دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
نحوه دریافت اقامت با خرید ملک در یونان
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
با توجه به اهمیت شرایط اقامت یونان از طریق خرید ملک، در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد شرایط و هزینه های مربوط به دریافت اقامت در این کشور صحبت کنیم.

شرایط اقامت یونان از طریق خرید ملک چیست؟

یونان به عنوان یکی از بهترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا شناخته می شود که امکان خرید ملک در این کشور برای بسیاری از ایرانیان فراهم شده است. هر یک از شهرهای کشور یونان دارای قیمت متفاوتی برای ملک هستند. از طرفی با توجه به نوع ملک ها (یک خوابه، دو خوابه و ...)، متراژ و .... قیمت خرید ملک در یونان متفاوت است.
اما فارغ از تمامی این موضوعات یکی از مهم ترین اهداف افراد برای خرید ملک در یونان، اقامت در این کشور است. برای گرفتن اقامت یونان از طریق خرید ملک، باید یک سری شرایط را داشته باشید. در غیر این صورت، به هیچ وجه نمی توانید از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک در یونان، اقامت این کشور دریافت کنید.

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در یونان، خرید ملک است. خرید ملک در یونان می تواند به غیر از اینکه یک روش برای مهاجرت به یونان باشد، مزایای زیادی نیز داشته باشد. به خصوص اینکه این کشور دارای امکانات رفاهی خوبی است و برای زندگی دائمی و خانوادگی شما ایده آل است.

خرید ملک در یونان برای هر فرد خارجی ممکن است و شرایط خاصی وجود ندارد. با این حال، اگر فردی قصد دریافت گلدن ویزای یونان را دارد و می‌خواهد از طریق خرید ملک اقدام کند، همانطور که گفته شد باید ملکی به حداقل ارزش ۲۵۰ هزار یورو خریداری کند. این تنها شرط خرید ملک در یونان برای اخذ ویزای طلایی این کشور است.

اقامت یونان

شهرهای مختلف کشور یونان دارای نرخ متفاوتی برای خرید ملک هستند. بنابراین، می توان فارغ از شرایط دریافت مهاجرت، اقدام به خرید ملک در یونان حتی با کمترین بودجه را نیز کرد. اما بدیهی است که یک حداقل قیمتی برای خرید ملک در یونان جهت دریافت اقامت یونان وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

در صورتی که قصد خرید ملک در یونان را دارید، ابتدا باید بودجه خود را تعیین کنید. سپس، می توانید از طریق روش های مختلفی اقدام به خرید ملک به صورت حضوری در یونان یا غیر حضوری کنید. بدیهی است که باید در هنگام خرید ملک به نیازهای خود و مکانی که در آن ملک را خریداری می کنید، توجه داشته باشید. به ویژه اگر قصد زندگی کردن در ملک خریداری شده خود را داشته باشید.

اگر قادر به سرمایه گذاری در کشور یونان باشید، می توانید از طریق این روش اقامت یونان را دریافت کنید. پس از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان، گلدن ویزای یونان به شما ارائه می شود که به مدت 5 سال اعتبار دارد. پس از گذشت 5 سال، در صورتی که هنوز ملک مورد نظر در مالکیت شما بود، مجددا می توانید ویزای خود را به مدت 5 سال تمدید کنید.

شرایط اقامت یونان

قوانین مربوط به خرید ملک در یونان جهت دریافت اقامت می تواند بسته به شرایط این کشور متفاوت شود. به همین خاطر، توصیه می شود که قبل از انجام هر اقدامی از یک موسسه مهاجرتی معتبر برای دریافت اطلاعات دقیق جهت خرید ملک در این کشور اطلاعات کسب کنید. اما طبق آخرین اطلاعاتی که در مورد خرید ملک در یونان و شرایط دریافت اقامت از این طریق وجود دارد، می توان توضیحات زیر را ارائه کرد.

حداقل سرمایه گذاری برای دریافت اقامت

برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان، لازم است که یک ملک حداقل 2500 یورویی خریداری کنید. در این صورت می توانید یکی از شروط مربوط به دریافت گلدن ویزای یونان را برآورده کنید.

شرایط دریافت گلدن ویزا برای همسر

در صورتی که بتوانید بر اساس قوانین موجود اقدام به خرید ملک جهت دریافت اقامت یونان کنید، می توانید همسر خود را نیز با دریافت گلدن ویزای یونان به همراه خود ببرید.

حتماً بخوانید:
اقامت اروپا با خرید ملک در یونان با آدونیس

اقامت اروپا با خرید ملک در یونان با آدونیس

اروپا به دلیل کیفیت بالای زندگی و تحصیل از گزینه‌های اصلی برای مهاجرت است. اخذ اقامت اروپا روش‌های متعددی دارد. یکی از روش‌های مناسب برای افراد دارای…

شرایط دریافت گلدن ویزا برای فرزندان

با دریافت گلدن ویزای یونان، امکان به همراه داشتن فرزندان زیر 21 سال وجود دارد. بدیهی است که فرزندان بالای 21 سال می بایست برای دریافت گلدن ویزای یونان خودشان مجزا اقدام کنند و مراحل خرید ملک در یونان را انجام دهند.

مهاجرت به یونان

شرایط مذکور آخرین شرایط دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک بودند. اما ممکن است این شرایط در هر زمانی توسط دولت یونان تغییر کند. به هر حال، یکی از بهترین روش ها برای دریافت اقامت از کشور یونان، خرید ملک است.

منبع : ویزا پلاساین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits