مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
ساحل پنهان این جزیره رویایی را دیده اید؟!
2
اگر به مکانی استوایی و منحصر به فرد برای بازدید در تعطیلات خود فکر می کنید،این ساحل پنهان با ویژگی های خارق العاده و خیره کننده خود شما را شگفت زده خواهد کرد.

یک حفره خالی در سطح جزیره سرسبز به ساحلی مخفی باز می شود، با سایه فراوان، خورشید، و آب شفاف.پلایا دل آمور که معمولاً به عنوان ساحل پنهان شناخته می شود، یکی از ویژگی های جزایر ماریتا است که در 22 مایل دریایی غرب پورتو والارتا، مکزیک، در دهانه خلیج باندراس واقع شده است. به نظر چیزی خارج از یک رمان فانتزی است: یک غار وسیع و شنی با آب‌های آبی اقیانوس آرام. جزایر ماریتا گروهی از جزایر خالی از سکنه هستند که از فوران‌های آتشفشانی زیر آب تشکیل شده‌اند. آنها شگفتی های طبیعی هستند، اما چیزی غیر از فعالیت های آتشفشانی بود که ساحل حفر شده را آشکار کرد.

ساحل پنهان مکزیک

این ساحل مخفی در داخل یک دهانه آتشفشانی باستانی پنهان شده و از بیرون کاملا نامرئی است. دسترسی به آن فقط از طریق دریا امکان پذیر است و فقط با قایق های کوچک، شنا یا تونلی که بین اقیانوس و صخره قرار دارد، می توان به آن رسید و در هنگام جزر و مد، فضای باریکی به طول 6 متر باقی می ماند.گفته می شود که شکل گیری آن نتیجه فعالیت آتشفشانی شدید است که در طول هزاره ها کل مجمع الجزایر را تشکیل داده است. به نظر می رسد به دلیل انفجار یک بمب رخ داده است. در اوایل قرن بیستم، این جزایر خالی از سکنه بودند و تحت تمرینات نظامی مختلف توسط دولت مکزیک قرار گرفتند. این گشایش نیز به انفجاری نسبت داده می شود که اکنون به این برج زیرزمینی بی نظیر جان می بخشد. در سال 2005، سرانجام این جزایر به عنوان پارک ملی به نام پارک ملی جزیره ماریتا نامگذاری شد که شنا، کایاک سواری، آفتاب گرفتن و سایر تفریحات را به تنها فعالیت تبدیل کرد و شکار و ماهیگیری در اطراف جزایر را ممنوع کرد. همچنین بعداً این پارک به عنوان ذخیره گاه زیست کره MAB یونسکو معرفی شد. آزمایش‌های نظامی گسترده برای دهه‌ها به گیاهان و جانوران جزیره آسیب رساند، اما سال‌ها صلح، آب‌های بکر و حیات دریایی جزیره را دوباره پر کرده است.

ساحل پنهان مکزیک

ساحل پنهان از بیرون نامرئی است و فقط از طریق یک تونل آبی طولانی که ساحل را به اقیانوس آرام متصل می کند قابل دسترسی است. تقریباً شش فوت فضا بالاتر از سطح آب وجود دارد، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند با شنا یا کایاک سواری به ساحل برسند. این جزایر خالی از سکنه باقی می مانند، اما گردشگرانی که برای لذت بردن از حیات وحش دریایی متنوع و عدن استوایی منحصر به فرد می آیند، اغلب از آنها بازدید می کنند. مسافران ابتدا باید 60 دقیقه قایق سواری کنند و سپس در یک تونل آبی طولانی که اقیانوس آرام را به ساحل متصل می کند، کایاک سواری کنند یا شنا کنند.فعالیت های ساحلی فراوانی برای لذت بردن وجود دارد. گیاهان و جانوران آن را به مکانی عالی برای علاقه مندان به طبیعت تبدیل کرده است و صخره های مرجانی برای غواصی زیبا وجود دارد. همچنین یک ساحل شنی برای آفتاب گرفتن و سایه فراوان برای روزهای گرمتر وجود دارد. این ساحل عشق پنهان هم تفاوتی ندارد. متأسفانه برای رویاپردازان بیرون، این غار گذشته شوم تری دارد.بسیاری بر این باورند که سانروف که این جاذبه را شکل داده است، نتیجه تمرین بمباران توسط دولت مکزیک در طول جنگ جهانی اول بوده است. از آنجایی که جزایر ماریتا کاملاً خالی از سکنه بودند (و هنوز هم هستند)، در اوایل دهه 1900 به عنوان مکان مناسبی برای آزمایش نظامی بود.

ساحل پنهان مکزیک

در حالی که «ساحل پنهان» جزیره ماریتا همه توجه را به خود جلب می کند، این مجمع الجزایر خالی از سکنه در واقع چیزهای بیشتری برای ارائه دارد، به ویژه از نظر حیات وحش. اگرچه آزمایشات نظامی شایعه شده بسیاری از موجودات را از بین برد، آنها به طور پیوسته ذخایر خود را در طول چند دهه گذشته از آرامش نسبی پر کرده اند و این جزایر اکنون صدها گونه گیاهی و حیات وحش را در خود جای داده است، از جمله سگ های پا آبی به نام های سرگرم کننده.با این حال، یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌ها، انکارناپذیر است که ثروت حیات دریایی مسحورکننده است که می‌توان در صخره‌های مرجانی اطراف جزیره مشاهده کرد. شما به طور بالقوه می توانید هر چیزی از دلفین ها گرفته تا مارماهی ها و لاک پشت ها و حتی نهنگ های گوژپشت را بین دسامبر و مارس شناسایی کنید.در سال‌های اخیر به دلیل حجم عظیم بازدیدکنندگانی که در سواحل شنی فرود می‌آمدند، بحث‌هایی وجود داشت و در نتیجه جزیره ماریتاها باعث ناراحتی مردم شد. بسیاری از آنها به طور موقت در می 2016 بسته شدند. این تلاش برای جلوگیری از تخریب مرجان ها و میزان آلودگی نفتی در آب های اطراف و همچنین کاهش تخریب فیزیکی خود جزیره بود. مطالعات نشان داده است که روزانه تنها باید حداکثر 625 بازدیدکننده داشته باشند، اما این رقم در عمل سه یا چهار برابر شده است.شایعاتی در رسانه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه دولت در حال فروش جزایر است، اگرچه این امر به سرعت نادیده گرفته شد و در واقع جزایر در آگوست 2016 بازگشایی شدند.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است