دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
روش های طلایی برای رفع شوری کوکو سیب زمینی
9
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر کوکو سیب‌زمینی شما شور شده است، می‌توانید با رعایت چند مرحله ساده آن را رفع شور کنید. با انجام هر یک از راهکارهای زیر، شوری کوکو سیب زمینی را کمتر کنید و به دست غذایی با طعم خوشمزه برسید.

چگونه شوری کوکو سیب زمینی را بگیریم؟

در بعضی مواقع میزان نمک غذا از دست آشپز در می رود و غذا شور می شود. در مواقعی که غذایتان شور می شود، می توانید از ترفند هایی استفاده کنید تا شوری غذا را بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما تمامی ترفند های لازم برای برطرف کردن شوری کوکو سیب زمینی را توضیح دهیم. در صورتی که کوکو سیب زمینی شما خیلی شور شده بود، می توانید از ترفند های زیر برای برطرف کردن شوری غذا استفاده کنید:

زیاد کردن سیب زمینی: در صورتی که مواد کوکو سیب زمینی تان شور شده بود، می توانید مقداری سیب زمینی به مواد آن اضافه کنید تا شوری غذا برطرف شود.

زیاد کردن تخم مرغ: در صورتی که مواد کوکو سیب زمینی تان شور شده بود، می توانید مقدار تخم مرغ آن را زیاد کنید تا شوری غذا برطرف شود.

میل کردن غذا در کنار گوجه فرنگی: بعد از این که کوکو سیب زمینی شما پخته شده بود و متوجه شوری غذا شدید، می توانید کوکو را در کنار گوجه فرنگی بی نمک میل کنید. خوردن غذای شور در کنار گوجه فرنگی بی نمک باعث می شود طعم شوری غذا خنثی شود.

چگونه شوری کوکو سیب زمینی را بگیریم

میل کردن کوکو به همراه برنج: در صورتی که بعد از آماده شدن کوکو هایتان متوجه شوری غذا شدید، می توانید کوکو را به همراه برنج بی نمک میل کنید. خوردن کوکو با برنج بی نمک باعث می شود تا طعم شوری غذا خنثی شود.

میل کردن کوکو به همراه ترشی: در صورتی که کوکو هایتان شور شده بود می توانید آن را به همراه ترشی مصرف کنید، تا طعم شوری غذا را احساس نکنید.

حتماً بخوانید:
طبع سیب زمینی : سیب زمینی سرد است یا گرم ؟

طبع سیب زمینی : سیب زمینی سرد است یا گرم ؟

سیب زمینی یکی از سبزیجات پرطرفدار همه ی ماست. در ادامه می خواهیم شما را با طبع سیب زمینی خام، آب پز و سرخ کرده و مصلحات آن ها آشنا کنیم. با ما باشید.

چند نکته ساده برای رفع شوری کوکو سیب زمینی

  • خمیر کوکو را با 2-3 قاشق آرد ترد و یا نشاسته ذرت ترکیب کنید. این کار باعث می‌شود که رطوبت زیاد کوکو کمتر شود و شوری آن کاهش پیدا کند.
  • اگر کوکو شما شوری شدید، می‌توانید با اضافه کردن مقداری شکر یا عسل به مخلوط سیب زمینی و تخم مرغ، شوری را کم کنید.
  • با اضافه کردن مقدار کمی آب لیموترش به مخلوط سیب زمینی و تخم مرغ، شوری را کم کنید.
  • اگر کوکو شما بسیار شور شده است، می‌توانید با اضافه کردن مقداری شیر و یا کره، شوری آن را کم کنید.
  • در صورتی که کوکو شما بسیار شور شده باشد، می‌توانید با اضافه کردن یک تکه نان تست، شوری آن را کم کنید

منبع : رضیماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (9 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits