دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۶ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
زمان راهپیمایی روز قدس 1400
11
پنج شنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸
راهپیمایی روز قدس امسال با وجود کرونا به صورت مجازی خواهد بود. ویژه برنامه های روز قدس 1400 را در ادامه بخوانید.

راهپیمایی روز قدس 1400

راهپیمایی روز قدس با وجود کرونا چگونه برگزار خواهد شد ؟

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست تشریح برنامه‌های روز جهانی قدس گفت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، برنامه‌های روز جهانی قدس به صورت مجازی برگزار می‌شود.

برنامه روز قدس

برنامه روز قدس 1400

لطفی ادامه داد: به مناسبت روز جهانی قدس رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنرانی خواهند کرد که این سخنرانی از شبکه‌های رادیو و تلویزیون داخلی و بین المللی و فضای مجازی پخش خواهد شد.

ساعت سخنرانی رهبری در روز قدس

ساعت سخنرانی رهبری در روز قدس ، روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ صبح خواهد بود و از شبکه های تلویزیونی پخش خواهد شد .

مراسم روز قدس 1400 ، راهپیمایی روز قدس 1400

راهپیمایی روز قدس مجازی است

روابط عمومی سازمان بسیج فرهنگیان کشور در رابطه با برگزاری راهپیمایی روز قدس در سال 1400 بیانیه ای با متن زیر منتشر کرد:

«صهیونیسم و دولت غاصب و مجعول صهیونیستی در فلسطین‌، محکوم به فناست‌. (مقام معظم رهبری)

روز جهانی قدس فرصتی برای به نمایش گذاشتن وحدت امت اسلامی است و همانطور که امام راحل فرمودند: «روز قدس یک روز اسلامی است و یک بسیج عمومی اسلامی بود و من امیدوارم که این امر مقدمه باشد از برای حزب مستضعفین در تمام دنیا»

نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس توسط رهبر کبیر انقلاب تصمیمی استراتژیک برای احیای تفکر وحدت و یکپارچگی جهانی امت اسلامی است.

رسالت حمایت از مظلوم و خصومت با ظالم که به عنوان یکی از مهم ترین آرمان های جمهوری اسلامی محسوب می شود برگرفته از وصیت امام المتقین علی علیه السلام در بستر شهادت است و امروز که اسرائیل به عنوان مصداق ظالم و کانون بی عدالتی در منطقه، به قبله اول مسلمین و جان و مال و ناموس آنان تعرض نموده و مملکت فلسطینیان را غصب کرده است، مردم آزادیخواه ایران و سراسر جهان بانگ مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر می دهند تا تکلیف اسلامی و انسانی خود که منجر به تقویت احساس اقتدار، حق طلبی و آزادیخواهی در مقابل قدرت های استکبار و استعمار گر می شود را در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به انجام رسانند.

در واقع راهپیمایی روز قدس هرگز نمادین نبوده بلکه «رژه سپاهیان اسلام» در برابر چشمان پر از حیرت و وحشت نظام سلطه است که با نمایش اتحاد و همبستگی، به مقابله با نماد اتم ظلم در عصر تکنولوژی، یعنی اسراییل جنایتکار می پردازد.

اهمیت شرکت در این مراسم در هر سال بر کسی پوشیده نیست و امسال که ویروس منحوس کرونا احساس نیاز به منجی برای نجات و مقابله با ظلم را در جهانیان برانگیخته کرده و همچنین طرح شوم آمریکا برای عادی سازی معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارتخانه این کشور به قدس، دو مولفه ای است که بر اهمیت بزرگداشت روز قدس سال جاری می افزاید.

همچنین، خبر سخنرانی بی سابقه امام المسلمین حضرت امام خامنه ای عزیز در روز قدس اهمیت آن را مضاعف کرده و مشتاقانه منتظریم تا نایب امام عصر (عج) درباره نابودی اسرائیل چه خواهند گفت.

فرهنگیان بسیجی در کنار سایر اقشار ملت غیور و سلحشور ایران اسلامی و مسلمین و آزادگان جهان، با زبان روزه، ضمن اعلام بیعت با آرمان های امام راحل که فرمودند: «قدس متعلق به مسلمین است» و منویات مقام معظم رهبری که همواره بر حقانیت و حقوق ملت مظلوم فلسطین تاکید می کنند، سهم خود را این روز سرنوشت ساز ادا کرده و متناسب با سیاستهای ستاد مقابله با کرونا در هر شهر و دیار، حق شرکت در راهپیمایی روز قدس را به جا می آوریم.

زیر پرچم ولایت، تا آزادی قدس شریف و تا ظهور خورشید ولایت عظمی، یاور مظلوم و دشمن ظالم؛ بوده، هستیم و خواهیم بود.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (11 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits