دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
روش شستن روفرشی کش دار ، به همین سادگی !
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
برای شستن روفرشی یک تشت بزرگ را با آب سرد پر کرده و شوینده بدون آنزیم را به آن اضافه کنید روفرشی را داخل تشت قرار داده و به آرامی آن را بشویید. باید روفرشی را آب بکشید تا مواد شوینده از روی آن پاک شوند و پس از آب کشی باید روفرشی را خشک کنید.

راهنمای شستن روفرشی کشدار؛ چگونه روفرشی کشدار را بشوییم؟

اگر روفرشی کشدار خود را از یک مرکز معتبر خریداری کرده اید و به راحتی و با خیال راحت می توانید بشویید، چند راه برای شستن آن پیش رو دارید. البته توصیه ما تنها شستن در منزل است و در ادامه نیز دستورالعمل آن را به شما می گوییم اما راه های زیر برای شستن روفرشی کشدار وجود دارد:

روش اول: شستشو با ماشین لباسشویی

این روش ساده ترین و سریع ترین روش برای شستن روفرشی کشدار است و باید هم شستشو در ماشین لباسشویی انجام شود چرا که روفرشی کشدار آمده است تا شما از قالیشویی خلاص شوید.

روش دوم: شستشو با دست

اگر روفرشی شما دارای لکه های مقاوم در برابر شستشو با ماشین لباسشویی است، بهتر است آن را با دست بشویید. برای این کار، یک تشت بزرگ را با آب سرد پر کرده و شوینده بدون آنزیم را به آن اضافه کنید. سپس، روفرشی را داخل تشت قرار داده و به آرامی آن را بشویید.
در مرحله بعد، باید روفرشی را آب بکشید تا مواد شوینده از روی آن پاک شوند و پس از آب کشی باید روفرشی را خشک کنید. به دلیل مطمئن تر بودن شستشو با دست، خیلی از افراد این روش را ترجیح می دهند تا روفرشی تحت کنترل خودشان باشد و فشار کمتری به آن وارد شود.

روش شستن روفرشی کشدار

روش سوم: خشکشویی

اگر روفرشی شما جنس حساسی دارد، خشکشویی می تواند به کمک شما بیاید؛ البته اگر خشکشویی اصول مربوطه را رعایت کند. خشکشویی از مواد و تجهیزات مخصوص برای شستشوی روفرشی استفاده می کند اما باید ظرفیت مشخصی برای این کار داشته باشد و به روفرشی کشدار به چشم یک پارچه ساده نگاه نکند که آن را در کنار سایر پارچه ها و به روش های ساده شستشو دهد. پیش از سپردن روفرشی به خشکشویی، حتما از صحت شستشو اطمینان حاصل نمایید.

حتماً بخوانید:
آشنایی با روفرشی کش دار ، کاربرد و مزایای استفاده از آن

آشنایی با روفرشی کش دار ، کاربرد و مزایای استفاده از آن

خرید روفرشی کشدار یا ساده باید بر اساس نکات مهمی صورت بگیرد.با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

دستورالعمل شستن روفرشی کشدار در منزل با ماشین لباسشویی

بهتر است روفرشی را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد در ماشین لباسشویی بشویید. اگر حرارت از 30 درجه بیشتر باشد ممکن است باعث کشیدگی پارچه و ایجاد منافذ بین بافت آن و در نتیجه کاهش کیفیت پارچه در هر بار شستشو شود. در نهایت، پس از چندین بار شستشو، عمر مفید پارچه رو به کاهش می رود. بنابراین حتما دمای شستشوی ماشین لباسشویی را کمتر از این میزان قرار دهید.

بهترین ماده شستشو دهنده، مایع لباسشویی است اما اگر مایع لباسشویی در دسترس نبود می تونید از پودر لباسشویی کم آنزیم و یا بدون آنزیم استفاده نمایید. آنزیم زیاد موجب آسیب به بافت روفرشی کشدار می شود.

نه تنها در روفرشی کشدار، بلکه در مواجهه با هر وسیله ای که از پارچه ساخته شده است، نباید از سفید کننده های با پایه اسید برای شستشو استفاده کنید چرا که این مواد می توانند باعث ایجاد لکه یا تغییر رنگ پارچه شوند و آسیبی به روفرشی کشدار می زنند که غیر قابل جبران است.

چگونه روفرشی را بشوریم ؟

برای خشک کردن روفرشی کشدار پس از شستشو، حتما به نکات زیر توجه کنید:

نور مستقیم آفتاب ممنوع! به هیچ عنوان روفرشی را زیر نور مستقیم آفتاب خشک نکنید چرا که می تواند باعث سوختن الیاف روی سطح روفرشی شود و در کنار زبر شدن سطح روفرشی، ضربات ناشی از راه رفتن را نیز دیگر نمی تواند تحمل کند و رفته رفته عمر مفید روفرشی کاهش می یابد.
رنگ پریدگی روفرشی نیز از اثرات خشک کردن با نور آفتاب است.
روفرشی را در یک محیط گرم و خشک و به دور از نور آفتاب خشک کنید. برای این کار اندکی صرف زمان نیاز است تا روفرشی کامل خشک شود.
هرگز پیش از خشک شدن کامل، روفرشی کشدار را روی فرش نیندازید زیرا رطوبت می تواند موجب رشد قارچ ها و بوی نامطبوع فرش شود.

منبع : النا فرشاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits