فکر می‌کنند پروازهای دو تا سه ساعته، مدت زمانی طولانی برای یک سفر هوایی است، شنیدن مدت زمان ۱۸ ساعت پرواز مداوم و بدون توقف تعجب‌انگیز خواهد بود. بسیاری از شرکت‌های هوایی در چند سال اخیر به دنبال جابه جا کردن رکورد طولانی‌ ترین مسیر پروازی بوده‌اند و این موضوع را برای شرکت هوایی خود یک افتخار و نشان توانمندی مجموعه هوایی خود می‌دانند.

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

_سنگاپور(سنگاپور)- نیویورک (آمریکا) با 18 ساعت و 45 دقیقه. یکی از طولانی‌ترین مسیرهای پروازی جهان از شرق آسیا به قاره آمریکا توسط سنگاپور ایرلاینز انجام می‌شود، این مسیر پروازی ۱۸ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می‌کشد. در این مسیر پروازی که از سنگاپور به نیویورک انجام می‌گیرد، هواپیما مسافتی در حدود ۱۵۳۴۴ کیلومتر را بدون توقف و یکسره طی می‌کند. شرکت هوایی سنگاپور ایرلاینز توانست با راه اندازی این مسیر پروازی رقیب دیرینه خود یعنی قطر ایرویز را پشت سربگذارد و رکورد طولانی‌ترین مسیر پروازی را به نام این شرکت آسیایی ثبت نماید.

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

_اوکلند(نیوزیلند)- دوحه (قطر) با 17 ساعت و 40 دقیقه.بعد از مسیر پروازی سنگاپور به نیویورک، طولانی‌ترین ساعت پروازی به فاصلۀ پروازی بین دهلی تا سان فرانسیسکو تعلق دارد، اما از نظر فاصله روی سطح زمین، دوحه و اوکلند از هم دورتر هستند. پرواز دهلی به سن فرانسیسکو آمریکا قبلا از مسیر قطبی انجام می‌گرفت، شرکت هواپیمایی ایر ایندیا برای اینکه در مصرف سوخت صرفه‌جویی کند، مسیری پروازی خود را با عبور از فراز اقیانوس آرام تغییر داد. این مسیر پروازی را هواپیمای بوئینگ ۷۷-۲۰۰ ایر ایندیا با پرواز در ارتفاع بالاتری طی می­‌کنند تا از باد پرسرعت برای حرکت به سمت سان فرانسیسکو، استفاده مفید نمایند. این مسیر پروازی طولانی حدود ۱۵۱۴۰ کیلومتر طول دارد و مدت زمان انجام آن چیزی در حدود ۱۸ ساعت می‌باشد.به لحاظ فاصله روی سطح زمین مسیر پروازی دوحه به اوکلند، طولانی تر از مسیر پروازی دهلی به سن فرانسیسکو است که همین موضوع باعث شده این مسیر هوایی در رتبه دوم طولانی‌ترین مسیرهای پروازی جهان قرار بگیرد. این پرواز توسط شرکت هوایی قطر ایرویز در مدت زمان ۱۷ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون توقف در طول مسیر انجام می‌گیرد. شرکت قطر ایرویز با راه اندازی این خط هوایی در سال ۲۰۱۸ توانست رکورد مسیر پروازی دبی به اوکلند را بزند.

_هیوستون(آمریکا)- سیدنی(استرالیا) با 17 ساعت و 30 دقیقه .

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

_پرت (استرالیا)- لندن(انگلیس) با 17 ساعت و 20 دقیقه.شرکت هواپیمایی کانتاس با انجام پرواز پرت به لندن یکی از طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان را به خود اختصاص داده است، این پرواز از شهر پرت در کشور استرالیا به لندن پایتخت انگلستان انجام می‌گیرد. مدت زمان این پرواز طولانی که مسافت تقریبی آن ۱۴۲۰۰ کیلومتر است، حدود ۱۷ ساعت و ۲۰ دقیقه بدون توقف می‌باشد. آلن جویس، مدیر عامل گروه پروازی کانتاس می گوید: در سال ۱۹۴۷ ایرلاین کانتاس جزیره کانگورو را به لندن متصل کرد، این پرواز ۴ روز طول می‌­کشید و ۹ توقف در طول مسیر خود داشت. اکنون این مسیر از پرت ۱۷ ساعت حدودا بدون توقف طول می‌­کشد که این اختلاف عددی پیشرفت صنعت هوانوردی را به وضوح نشان می‎دهد.

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

هواپیماها را می‌توان سریع ترین و پرطرفدارترین وسایل حمل و نقل جهان دانست، یکی از دلایل محبوبیت سفرهای هوایی کوتاه بودن مدت زمان رسیدن به مقصد و راحتی آنها در طول مسیر می‌باشد. در پروازهای داخلی یک کشور همچون ایران یا پروازهای داخلی در کشورهای اروپایی ممکن است طول مدت زمان پرواز چیزی کمتر از یک ساعت باشد ولی زمانی که مسافران بخواهند از کشوری به کشور دیگر بروند که یکی در قاره آسیا و دیگری در قاره آمریکا است باید مدت زمانی در حدود ۲۰ ساعت را در هواپیما باشند که این عدد برای کسانی که سفرهای هوایی ۲ تا ۳ ساعته را طولانی می‌دانند بسیار عجیب و غیر قابل تصور است

طولانی ترین مسیرهای پروازی جهاناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (90 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است