دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
فواید و طرز تهیه آب برنج در کنار روش نگهداری از آن
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آب برنج به شیوه های مختلف تهیه می شود که دارای مصارف متفاوت نیز است. در این مقاله درباره نحوه استفاده و فواید این ماده برای شما خواهیم نوشت.

طرز تهیه آب برنج و نکات نگهداری از آن

فواید آب برنج بر هیچ کس پوشیده نیست. از این محلول در زیبایی پوست و مو و درمان بیماری های گوارشی استفاده می شود. در این مطلب قصد داریم روش های اصلی تهیه آب برنج را برای شما شرح دهیم و در انتهای مطلب نیز نکاتی درباره نگهداری آب برنج اشاره خواهیم کرد.

نکاتی که قبل از تهیه این محلول باید مورد توجه قرار بگیرد:

امکان استفاده از همه انواع برنج وجود دارد اما به شما پیشنهاد می کنیم که از برنج های با کیفیت برای این منظور استفاده کنید. در هنگام تهیه آب برنج نباید به هیچ عنوان از نمک و روغن استفاده شود. قبل از تهیه آب برنج حتما برنج را به صورت کامل شسته تا مواد اضافی آن خارج شود.

آب برنج خیس خورده

ابتدا یک پیمانه برنج را شسته و به همراه دو یا سه لیوان آب به مدت نیم ساعت در دمای محیط قرار داده تا مواد معدنی موجود در برنج در آب حل شود. سپس میتوانید این محلول را برای پوست و موی خود مورد استفاده قرار دهید.

آب برنج تخمیر شده

در این روش برنج به مدت طولانی تری در آب قرار میگیرد و در در آب تخمیر می شود. از این محلول نیز میتوانید به صورت خوراکی و برای تقویت دستگاه گوارش استفاده کنید.

طرز تهیه آب برنج

آب برنج آبکش شده

روش آخر که بسیار پرکاربرد می باشد روش پختن برنج است. همه شما برنج را به صورت های مختلف طبخ کرده اید. یکی از این روش ها آبکش کردن برنج است. در این روش برنج را به همراه مقدار زیادی آب بر روی حرارت قرار می دهند. پس از نیم پز شدن برنج آب آن را خالی کرده و در ظرفی جدا میپزند. آبی که تخلیه می شود حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مفید است. نکته ای که در اینجا باید ذکر شود این است که در این روش نباید از هیچ گونه نمک و روغنی استفاده شود تا آب حاصل خالص باشد.

نحوه نگهداری از آب برنج

این آب تهیه شده به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده تاریخ انقضای بسیار کمی دارد و به سرعت باید مورد استفاده قرار بگیرد. برای این مورد به شما پیشنهاد میکنیم آب برنج را در بطری های کوچک و در یخچال نگهداری کنید و امکان استفاده تا یک هفته برای شما وجود خواهد داشت.

منبع : بانک اطلاعاتی برنجاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits