دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
چگونه اقامت عمان بگیریم؟
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
راه های گرفتن اقامت عمان ،همانند دیگر کشورهای جهان، راه های گوناگونی را شامل می شود. از ثبت شرکت گرفته تا اقامت گرفتن از طریق ویزای دانشجویی.

راه های گرفتن اقامت عمان

۱) ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان دارای مزایا و البته معایبی است. عموما افرادی وارد فرآیند ثبت شرکت در عمان می‌شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور دارند.
قبل از شروع تصمیم گیری در رابطه با ثبت شرکت در عمان بایستی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مشخص گردد و علاوه بر آن بایستی مزایای ثبت شرکت در عمان و همچنین معایب آن در نظر گرفته شود.

ثبت شرکت در عمان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان ، همگی امکان پذیر می باشد.

قیمت ملک در عمان، هزینه زندگی در عمان بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در عمان به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

۲) ویزای تک ورودی

این ویزا شامل توریست ها و تجار می‌شود و بازدیدهای کوتاه مدت را در برمی‌گیرد. ویزاهای تک ورودی در تمام بنادر ورود به عمان صادر می‌شوند.
فقط لازم است که مدارک شناسایی خود را ارائه داده و مبلغ ناچیزی را پرداخت نمایید، آنگاه یک ویزای یک ماهه‌ معتبر برای شما صادر خواهد شد.به علاوه می‌توان این ویزاها را در سفارت‌ها و کنسولگری‌های عمان در خارج از این کشور و پیش از ورود دریافت کرد.

اگر اعتبار ویزای شما رد شده باشد به صورت روزانه معادل مبلغی که برای ویزا پرداخت کرده‌اید جریمه خواهید شد.

 اقامت عمان

۳) ویزای چند ورودی

این نوع ویزا نیز پس از ارسال درخواست و پرداخت مبلغ مربوطه در بندرگاه‌های ورودی صادر می‌شود. ویزاهای چند ورودی یک سال اعتبار دارند، هرچند شاید بار اول فقط به مدت سه هفته در عمان بمانید. علاوه بر این باید دست‌کم سه هفته از هر کدام از بازدیدهای شما سپری شود.

این نوع ویزا مناسب افرادی است که برای امور تجاری به صورت مکرر به عمان رفت و آمد می‌کنند یا افرادی که مکرراً اعضای خانواده خویش را ملاقات می‌نمایند. ویزاهای چند ورودی قابل تمدید نیستند.

مانند ویزاهای تک ورودی اگر اعتبار ویزای چند ورودی شما منقضی شود به صورت روزانه معادل مبلغی که برای ویزا پرداخت کرده‌اید جریمه خواهید شد.

۴) ویزای اکسپرس

اتباع خارجی که واجد شرایط ویزا تک ورودی و چند ورودی نیستند باید برای ویزای اکسپرس درخواست بدهند. این نوع ویزاها در کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌های عمان در خارج از کشور توسط مدیر کل عمانی گذرنامه و اقامت صادر می­شوند.

ویزاهای اکسپرس به مدت ۲ هفته اعتبار دارند و قابل تمدید نیستند. جریمه انقضای آن‌ها نیز مانند ویزاهای تک ورودی و چند ورودی است.

۵) ویزای کاری

یکی دیگر از زاه های گرفتن اقامت عمان ، ویزای کاری است. خارجی‌های ۲۱ تا ۶۰ ساله واجد شرایط اخذ ویزاهای کاری هستند.
متقاضیان ویزای کاری علاوه بر مدارک کلی جهت ورود به عمان موظف هستند دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای خود و مجوز کاری رسمی صادر شده توسط مدیر کل اداره کار عمان را ارائه دهند.

شرایط اقامت عمان

برخی اتباع نیز ممکن است لازم باشد که مجوز کار یا مدارک شناسایی لازم از سوی سفارت در کشور مبدأ خود را ارائه دهند. مراجع قانونی عمان در مورد صدور ویزای کاری برای اتباع خارجی بسیار سخت‌گیر هستند.

آن‌ها هنگام بررسی درخواست با دقت مدارک و تجارب کاری شما را بررسی خواهند کرد و تحقیق خواهند نمود که آیا هیچ فرد عمانی برای شغل کارفرمای شما وجود ندارد.
به علاوه اگر مراجع قانونی اعلام کنند که شغل شما توسط یک تبعه عمانی قابل انجام است درخواست شما را رد خواهند کرد.

۶) ویزای دانشجویی

اگر جهت تحصیل در یک دانشگاه یا برای یک دوره زبان به عمان سفر می‌کنید به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت. جهت اخذ ویزای دانشجویی به یک اسپانسر نیاز خواهید داشت (مدرسه یا دانشگاه به عنوان اسپانسر شما عمل خواهد کرد).
این ویزاها معمولاً یک یا دو سال اعتبار دارند و در دسته ویزاهای چند ورودی قرار می‌گیرند.

چنانچه قصد دارید پس از تاریخ انقضای ویزای خود به تحصیل در عمان ادامه دهید لازم است از طریق مدیر گذرنامه و اقامت برای تمدید مدارک خود اقدام کنید.

منبع : ایران مهاجراین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits