دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
زهره سادات هاشمی و ماجرای دیدار پدرش بعد از یک سال

بیوگرافی زهره سادات هاشمی مجری برنامه سلام صبح بخیر

زهره سادات هاشمی و ماجرای دیدار پدرش بعد از یک سال
9
زمان مطالعه: 8 دقیقه
این روزها ماجرای دیدار زهره سادات هاشمی با پدرش بعد از یک سال، روی آنتن زنده بسیار شنیده می شود. اگر شما نیز اطلاعی درمورد زندگی شخصی زهره سادات هاشمی ندارید، این مقاله را از دست ندهید.

زهره سادات هاشمی مجری برنامه سلام صبح بخیر کیست ؟

 • نام و نام خانوادگی: زهره سادات هاشمی
 • تحصیلات: لیسانس تاریخ
 • وضعیت تأهل: متأهل
 • شغل: گوینده رایو و مجری تلویزیون

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

زهره سادات هاشمی مجری، اولین گزارشگر زن فوتبال ایران و گوینده رادیو – تلویزیون متولد ۱ دی ماه ۱۳۶۵ در مشهد است.

او تاریخ خوانده و فارغ التحصیل این رشته است از سال 1374 در مرکز صدا و سیمای مشهد مقدس شروع به فعالیت کرد. او ابتدا بعنوان بازیگر نمایشی سپس گزارشگر و دستیار تهیه کننده و به عنوان گوینده ادامه فعالیت داد سپس بواسطه اجراهای خوب و توانایی اش به رادیو جوان دعوت شد.

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی مجری

آغاز فعالیت زهره سادات هاشمی

در بیوگرافی زهره سادات هاشمی لازم به ذکر است که او از سال ۱۳۷۴ وارد صدای مرکز خراسان شد و در این مرکز به عنوان بازیگر نمایش و گزارشگر و دستیار تهیه و گوینده جایگزین فعالیت کرده است.

همچنین فعالیت در سیمای مرکز خراسان به‌ عنوان گزارشگر و منشی صحنه در نمایش‌ های تلویزیونی و کلیپ‌های جنگی از دیگر کارهای اوست. هاشمی از سال ۷۷ رسما گوینده شبکه جوان شد و تاکنون در این شبکه گویندگی برنامه‌های روی خط جوانی، قرار شبانه، موج روز، ساعت ۲۵، ایستگاه ورزش و باشگاه جوان را برعهده داشته است.

زندگینامه زهره سادات هاشمی

زهره سادات هاشمی اولین گزارشگر زن فوتبال در برنامه زنده

خانم هاشمی به عنوان اولین زن بعد از انقلاب اسلامی در ایران به شمار می رود که گزارشگری فوتبال را کرده است او بازی استقلال و صبا را در رادیو جوان گزارشگری کرد او از حال و هوای خود در آن روز می گوید:

تصور این‌ که بخواهید یک مسابقه فوتبال را گزارش کنید، هیجان‌ انگیز است چه برسد به این‌ که در واقعیت این اتفاق بیفتد. این اتفاق برای من هم خیلی هیجان‌ انگیز بود.

من توانسته بودم یک کار کاملا متفاوت انجام بدهم که تا پیش از این هیچ خانمی شانس انجام دادن آن را نداشته است اما باید این را هم بگویم که در آن لحظه واقعا استرس داشتم، تمام ترسم از این بود که نتوانم آنطور که باید از عهده‌ اش بر بیایم.

وقتی گزارش بازی صبا و استقلال را انجام دادم در حقیقت در عمل انجام شده قرار گرفته بودم. من باید در همان لحظه و بدون هیچ آمادگی این کار را انجام می‌دادم،

برای همین نفسم بند آمده بود و قلبم تند می‌ زد شاید برای من که سال‌ ها در رادیو و تلویزیون تجربه دارم گفتن این موضوع خیلی خوب نباشد، اما واقعیت این است که من ترسیده بودم ! همین که فکر می‌کردم من اولین کسی هستم که گزارش یک مسابقه فوتبال را انجام می‌دهد، استرس‌ زا بود.

بیوگرافی زهره سادات هاشمی و همسرش

زندگینامه زهره سادات هاشمی

ازدواج و همسر زهره سادات هاشمی

زهره هاشمی متأهل است. او با شهاب الدین باقری ازدواج کرده است.

زهره هاشمی کیست

آثار و فعالیت های زهره سادات هاشمی

فعالیت در در رادیو جوان:

 • روی خط جوانی
 • قرار شبانه
 • موج روز
 • ساعت ۲۵
 • ایستگاه ورزش
 • باشگاه جوان

فعالیت ها در تلویزیون:

 • برنامه گلخانه شبکه سه
 • برنامه سه ستاره شبکه سه
 • برنامه اردیبهشت شبکه چهار
 • برنامه سفر بخیر شبکه سه
 • برنامه سه ستاره شبکه سه
 • برنامه رادیو هفت شبکه آموزش
 • برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه

بیوگرافی زهره سادات هاشمی مجری شبکه سه

دیدار زهره هاشمی با پدرش بعد از یک سال


زهره سادات هاشمی در برنامه زنده سلام صبح بخیر در حالی‌ که چشمانش را بسته بود تا یک پیام به پدرش که یک سال از دیدنش می‌گذشت، بدهد؛ ناگهان متوجه حضور پدرش در برنامه شد و هیجان‌ زده به سویش رفت و او را در آغوش کشید. دیدار این پدر و دختر به خاطر بیماری کرونا یک سال به درازا کشیده شده بود.

این مجری تلویزیون که با دیدن پدرش اشک می‌ ریخت، در ادامه گفت: پدرم جایگاه شغلی بالایی داشت و ۳۰ سال خدمت صادقانه کرد، می‌توانست از شغلش استفاده کند اما این کار را نکرد؛ سختی کشید، صورتش را با سیلی سرخ نگه داشت اما نجیبانه ما را بزرگ کرد،

حلال را حرام نکرد و به ما لقمه پاک و حلال داد و این ارزشمندترین هدیه‌ای است که او می‌توانست با من و خواهر برادرهایم بدهد.

زهره سادات هاشمی کیست

مصاحبه با زهره سادات هاشمی

شما اولین زنی هستید که گزارش فوتبال را انجام داده‌ اید، حس و حال‌تان در آن لحظه چطور بود؟

تصور این‌که بخواهید یک مسابقه فوتبال را گزارش کنید، هیجان‌انگیز است چه برسد به این‌که در واقعیت این اتفاق بیفتد. این اتفاق برای من هم خیلی هیجان‌انگیز بود. من توانسته بودم یک کار کاملا متفاوت انجام بدهم که تا پیش از این هیچ خانمی شانس انجام دادن آن را نداشته است.

اما باید این را هم بگویم که در آن لحظه واقعا استرس داشتم، تمام ترسم از این بود که نتوانم آن‌طور که باید از عهده‌اش بر بیایم. وقتی گزارش بازی صبا و استقلال را انجام دادم در حقیقت در عمل انجام شده قرار گرفته بودم.

من باید در همان لحظه و بدون هیچ آمادگی این کار را انجام می‌دادم. برای همین نفسم بند آمده بود و قلبم تند می‌زد. شاید برای من که سال‌ها در رادیو و تلویزیون تجربه دارم گفتن این موضوع خیلی خوب نباشد، اما واقعیت این است که من ترسیده بودم!

همین که فکر می‌کردم من اولین کسی هستم که گزارش یک مسابقه فوتبال را انجام می‌دهد، استرس‌زا بود.


این تجربه برایتان در گزارش مسابقه فوتسال تکرار شد، جدا از این‌که خیلی رسانه‌ای نشد، اما آیا استرسی که در اولین گزارش تجربه کردید برایتان تکرار شد؟

نه، در مورد گزارش فوتسال قضیه کاملا متفاوت بود. این کار کاملا حرفه‌ای و البته برای جشنواره صورت گرفت. من فرصت این را داشتم که اشتباهاتم را اصلاح کنم و دیگر خبری از پخش زنده نبود.


همان‌طور که می‌دانید در دنیا زنان کمی هستند که این حرفه را انتخاب می‌کنند. دلایل زیادی هم برای استقبال نشدن از این حرفه وجود دارد. شما چطور فکر می‌کنید؟

به نظر شما طبیعت زن و شرایط روحی او اجازه می‌دهد این کار را انجام بدهد؟ فکر می‌کنم هیجان بخشی از فطرت زن است و این‌که بخواهیم به دلیل استرس یا هیجانی که در طول یک مسابقه وجود دارد، تفکیک جنسیتی داشته باشیم، عاقلانه نیست.

همان‌طور که فوتبالیست زن، مربی زن و داور زن داریم طبیعتا می‌توانیم گزارشگر زن در رشته‌های مختلف ورزشی داشته باشیم. البته این نکته را باید اضافه کنم نگاه جنسیتی به فوتبال در شرایطی که نیمی از طرفداران هر تیم را بانوان تشکیل می‌دهند، اصلا درست نیست.

زهره سادات هاشمی کیست

زندگی شخصی زهره سادات هاشمی

بیراه نیست بگویم تجربه‌ای که شما دارید کمیاب یا بهتر است بگوییم بی‌سابقه است. این را شانس می‌دانید یا توانایی که در طول سال‌ها اجرای زنده به دست آورده‌اید؟

در ایران و بخصوص رادیو این فرصت به خانم‌ها داده می‌شود که برنامه زنده در حوزه ورزش داشته باشند. برای مثال اجرای ایستگاه ورزش رادیو جوان چند سال در اختیار من و چند همکار دیگرم بود. یا رادیو تهران و بخصوص رادیو ورزش.

از این منظر این یک فرصت است که به بانوان زیادی هم داده شده است. من هم این فرصت را داشتم، ولی به نظر من جایی این فرصت به شانس تبدیل می‌شود که صفر تا صد اجرای یک برنامه در اختیار شما قرار بگیرد. یعنی شما فقط ملزم به خواندن خبر نیستید. یا صرفا پرسش برنامه یا تلفن‌ها را اعلام نمی‌کنید.

یک نفر در مقام کارشناس کنار شما نمی‌نشیند تا شما در بحث‌های تخصصی فقط ناظر یا شنونده باشید، بلکه تمام گفت‌وگوهای تخصصی برنامه به عهده شما قرار می‌گیرد.شبیه آنچه در برنامه‌های معروف آقایان صورت می‌گیرد.

متاسفانه در این برنامه‌ها ما فقط در استودیو در کنار مهمان برنامه حضور داریم و حق پرسش، چالش، تحلیل و اظهارنظر محدودی را هم داریم. اما من شانس بزرگی داشتم که تجربه‌ای متفاوت و کاملا حرفه‌ای را در کارنامه کاری‌ام درج کنم؛


از آنالیز جام‌جهانی فوتبال تا بررسی لیگ کشتی آزاد و فرنگی. چقدر معتقدید زنان می‌توانند از عهده این کار بر بیایند؟

من فکر می‌کنم اگر خانم‌ها در این حوزه جدی گرفته بشوند و فرصت کافی در اختیارشان قرار گیرد می‌توانند پا به پای آقایان این کار را انجام بدهند. ما اکنون هم خانم‌های بسیار توانمندی در عرصه برنامه‌سازی حوزه ورزش داریم.

مثلا در رادیو جوان، سمیرا سلطانی که گزارش فوتسال حاصل جسارت و تلاشش بود و هنوز هم به صورت فعال کارش را ادامه می‌دهد یا شکوفه موسوی و مهتاب رستمی که من معتقدم توانایی بسیار زیادی دارند.

فیلم دیدار زهره سادات هاشمی با پدرش

پیج اینستاگرام زهره سادات هاشمی

https://www.instagram.com/zohresadat.hashemi/

زندگینامه زهره سادات هاشمی گزارشگر فوتبال

گالری تصاویر زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

زندگینامه زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی مجری

زهره سادات هاشمی گزارشگر فوتبال

بیوگرافی زهره سادات هاشمی گزارشگر فوتبال

بیوگرافی زهره سادات هاشمی مجری سلام صبح بخیر

عکس های زهره سادات هاشمی

اینستاگرام زهره سادات هاشمی

زندگی شخصی زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی و همسرش

زندگینامه زهره سادات هاشمی و همسرش

عکس های زهره سادات هاشمی

تصاویر زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی مجری

بیوگرافی زهره سادات هاشمی گزارشگر

بیوگرافی زهره سادات هاشمی و همسرش

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

زندگینامه زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره هاشمی

زندگینامه زهره هاشمی

بیوگرافی زهره هاشمی و همسرش

بیوگرافی زهره هاشمی مجری

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

بیوگراتفی زهره سادات هاشمی و همسرش

بیوگرافی زهره هاشمی

بیوگرافی زهره سادات هاشمی

زندگینامه زهره سادات هاشمی

عکس های زهره سادات هاشمیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (9 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits