دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
نحوه ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سایپا+ جزئیات
0
پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد تا ۲۶ خرداد ادامه دارد.

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سایپا

پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد تا ۲۶ خرداد ادامه دارد. متقاضیانی که در بهمن ماه سال گذشته با ثبت نام در این طرح، اطلاعاتشان را به ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده ارسال کرده‌اند و پس از درج مشخصات خودروی فرسوده، حائز شرایط مشارکت در این طرح بوده‌اند، می‌توانند برای ثبت نام خودروهای عرضه شده در این طرح اقدام کنند.

در این طرح خودروهای اطلس، شاهین با گیربکس اتوماتیک و کوییک GXR-L با رینگ آلومینیومی و ترمز ESC با موعد تحویل مهرماه ۱۴۰۳ عرضه شده است.

سامانه ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سایپا

متقاضیان پس از دریافت پیامک از سوی خودروساز می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی https://saipa.iranecar.com به انتخاب نوع خودرو، ثبت نام و واریز پیش پرداخت اقدام کنند.

مهلت ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سایپا

بر اساس این گزارش؛ آغاز فرآیند ثبت نام پس از رؤیت و تأیید اقرارنامه امکان پذیر بوده و حداکثر مهلت تکمیل فرآیند اسقاط و ارائه مدارک و مستندات لازم تا یک ماه قبل از موعد تحویل اعلامی (حداکثر تا پایان شهریور ۱۴۰۳) است و در صورت واریز وجه پیش پرداخت و نبود اقدام لازم برای اسقاط خودرو و اخذ تاییدیه فراجا و ستاد نوسازی در مهلت زمانی مذکور، ثبت نام و واریز وجه منتخبان باطل و مبلغ واریزی بدون پرداخت سود مشارکت و سود انصراف به حساب مشتری بازگردانده می‌شود.

خودروهای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سایپا

نحوه ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سایپا+ جزئیات

شاهین اتوماتیک و کوییک به‌عنوان گران‌ترین و ارزان‌ترین سواری تولیدی سایپت در قالب طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده در اختیار متقاضیان قرار گرفتند و همزمان شاهد عرضه جدید‌ترین محصول این کارخانه یعنی اطلس هستیم. متقاضیانی که بهمن پارسال دست‌به‌کار شدند و اطلاعاتشان به ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده ارسال شده، جمعیت هدف طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سایپا هستند و باید خودشان را علی‌الحساب برای پرداخت ۵۰ درصد قیمت تمام‌شده سه محصول عرضه‌شده آماده کنند.
اطلس G؛ ۴۰۵ میلیون تومان

اطلس جدید‌ترین محصول سایپاست که روانه بازار شده، اما اساسا فیس‌لیفتی از کوییک به‌حساب می‌آید. قیمت اطلس در کارخانه کمی بیش از ۴۰۵ میلیون تومان است، اما جمعیت هدف طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سایپا فعلا باید ۲۰۵ میلیون تومان به‌حساب سایپا واریز کنند.

اطلس هفته چهارم مهرماه امسال به متقاضیان طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سایپا تحویل داده می‌شود و آن زمان قیمت روز اطلس ملاک نهایی خواهد بود.

اطلس G که در قالب طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سایپا قرار گرفته نسخه دنده‌ای این خودرو تلقی می‌شود و آنطور که سایپا ادعا می‌کند اطلس E در آینده با گیربکس اتومات روانه بازار می‌شود.

اطلس G با همان موتور M۱۵ معروف سایپا تولید شده که ۱.۵ لیتر حجم دارد. حداکثر قدرت و حداکثر گشتاور خروجی موتور اطلس به ترتیب ۹۰ اسب‌بخار و ۱۳۷ نیو‌تن‌متر است که اندکی نسبت به توانایی موتور کوییک بهتر خواهد بود. از طرفی مصرف سوخت ترکیبی اطلس به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر به ۰.۱ لیتر کمتر از کوییک خواهد بود.

اطلس از طرفی با آپشن‌های بیشتری نسبت به کوییک طراحی شده است. مثلا مانیتور هفت اینچ، دوربین عقب و سانروف و ...
شاهین اتوماتیک؛ ۶۴۹ میلیون تومان

قیمت شاهین اتوماتیک در کارخانه حدود ۶۵۰ میلیون تومان تعیین شده که نسبت به نسخه دنده‌ای تقریبا ۲۱۰ میلیون تومان بیشتر است.

شاهین اتوماتیک یکی دیگر از گزینه‌های موجود در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سایپا خرداد امسال سایپاست. متقاضیان فعلا به‌جای ۶۴۹ میلیون و ۷۸ هزار تومانی که قیمت شاهین اتوماتیک در کارخانه است، می‌توانند علی‌الحساب ۲۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنند، اما قیمت هفته پایانی مهر‌ماه ملاک نهایی است.

شاهین اتوماتیک نیمه دوم ۱۴۰۲ پا به بازار گذاشت. برخلاف پروژه شاهین پلاس، از همان موتور چهار سیلندر M۱۵T توربوشارژ زیر کاپوت شاهین اتومات استفاده شده است. به‌همین خاطر مشخصات فنی شاهین اتوماتیک تفاوت محسوسی با شاهین دنده‌ای ندارد و باز هم توانایی موتور به ۱۱۰ اسب‌بخار و ۱۷۸ نیو‌تن‌متر محدود می‌شود.

شاهین اتوماتیک به‌خاطر گیربکسی که استفاده می‌کند، در هر ۱۰۰ کیلومتر، ۷.۵ لیتر یعنی ۰.۳ لیتر بیشتر بنزین می‌سوزاند و نسبت به شاهین دنده‌ای در مدت زمان بیشتری می‌تواند سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را تجربه کند.
کوییک GXR-L؛ ۳۷۹ میلیون تومان

کوییک GXR-L یکی از ارزان‌ترین محصولات تولیدی سایپاست و اقتصادی‌ترین گزینه پیشنهادی سایپا در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده خرداد ۱۴۰۳ محسوب می‌شود.

قیمت کوییک GXR-L در کارخانه ۳۷۹ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان است و متقاضیان طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده می‌توانند با پرداخت تقریبا نیمی از قیمت قیمت کوییک GXR-L در کارخانه، می‌توانند خودرو مورد نظر در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده را رزرو کنند.

کوییک GXR-L با اسم عجیب و غریبی که دارد، نسخه ارتقایافته کوییک S است. از حیث فنی تفاوت موتور M۱۵i در کوییک GXR-L با موتور M۱۵ در کوییک S فقط به معنی افزایش سه درصدی قدرت و افزایش هفت درصدی گشتاور خروجی است.

کوییک GXR-L اشتهای کمتری نسبت به کوییک S دارد به‌جای ۷.۱ لیتر به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، ۶.۷ لیتر بنزین می‌سوزاند و برعکس کوییک S به‌استاندارد‌های ۸۵ گانه مجهز شده است. آپشن‌هایی که شامل سنسور فشار باد تایر، چراغ‌های مخصوص روز و ... می‌شود.

قیمت کوییک GXR-L که در کارخانه حول‌وحوش ۳۸۰ میلیون تومان است، در بازار آزاد خودرو به ۴۳۰ میلیون تومان می‌رسد و ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits