دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
علت زرد شدن مو بعد از کراتین چیست؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دلایل زرد شدن مو با کراتین و پروتئین : در این مطلب از سایت دلگرم برای شما عزیزان به بررسی علت زرد شدن مو بعد از کراتینه می پردازیم. با ما در این مطلب همراه باشید.

علت زرد شدن مو بعد از کراتینه

همانطور که می دانید دغدغه اکثر خانم ها و یا حتی آقایان در رابطه با صافی و درخشندگی موها است. امروزه روش های درمانی متنوعی برای داشتن موهای صاف و درخشان وجود دارد. یکی از بهترین و موثر ترین روش ها بدون شک کراتین مو است. اغلب افراد در زمان استفاده از این محصول با زردی موهای خود مواجه شده اند و همواره در پی برطرف کردن این مشکل بوده اند.

دلایل اصلی زرد شدن مو بعد از کراتینه

زرد شدن موها بعد از انجام کراتینه تنها با درصد بسیار کمی ممکن است برای افراد رخ دهد و این مشکل قطعا مرتبط با برخی موارد در حین انجام کراتین مو می باشد.

فاصله رنگ کردن مو و کراتین تراپی

یکی از مهم ترین علت زرد شدن مو بعد از کراتینه بدون شک فاصله کم رنگ کردن و یا دکلره مو بین کراتین تراپی مو است. برای اینکه موها دچار تغییر رنگ و یا زردی نشوند. بهتر است در ابتدا کراتین تراپی موهای خود را انجام دهید و پس از گذشت مدت زمان مشخص و مناسبی موهای خود را رنگ و دکلره نمایید. بهترین و مناسب ترین فاصله بین رنگ مو و کراتین تراپی حداقل بین 10 تا 15 روز می باشد. در صورت آسیب دیدن موها بهتر است این فاصله بین 20 تا 30 روز رعایت شود.

علت زردی مو بعد از کراتین

دلیل این فاصله در واقع مربوط به ملانوسیت یا به اصطلاح همان رنگ دانه مو است. با وجود این فاصله ساختار اصلی مو می تواند به ترمیم موها بپردازد و توان خود را برای انجام کراتین و یا رنگ مو آماده کند. به طور کلی می توان گفت بهتر است برای جلوگیری از زردی و آسیب موها در ابتدا کارهای شیمیایی نظیر دکلره و رنگ مو انجام شود سپس می توانید کراتین تراپی موها را انجام دهید.

اعمال رنگ مو بعد از انجام کراتینه بدون شک باعث کاهش ماندگاری کراتین و تاثیر منفی بر روی موها خواهد شد. پس بهتر است در ابتدا دکلره مو انجام شود سپس کراتین تراپی. تغییر رنگ و یا زردی معمولا بیشتر در موهای بلوند و یا سفید رخ می دهد و اگر به فاصله گفته شده توجه نکنید با زردی مو مواجه خواهید شد. البته از بین بردن زردی مو با حمام رفتن و انجام برخی نکات به راحتی حل خواهد شد.

عدم کنترل دمای اتو مو

از دیگر علت زرد شدن مو بعد از کراتینه می توان به عدم کنترل دمای اتو مو اشاره کرد. در برخی موارد ممکن است پس از گذشت مدتی از رنگ مو و کراتین تراپی فرد با تغییر رنگ مو و یا زردی موهای خود مواجه شود. در این صورت مهم ترین علت به وجود آمدن این مشکل بدون شک عدم کنترل دمای صحیح اتو مو است. این به این معنی است که از دمای غیر استاندارد جهت اتوکشی موها استفاده شده است.

و این عدم کنترل باعث تغییر رنگ مو و زردی موها شده است. برای برطرف کردن این مشکل شما عزیزان می توانید تعداد اتوکشی موهای خود را زیادتر کنید البته فراموش نکنید دمای اتو مو باید مناسب و استاندارد باشد. همچنین باید از اتو موهای مناسب و با خاصیت آنیونی استفاده کنید. با رعایت فاصله 10 روز از رنگ مو و دکلره بدون شک با زردی موهای خود مواجه نخواهید شد.

آسیب مو بعد از کراتین

استفاده بیش از حد از پیگمنت بنفش

استفاده نادرست و زیاد از پیگمنت بنفش نیز جزو علت زرد شدن مو بعد از کراتینه محسوب می شود. در صورتی که با مشکل زردی موها مواجه می شوید برای جلوگیری از این مشکل با چند بار شستشو مو و استفاده از شامپوهای مناسب که دارای پیگمنت بنفش هستند بدون شک مشکل زردی موها برطرف می شود. همانطور که می دانید رنگ بنفش به طور کلی خاصیت ضد زردی به همراه دارد از همین رو در اکثر محصولات درمان از قبیل پروتئین مو، بوتاکس مو و کراتین از این مواد استفاده می شود. که باعث می شود زردی موها ایجاد نشود.

استفاده از کراتین مو بی کیفیت

یکی دیگر از مهم ترین علت زرد شدن مو بعد از کراتینه بدون شک استفاده از کراتین مو بی کیفیت و نامناسب است. همانطور که می دانید امروزه برند های متنوعی از کراتین مو به بازار عرضه شده است. در زمان خرید کراتین مو باید به برخی نکات مهم و اساسی توجه کافی داشته باشید.

و نباید تنها کیفیت کراتین را ملاک قرار دهید. خرید کراتین مو گران قیمت و یا ارزان بدین معنی نیست که کراتینی که خریداری می کنید مناسب و با کیفیت است. بلکه باید متناسب با هدف و نیاز موهای خود به خرید کراتین مو بپردازید. اگر تجربه و تخصص کافی در زمینه خرید کراتین مو ندارید بهتر است انجام این کار را به فرد متخصص بسپارید.

معمولا چه موهایی دچار تغییر رنگ و زردی می شوند؟

در این مطلب همانطور که گفته شد با علت زرد شدن مو بعد از کراتینه به طور کامل آشنا شدید. با انجام برخی نکات مهم و اساسی به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. در ادامه با موهایی که بیشتر دچار تغییر رنگ و زردی می شوند آشنا خواهید شد:

رنگ موهای قهوه ای روشن و یا بلوند بعد از انجام کراتینه ممکن است موها بین 1 تا 2 درجه روشن تر شود.
رنگ موهای طبیعی معمولا هیچ گونه تغییر رنگی و زردی پس از انجام کراتین ندارند .
اگر موهایتان سفید و یا بلوند خیلی روشن است معمولا پس از انجام کراتین با زردی موها مواجه خواهید شد.

کراتین مو

در صورت زرد شدن موها خود اصلا نیازی به نگرانی نیست بلکه با انجام برخی نکات مهم و ساده به راحتی می توانید زردی موهای خود را از بین ببرید. زرد شدن موها بعد از انجام کراتینه تنها با درصد بسیار کمی ممکن است برای افراد رخ دهد و این مشکل قطعا مرتبط با برخی موارد در حین انجام کراتین مو می باشد.

سوالات متداول علت زرد شدن مو بعد از کراتینه

حتماً بخوانید:
کراتین چیست و چه فرقی با کراتینین دارد ؟

کراتین چیست و چه فرقی با کراتینین دارد ؟

کراتین ماده ای است که در بدن انسان در طی سوخت و ساز پروتئین تولید می شود. این ماده در غذاها و مکمل های به همین نام وجود دارد. با ما در دلگرم همراه…

عدم کنترل دمای اتو مو چگونه باعث زردی موها می شود؟

در برخی موارد ممکن است پس از گذشت مدتی از رنگ مو و کراتین تاپی فرد با تغییر رنگ مو و یا زردی موهای خود مواجه شود. در این صورت مهم ترین علت به وجود آمدن این مشکل بدون شک عدم کنترل دمای صحیح اتو مو است. این به این معنی است که از دمای غیر استاندارد جهت اتوکشی موها استفاده شده است. و این عدم کنترل باعث تغییر رنگ مو و زردی موها شده است. برای برطرف کردن این مشکل شما عزیزان می توانید تعداد اتوکشی موهای خود را زیاد تر کنید البته فراموش نکنید دمای اتو مو باید مناسب و استاندارد باشد.

روش های از بین بردن زردی مو

فاصله رنگ کردن مو و کراتین تراپی باید به چه صورت باشد؟

بهترین و مناسب ترین فاصله بین نگ مو و کراتین تراپی حداقل بین 10 تا 15 روز می باشد. در صورت آسیب دیدن موها بهتر است این فاصله بین 20 تا 30 روز رعایت شود. دلیل این فاصله در واقع مربوط به ملانوسیت یا به اصطلاح همان رنگ دانه مو است. با وجود این فاصله ساختار اصلی مو می تواند به ترمیم موها بپردازد و توان خود را برای انجام کراتین و یا رنگ مو آماده کند. به طور کلی می توان گفت بهتر است برای جلوگیری از زردی و آسیب موها در ابتدا کارهای شیمیایی نظیر دکلره و رنگ مو انجام شود سپس می توانید کراتین تراپی موها را انجام دهید.

منبع : پنی شاپاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits