دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
3 روش بسیار راحت برای شستن اسفنج و پد های آرایشی
9
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اسفنج ها یا بیوتی بلندرها آرایشی قابل استفاده مجدد، مقاوم در برابر میکروب ها با پایه اسفنجی متناوب و سازگار با محیط زیست هستند .

چگونه اسفنج و پدهای آرایشی را تمیز کنیم ؟

اسفنج ها هم مانند سایر ابزارهای آرایشی قابل استفاده مجدد باید به طور منظم تمیز شوند. آلودگی، میکروب ها، چربی ها و مواد کثیف دیگر درون اسفنج کثیف جمع می شوند و به پوست شما آسیب می رسانند. بیوتی بلندرهای آرایشی خود را بصورت روزانه یا هفتگی با صابون مایع یا جامد بشویید.

روش های ساده برای تمیز کردن اسفنج های آرایشی و بیوتی بلندرها

روش اول: شستشو اسفنج های آرایشی با صابون مایع

1. اسفنج را با آب تازه نمدار کنید

برای اینکه صابون بتواند بهتر آنها را تمیز کند باید اسفنج های کثیف نمدار شوند. شیر آب را باز کنید و اسفنج های تان را زیر آب گرم ببرید. آنها را فشار دهید تا آب از آنها خارج شود.

اسفنج باید نمدار باشند نه اینکه در آب فرو ببرید تا خیس شوند.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

2. اسفنج های قابل استفاده مجدد را با صابون مایع تمیز کنید

یک قطره کوچک از شامپو بچه یا مایع ظرف شویی را روی دست خودتان بریزید و اسفنج را بین کف دستانتان بچرخانید. زمانی که اسفنج همه کف را به خود جذب کرد آن را زیر آب گرم ببرید و بشویید. آب اضافی آن را با فشار خارج کنید. این روند را تا زمانی که آبی که اسفنج خارج می شود تمیز شود ادامه دهید.

  • اسفنج های قابل استفاده مجدد بسیار جاذب هستند. ممکن است برای پاک کردن تمام کثیفی های آرایشی باز هم به صابون مایع احتیاج پیدا کنید و اسفنج را چندین بار بشویید.
  • بعضی از اسفنج های قابل استفاده مجدد که به آنها بیوتی بلندر هم گفته می شود به همراه مایع تمیز کننده مخصوص لوازم آرایشی فروخته می شوند. تمیز کردن این اسفنج ها با شامپو ملایم کودک یا مایع ظرف شویی به هیچ وجه باعث خراب شدن آنها نمی شود.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

3. اسفنج های قابل استفاده مجدد خود را خشک کنید

بعد از تمیز کردن اسفنج آب را ببندید و آب اضافی آن را با فشار خارج کنید. یک حوله تمیز بردارید و دور اسفنج بپیچید و بقیه آب اضافی را با آن بگیرید. این مرحله را تا زمانی که احساس کردید اسفنج کاملا خشک شده چند بار تکرار کنید. اجازه دهید اسفنج تمام شب بیرون باشد تا کاملا خشک شود. همان طور که اسفنج شما خشک می شود به سایز اصلی خودش برمی گردد.

اسفنج قبل از استفاده مجدد باید کاملا خشک شده باشد.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

روش دوم: شستشو اسفنج آرایشی قابل استفاده مجدد با صابون جامد

1. اسفنج قابل استفاده مجدد و یک قالب صابون را نمدار کنید

برای نمدار کردن اسفنج آن را زیر شیر آب گرم ببرید. اسفنج نمدار را کنار بگذارید و یک صابون ملایم بدون عطر را بردارید. صابون را برای نمدار کردن روی سطوح بگذارید. صابون را بین دستانتان خود بمالید تا انگشتان، کف دست های شما با کف صابون پوشیده شود.

بعضی از اسفنج ها که معمولا به آنها بلندرهای آرایشی گفته می شود به همراه پاک کنندهای صابونی جامد فروخته می شوند. با تمیز کردن اسفنج ها با صابون های جامد بدون عطر به این محصولات آسیبی نخواهید رساند.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

2. کف صابون را روی اسفنج خود ماساژ دهید، بشویید و این کار را تکرار کنید

اسفنج خود را بردارید و کف صابونی را روی وسایل آرایشی بمالید. وقتی که اسفنج تمامی کف ها را جذب کرد آنها را زیر آب گرم ببرید و بشویید و آب اضافی را با فشار خارج کنید. این فرآیند تمیز کردن، شستشو و گرفتن آب اسفنج را تا زمانی که آب تمیز از اسفنج خارج شود تکرار کنید.

  • همچنین می توانید اسفنج ها را روی قالب صابون بمالید.
  • مطمئن شوید که همه کف های صابون را از روی اسفنج ها کاملا شسته اید.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

3. اجازه دهید اسفنج خشک شود

زمانی که کار شستشو اسفنج با صابون جامد تمام شد شیر آب را ببندید و آب اضافی آن را با دستان یا حوله تمیز بگیرید. یک حوله تمیز را روی پیشخوان پهن کنید و اسفنج را بروی سطح جاذب آن بگذارید وقتی اسفنج به سایز اصلی خودش برگردد متوجه خشک شدن آن خواهید شد.

روش سوم: نگهداری، تمیز کردن و دور انداختن اسفنج های آرایشی

1. اسفنج های آرایشی تان را خیس بدهید

برای خلاص شدن از شر آلودگی یا لکه های مزاحم اسفنج های آرایشی تان را خیس بدهید

اگر تمیز کردن منظم باعث رفع مواد آرایشی یا آلودگی را از روی اسفنج های تان نمی شود، اسفنج را درون آب صابونی گرم به مدت 30 دقیقه خیس بدهید. بعد آن را با آب تمیز بشویید و آب اضافی آن را خارج کنید. اجازه دهید اسفنج قابل استفاده مجدد کاملا خشک شود.

همچنین می توانید اسفنج را درون یک کیسه توری قرار دهید و آن را داخل ماشین لباسشویی خود بیاندازید.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

2. اسفنج خود را جداگانه نگه دارید

نگهداری صحیح اسفنج های آرایشی باعث افزایش عمر این لوازم آرایشی خواهد شد. همچنین این کار از بروز شکاف در اسفنج که باعث تجمع باکتری درون آن می شود، جلوگیری خواهد کرد.

  • اسفنج خود را در فضای خنک، تهویه و نور مناسب بگذارید. اسفنج را درون کشو، کابینت دارو یا کیف های آرایشی در بسته نگه دارید.
  • اسفنج خود را روی پیشخوان حمام خود را در یک جا صابونی تمیز بگذارید. این روش نگهداری اسفنج آنها را در معرض هوای تازه و نور که از بین برنده باکتری است قرار خواهد داد.
  • در مسافرت اسفنج خود را در یک کیف آرایشی توری جداگانه بگذارید. بیوتی بلندر نرم و قابل جذب خود را دورن کیف پر از لوازم آرایش پر از میکروب و نوک تیز پرت نکنید.

3. از پارگی اسفنج ها جلوگیری کنید

با تمیز و جایگزین کردن اسفنج های قابل استفاده مجدد خود از پارگی آنها جلوگیری کند

اسفنج های آرایشی از ابرهای های مقاوم در برابر میکروب ساخته شده اند. با اینکه این ابزارهای باکیفیت برای استفاده مجدد طراحی شده اند اما در صورتی که به درستی از آنها مراقبت نشود و بطور مرتب تعویض نشوند می توانند باکتری و آلودگی ها را جذب کنند.

  • اسفنج های قابل استفاده مجدد را حداقل یک بار در هفته بشویید. علاوه بر این، در زمان شیوع بیماری همه گیری مانند کووید 19، باید اسفنج ها و سایر لوازم آرایشی خود را بعد از هر بار استفاده بشویید و ضد عفونی کنید.
  • این اسفنج های سازگار با محیط زیست خود را هر 3 تا 4 ماه تعویض کنید.

شستن اسفنج و پد های آرایشی

4. اسفنج های آرایشی معمولی را بعد از یک بار استفاده دور بیاندازید

اسفنج های آرایشی با پایه ابری برای استفاده متعدد در نظر گرفته نشده اند. این محصولات پناهگاه باکتری ها هستند که می توانند باعث عفونت و یا جوش زدن شوند. بعد از استفاده از اسفنج ابری محصول را دور بیاندازید. سعی نکنید این اسفنج ها را بعد از استفاده تمیز کنید. اگر به دنبال اسفنج قابل استفاده مجدد هستید یک اسفنج یا بیوتی بلندر مقاوم در برابر میکروب را خریداری کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (9 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits