دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
طاق نصرت کجاست؟
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طاق نصرت و معماری خاص این بنا در خیابان شانزه لیزه پاریس : طاق نصرت که یکی از سازه های تاریخی مهم در شهر پاریس است، بنایی متعلق به زمان ناپلئون می باشد. او بنای این طاق را برای یادبود سربازان گمنام و بعد از پیروزی بنا کرد.

اگر به پاریس سفر می کنید، باید از طاق نصرت که جاذبه ای تاریخی است، بازدید نمایید. بعد از کوچه ها و پارک های زیبای پاریس می توانید، از زیبایی خیره کننده این طاق نیز بازدید کنید. این بنای تاریخی در خیابان شانزه لیزه قرار دارد.

طاق باستانی نصرت فرانسه

این بنا امروزه از ابعاد تاریخی و فرهنگی مهمی برخوردار است. اغلب افرادی که به پاریس سفر می کنند از جاذبه های ابن بنای تاریخی نیز بازدید می کنند. این بنا را با عنوان طاق پیروزی نیز می شناسند. برای بازدید از این طاق به میدان شارل دوگل بروید. این بنا امروزه از مکان های دیدنی پاریس است.

طاق نصرت

پیشینه تاریخی طاق

این بنا در زمان ناپلئون ساخته شده است. ناپلئون بعد از رشادت های سربازان خود و پیروزی این بنای باشکوه را برای سپاسگزاری از آن ها بنا کرده است. او در سال ۱۸۰۶ دستور ساخت این بنا را داد. این طاق شکوهمند بعد از سی سال تمام شده است.

بررسی معماری طاق

این بنا دارای ویژگی های بارزی در معماری می باشد. عظمت این بنای باشکوه از یک سو و از سوی دیگر قدمت تاریخی آن بسیار با اهمیت است. ایده ساخت این بنا به طراحی تیتوس در رم باز می گردد. این طاق دارای ۵۰ متر بوده و ارتفاع آن نیز ۴۵ متر است.

عکس از طاق نصرت

طاق نصرت که بنایی باشکوه است، دارای ۲۸۴ پله بوده و سبک معماری آن نئوکلاسیسم می باشد. این بنا به وسیله ژان شالگرین ساخته شده است. از مهم ترین نکات درباره این بنا می توان به چهار نوع شنگ تراشی به کار رفته در این بنا اشاره کرد. پیکرتراشی های هنرمندانه نیز بخش دیگری از زیبایی این بنا است.

از مهم ترین بخش های این بنا می توان به اسامی ۶۰۰ ژنرال فرانسوی اشاره کرد که در این بنا مشاهده می شود. این بنا یادبودی از سربازان گنام نیز می باشد. تصویری که از زنان و مردان برهنه بدون سلاح در این بنا وجود دارد، بسیار مهم است.

طاق نصرت پاریس

تغییرات طاق

این طاق دارای تغییرات و تحولاتی بوده که ۱۵ آگوست ۱۸۰۶ سنگ بنای طاق پیروزی بنا شد. روند ساخت و ساز این برج بعد از کناره گیری ناپلئون متوقف شده است. جسد ناپلئون در سال ۱۸۴۰ از زیر این طاق عبور داده شد. جسد ویکتورهوگو نیز از زیر این بنا رد شده که متعلق به سال ۱۸۸۵ می رسد. شارل گودفروی از خلبان هایی است که با هواپیمای دو باله از میان این طاق عبور کرد.

حتماً بخوانید:
پاریس و شهر رویایی فرانسه

پاریس و شهر رویایی فرانسه

بسان رهنوردانی که در افسانه‌ها گویند، همانطور که مهدی اخوان ثالث در چاووشی ترسیم می‌کند ما نیز می‌خواهیم چمدان‌هایمان را ببندیم، چشم بر هم بگذاریم و…

سازه نصرت را بشناسید

شما علاقه مندان در این بخش با یکی از مهم ترین مکان های دیدنی فرانسه آشنا شدید. طاقی تاریخی که به دلیل برخورداری از ویژگی های تاریخی و … مورد توجه گردشگران می باشد. همانطور که می دانید، فرانسه دارای جاذبه های تاریخی بیشتری نیز می باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits