دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
سرنوشت غم بار «دیزی و ویولت» خواهران هیلتون!
12
در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با دیزی و وایولت هیلتون دوقلوی به‌هم‌چسبیده انگلیسی که به بازیگری می‌پرداختند آشنا کنیم.

دیزی و ویولت هیلتون دوقلوهای به هم چسبیده انگلیسی الاصل بودند . آنها در دوران کودکی در اروپا به نمایش گذاشته شدند و در دهه های 1920 و 1930 در نمایشگاه های فرعی ایالات متحده، وودویل و مدارهای بورلسک آمریکا گشت و گذار کردند. آنها بیشتر برای حضور در فیلم Freaks و زندگینامه Chained for Life (1951) شناخته شدند.

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتون

این دوقلوها در 18 رایلی رود، برایتون، انگلستان، در 5 فوریه 1908 به دنیا آمدند.مادر آنها کیت اسکینر، یک خدمتکار مجرد بود. خواهران به دنیا آمدند که باسن و باسن به هم پیوستند. آنها گردش خون مشترک داشتند و در لگن ذوب شده بودند اما هیچ اندام اصلی مشترکی نداشتند.آن‌ها را دوقلوهای سیامی، خواهران هیلتون و دوقلوهای برایتون یا دوقلوهای به هم پیوسته برایتون و در ایالات متحده دوقلوهای سن آنتونیو نامیده می‌شدند. این خواهران در کنار باب هوپ و چارلی چاپلین به اجرای برنامه پرداختند. پس از سال ها مدیریت حرفه ای توسط سرپرستان قانونی خود، در اوایل دهه 1930، به توصیه هری هودینی، آنها به طور قانونی آزاد شدند.

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتون

مادرشان مجرد بود. کارفرمای کیت اسکینر، مری هیلتون، که در زایمان کمک می کرد، ظاهراً چشم اندازهای تجاری را در آنها دید و عملاً آنها را از مادرشان خرید و تحت مراقبت خود قرار داد. دختران ابتدا در بالای میخانه Queen's Arms در برایتون ماندند و در آنجا به نمایش گذاشته شدند.آنها بعداً به میخانه Evening Star نقل مکان کردند. بر اساس زندگینامه خواهران، مری هیلتون به همراه همسر و دخترش به شدت دوقلوها را با آزار جسمی کنترل می کردند. مجبور شدند او را «خاله لو» و شوهرش را «آقا» صدا بزنند. آنها دختران را در آواز و رقص آموزش دادند.

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتون

خواهران هیلتون برای اولین بار در سال 1911 (سه سالگی) در بریتانیا به عنوان دوقلوهای متحد تور برگزار کردند. به شیوه ای واقعی، اجرای آنها با یک «تاریخ» تخیلی همراه بود. کنترل کنندگان آنها تمام پولی را که خواهران به دست آورده بودند نگه داشتند. در سال 1926، باب هوپ با خواهران گروهی به نام مددیان رقص را تشکیل داد که روال رقصی با شیر داشتند. هنگامی که مری در بیرمنگام، آلاباما درگذشت، دختران به دختر مری ادیت مایرز و شوهر ادیت، مایر مایرز، فروشنده سابق بادکنک، داده شدند.

این زوج مدیریت دوقلوها را بر عهده گرفتند. دخترانی که عمدتاً اسیر بودند، اگر مطابق میل مایرزها عمل نمی کردند، کتک می خوردند. آنها دوقلوها را برای مدتی از دید عموم دور نگه داشتند و آنها را در موسیقی جاز آموزش دادند. ویولت ساکسیفونیست ماهری بود و دیزی ویولن. آنها در یک عمارت در سن آنتونیو، تگزاس زندگی می کردند.

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتون

در سال 1931، خواهران از مدیران خود شکایت کردند و از نظر قانونی آزاد شدند و از قرارداد خود آزاد شدند و 100000 دلار آمریکا غرامت دریافت کردند(معادل 1500000 دلار در سال 2021). آنها به عنوان نمایش خواهران هیلتون وارد وودویل شدند. دیزی موهایش را بلوند کرد و آنها شروع به پوشیدن لباس های مختلف کردند تا متمایز شوند. پس از اینکه وودویل محبوبیت خود را از دست داد، خواهران در سالن‌های بورلسک اجرا کردند.

اندکی پس از به دست آوردن استقلال از میرز، کشتی هیلتون ها در دسامبر 1932 با کشتی برنگاریا به بریتانیا رفتند. آنها بیشتر سال 1933 را در بریتانیا گذراندند و در اکتبر 1933 به ایالات متحده بازگشتند.

ویولت با موریس لمبرت موسیقیدان رابطه برقرار کرد و آنها در 21 ایالت برای مجوز ازدواج درخواست کردند، اما همیشه رد می شد.

در سال 1932 دوقلوها در فیلم Freaks ظاهر شدند. پس از آن محبوبیت آنها کم شد و آنها برای امرار معاش در تجارت نمایشی تلاش کردند.

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتون

سال 1969 بعد از چند روز غیبت بی‌اطلاع در محل کار، صاحب‌کار دوقلوهای شصت ساله نگران شد و با پلیس تماس گرفت.پلیس وقتی به خونه رسید با جنازه خواهرها مواجه شد. هیلتون‌های قشنگ در سن شصت‌سالگی به خاطر ابتلا به آنفلوآنزای هنگ‌کنگی از دنیا رفته بودن.

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتون

دیزی و ویولت/ خواهران هیلتوناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (12 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits