دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
شرایط ویژه برای اخذ اقامت امارات مختص ایرانیان در ۲۰۲۴
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
اکنون تصور کنید که به امارات مهاجرت کرده‌اید و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که واجد شرایط ویزای طلایی هستید؛ در این صورت می‌توانید بر اساس قوانین اقامت در امارات تا 5 یا 10 سال در این کشور بمانید.

اقامت دو ساله امارات فرصت فوق‌العاده‌ای را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده است. هزینه اخذ اقامت امارات به مدت دو سال برای یک نفر حدود 25000 درهم و برای یک زوج بدون فرزند 30000 درهم است؛ همین موضوع باعث شده تا ایرانیان زیادی به دبی و شهرهای دیگر امارات هجوم آورند و رویای خود را در امارات دنبال کنند.

اکنون تصور کنید که به امارات مهاجرت کرده‌اید و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که واجد شرایط ویزای طلایی هستید؛ در این صورت می‌توانید بر اساس قوانین اقامت در امارات تا 5 یا 10 سال در این کشور بمانید.

اخذ ویزای اقامت امارات چه شرایطی دارد؟

با هر روشی به کشور امارات مهاجرت کنید، از خریدن ملک در شهر دبی گرفته تا ادامه تحصیل یا کار در این کشور، باید الزامات ضروری را برای اخذ اقامت خود برآورده کنید. این شرایط شامل ارائه مدارک، داشتن شرایط عمومی و تخصصی، شرایط دریافت اقامت برای خانواده و موارد دیگر می‌شوند.

برای دریافت ویزای اقامت امارات، داشتن شرایط زیر ضروری است:

 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • اصل پاسپورت
 • دو عکس رنگی به اندازه پاسپورت
 • ویزای ورود
 • اثبات قبولی در آزمون اجباری پزشکی
 • مدارک طرح بیمه درمانی
 • برای ویزای خانواده، مدارکی دال بر نسبت خانوادگی مانند: گواهی تولد یا ازدواج
 • قرارداد کاری و کپی مجوز تجارت
 • مدارک اضافی مرتبط با هدف مهاجرت

چه ویزایی برای اخذ اقامت امارات بهتر است؟

ویزای اقامت بستگی به هدف شما از سفر یا مهاجرت به امارات دارد. انواع مختلفی از ویزاها بر اساس شرایط و اهداف مهاجران طراحی شده‌اند که برای دریافت هر کدام باید از شرایط آن‌ها اطلاع داشته باشید. در این صورت می‌توانید برای دریافت ویزای اقامت امارات اقدام کنید.

انواع ویزاهای مختلف امارات متحده عربی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ویزای کار امارات: ویزای کار برای اتباع خارجی که آماده شروع به کار در امارات همراه با مجوز کار هستند، صادر می‌شود.
 • ویزای تحصیلی امارات: این ویزا برای اتباع خارجی که آماده تحصیل در مؤسسات آموزشی امارات هستند، صادر می‌شود.
 • ویزای خانوادگی امارات: ویزای خانوادگی برای اعضای خانواده نزدیک ساکنان خارجی یا شهروندان امارات صادر می‌شود.
 • ویزای سرمایه گذاری امارات: ویزای سرمایه‌گذاری برای اتباع خارجی که مایل به سرمایه‌گذاری در امارات هستند، صادر می‌شود. این گونه ویزاها نسبت به انواع دیگر عمر بیشتری داشته و تا 10 سال اعتبار دارند.
 • ویزای بازنشستگی امارات: این نوع ویزا برای افراد مسن خارجی صادر می‌شود که مایل به بازنشستگی در امارات هستند و سرمایه لازم برای انجام آن را دارند.

ویزای طلایی امارات به چه کسی تعلق می‌گیرد؟

ویزای طلایی یک ویزای طولانی مدت برای اقامت در امارات است که به شما امکان می‌دهد تا در امارات زندگی، کار و تحصیل کنید. هدف این ویزا، جذب استعدادهای درخشان و سرمایه‌گذاری در کشور است. با وجود مهاجرانی که بیش از 88 درصد از جمعیت 10 میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند، دارندگان این ویزا از مزایای انحصاری زیادی بهره‌مند می‌شوند.

این ویزا امکان سفر به کل امارات متحده عربی را می‌دهد؛ به همین دلیل می‌توان آن را به راحتی ویزای طلایی دبی یا ویزای طلایی ابوظبی در نظر گرفت.

شرایط ویژه برای اخذ اقامت امارات مختص ایرانیان در ۲۰۲۴

چگونه ویزای طلایی در امارات را بگیریم؟

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت امارات به صورت طولانی‌مدت و دریافت ویزای طلایی وجود دارند. اگر جزو یکی از دسته‌بندی‌های تعریف شده از سوی دولت امارات باشید، می‌توانید این ویزا را به همراه تمامی مزایای منحصربه‌فرد آن داشته باشید.

در جدیدترین دسته‌بندی افراد واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات، گروه‌های زیر به چشم می‌آیند:

 • پزشکان
 • دانشمندان و مخترعین
 • سرمایه‌گذاران
 • دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه
 • هنرمندان و ورزشکاران
 • مدیران اجرایی و کارآفرینان
 • متخصصان مهندسی و علوم

آیا با ویزای طلایی می‌توان تابعیت امارات را گرفت؟

برای دارندگان ویزای طلایی امارات هیچ مسیری برای دریافت شهروندی این کشور وجود ندارد؛ اما راه‌هایی وجود دارند که در نهایت می‌توانید واجد شرایط شوید. ازدواج یکی از این راه‌ها است که این روش هم شرایط خاص خود را دارد.

در نهایت به عنوان یک سرمایه‌گذار املاک و مستغلات در امارات متحده عربی می‌توانید برای شهروندی نامزد شوید و این موضوع ممکن است به صلاحدید کابینه و شورای اجرایی کشور اعطا شود و احتمال آن کم است.

مزایای کلیدی ویزای طلایی امارات چیست؟

شما یک ویزای اقامت طولانی مدت قابل تمدید خواهید داشت که 5 تا 10 سال اعتبار دارد. علاوه بر این که می‌توانید در امارات متحده عربی زندگی و کار کنید، حق افتتاح حساب بانکی، دسترسی به خدمات بهداشتی و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات بیشتر را خواهید داشت.

برای درخواست نیازی به داشتن اسپانسر در کشور ندارید. شما می‌توانید از اعضای خانواده خود از جمله پسران تا 25 سال و دختران در هر سنی، برای اخذ اقامت امارات حمایت مالی کنید. در صورت قبولی شما، آنها می‌توانند تا تمام شدن مهلت ویزا در کشور بمانند. همچنین می توان از هر تعداد مددکار خانگی برای اقامت حمایت مالی کرد.

قانون ویزای اقامت عادی که اگر بیش از 6 ماه متوالی در سال در خارج از امارات زندگی کنید، اقامت شما را باطل می کند، برای ویزای طلایی اعمال نمی‌شود؛ بنابراین ویزای شما معتبر خواهد ماند، حتی اگر در این کشور نباشید. در طول فرآیند درخواست، یک ویزای ورود با اجازه ورود چندگانه به مدت 6 ماه به شما داده می‌شود.

چگونه برای اخذ اقامت امارات اقدام کنیم؟

فرآیند دریافت ویزای اقامت نسبتاً ساده است؛ ابتدا باید با یک مؤسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید تا اطلاعات دقیق و کامل را در رابطه با شرایط دریافت ویزا در اختیار شما قرار دهند. در این صورت شانس شما برای دریافت اقامت بیشتر خواهد شد.

مراحل دریافت اقامت امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اقامت را جمع‌آوری و پس از اطمینان، همه آنها را به مقامات ارسال کنید.
 • مدارک شما توسط مقامات مورد بررسی قرار می‌گیرند و مسئولان فرمی را تهیه می‌کنند.
 • اگر همه چیز درست پیش برود، مقامات مهاجرتی درخواست شما را تأیید کرده و از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهند.
 • پرداخت‌های لازم را انجام دهید و بعد از آن می‌توانید ویزای خود را از اداره مهاجرت دریافت کنید.

شرایط ویژه برای اخذ اقامت امارات مختص ایرانیان در ۲۰۲۴

اخذ اقامت امارات را با افدل تجربه کنید

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت قطعی کرده‌اید و به مشاوره نیاز دارید، افدل گروپ در کنار شماست تا با ارائه مشاوره تخصصی، شما را در این راه راهنمایی کند. هر هدفی از مهاجرت به امارات داشته باشید، افدل راه مناسب را به شما نشان می‌دهد و تا انتهای این مسیر در کنار شما خواهد بود. تنها کافی است تا به سابقه درخشان و کارشناسان باتجربه افدل اعتماد کنید.

در صورتی که با ابهامات یا سؤالاتی در زمینه مدارک ثبت شرکت در دبی، سرمایه لازم برای خرید ملک، شرایط دریافت ویزای طلایی و... مواجه شدید، می‌توانید با مشاوران باتجربه افدل گروپ تماس گرفته و تصمیمی درست را برای آینده خود و خانواده‌تان بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits