دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
سبزیجات غول پیکر ، پدیده ای خارق العاده در آلاسکا!
2
نمایشگاه کشاورزی ایالتی آلاسکا که هر سال در پالمر (42 مایلی شمال شرق Anchorage) برپا می شود، چیزی نیست که به بازدید از آن عادت داشته باشید.

در اینجا کشاورزان دره ی ماتانوسکا-سوسیتنا سبزیجات عظیم الجثه ای را به نمایش می گذارند که از آن جمله می توان به کلم 138 پوندی، طالبی 65 پوندی و بروکلی 35 پوندی اشاره کرد؛ تازه آنچه عنوان شد تنها تعدادی از غول هایی هستند که در سال های اخیر از خاک آلاسکا رشد یافته اند. کیتی لیسکا مدیر اجرایی این نمایشگاه می گوید: «برخی از این سبزیجات آنقدر بزرگ هستند که در نگاه اول متوجه نمی شوید چه هستند! » چرا سبزیجات در آلاسکا اینقدر رشد می کنند؟ به خاطر خورشید!

سبزیجات غول پیکر / آلاسکا

در آلاسکا فصل رشد بسیار کوتاه و به طور متوسط در حدود 105 روز است. به عنوان ارائه ی معیاری برای مقایسه، فصل رشد کالیفرنیا حدود 300 روز طول می کشد. هرچند، فصل رشد آلاسکا شب های تاریک طولانی ندارد. این ایالت خیلی به قطب شمال نزدیک است و تابستان ها و در اوج فصل رشد، روزی 19 ساعت آفتاب دارد. این ساعات اضافی نور خورشید به دانه های آلاسکایی اجازه می دهد که به رشد خود ادامه دهند. حتی با این وجود که در آلاسکا و در فصل رشد طول هر ماه کوتاه تر از باقی نقاط کشور است، باغبان های آلاسکا برخی از بزرگترین سبزیجات دنیا را پرورش می دهند.

سبزیجات غول پیکر / آلاسکا

سرعت بالای فنوسنتز همچنین باعث شیرین تر شدن این محصولات می شود. به عنوان مثال هویج های آلاسکایی ¾ روز در حضور خورشید مشغول تولید شکر هستند و در ¼ باقیمانده شکر را به نشاسته تبدیل می کنند. گیاهانی همچون کلم، بروکلی، گل کلم، کلم بروکسل، تربچه، شلغم، سیب زمینی، چغندر، هویج، اسفناج و کاهو در آلاسکا به خوبی رشد می کنند.

سبزیجات غول پیکر / آلاسکا

سبزیجات غول پیکر / آلاسکا

سبزیجات غول پیکر / آلاسکا

سبزیجات غول پیکر / آلاسکااین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits