دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
رنگ مو چقدر باید روی سر بماند و زیاد ماندن آن چه عوارضی دارد ؟
25
زمان مطالعه: 5 دقیقه
همان طور که می دانید رنگ کردن مو بر اساس اصول و قواعدی انجام می شود. رنگ کردن موی مشکی با موی روشن تفاوت دارد. با ما همراه باشید تا به پاسخ این پرسش مهم که رنگ مو چقدر باید روی سر بماند دست پیدا کنید.

رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟

رنگ موها از مهمترین اقلام آرایشی محسوب می شوند که اگر به درستی طبق دستورالعمل از آن ها استفاده کنیم می توانیم به راحتی موهای خود را رنگ کنیم و چهره ای جدید به صورت خود هدیه دهیم. از این رو روزانه افراد زیادی هستند که تمایل دارند با خرید رنگ مو، موهای خود را در خانه رنگ کنند و این تغییر را خود روی موهایشان اعمال کنند.

به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم به یکی از چالش های مهمی که در این مسیر ممکن است برای شما نیز پیش بیاید بپردازیم؛ اینکه "رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟" زیرا اگر رنگ مو زیادی روی سر شما بماند، ممکن است باعث واکنش های پوستی خطرناک شود و یا موهای شما به کلی نابود شوند با به اصطلاح بسوزند. از طرفی نتیجه نهایی رنگ مو نیز علاوه بر فرمولاسیون رنگ مو، به این موضوع نیز بستگی دارد؛ به همین خاطر افراد زیادی هستند که به دنبال یافتن پاسخ درست این سوال هستند. نمی دانید چگونه رنگ موی مشکی را روشن کنیم؟

رنگ کردن مو

از اساسی ترین مشخصه های رنگ مو این است که رنگ موها خاصیت قلیایی دارن و همین خود به تنهایی می تواند سبب آسیب زایی به پوست و موی سر شود، اما در صورتیکه شما بیش از حد رنگ مو را روی سر خود نگه ندارید، هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. رنگ ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • رنگ مو تیره
  • رنگ مو روشن

معمولاً هر کدوم از رنگ های این دسته، قواعد مشابهی نیز دارند، برای مثال رنگ های تیره همچون رنگ مشکی باید دقایق مشخصی روی سر بمانند که این قاعده نسبت به رنگ موهای روشن متفاوت است. قبل از بیان هر نکته ای باید بدانید که پس از تجربه های متفاوت، به این موضوع خواهید رسید که جنس و رنگ پایه مو هستند که مدت زمان ماندن رنگ مو روی سر را تعیین می کنند، اما با اینحال یک قاعده کلی برای ماندن رنگ مو روی سر تعریف شده است که به آن می پردازیم.

برای اینکه موهای خود را با رنگ مشکی رنگ کنید، ابتدا به مدت نیم ساعت، ترکیب اکسیدان با رنگ مو سیاه را روی موی سر خود قرار دهید، پس از گذر نیم ساعت وقت آن است که رنگ مو مشکی خالی را روی موهای خود بگذارید. و به طور کلی پس از 45 دقیق وقت آن است که موهای خود را به طور کامل با آب بشویید، نکته مهم این است که شما باید هنگام گذاشتن اکسیدان و رنگ مو، سرعت العمل کافی را داشته باشید، زیرا هر گونه کندی و فاصله بین رنگ کردن باعث می شود که زمان شستن رنگ روی نواحی مختلف سر متفاوت شود.

از طرفی بهتر است رنگ کردن مو را از ساقه مو شروع کنید و سپس به انتهای ریشه های مو برسید، به عبارتی گروهی معتقدند حتی که بهتر است پس از رنگ کردن ساقه مو 10 دقیقه صبر کرد و سپس ریشه مو را رنگ کرد، اما این موضوع در مورد موهای خاکستری و سفید برعکس است. رنگ موی لورال یکی از بهترین برندهای رنگ مو است.

نکاتی در مورد رنگ کردن مو

رنگ مو روشن چقدر باید روی سر بماند؟

رنگ موی روشن ممکن است کمی چالش برانگیزتر از رنگ مو تیره باشد، زیرا برخی از موها رنگ مو روشن را به راحتی قبول نمی کنند و نیاز به ماندن زمان زیادی روی سر دارند و یا باید از تکنیک های مختلفی در این باره استفاده کرد. برای اینکه موهای خود را روشن کنیم، نیاز است که ابتدا موهای خود را اماده کنیم، برای مثال موهای تیره گزینه مناسبی برای روشن شدن نیستند، زیرا ابتدا آن ها باید دستخوش تغییراتی شوند، سپس اقدام به رنگ کردن آن ها بکنیم.

حتماً بخوانید:
اولاپلکس مو : فواید شگفت انگیز اولاپلکس تراپی در رنگ مو و دکلره

اولاپلکس مو : فواید شگفت انگیز اولاپلکس تراپی در رنگ مو و دکلره

اولاپلکس تراپی و یا پلکس تراپی : روشی است که پیوندهای دی­سولفید آسیب ­دیده در موهایتان که در اثر دکلره، رنگ مو، ریباندینگ مو، براشینگ و …شکسته شده…

برخی از شرکت ها تیوپ هایی تحت عنوان روشن کننده عرضه می کنند که نحوه استفاده از آن ها مانند رنگ مو است و کمک می کند که مو چندین درجه روشن شود و به اصطلاح رنگ موی طبیعی شما بشکند. سپس می توانیم با گذاشتن 30-45 دقیقه رنگ روی موی خود، رنگ آن را تغییر دهیم، فقط باید مراقب باشید که از دقیقه 15 مدام موهای خود را چک کنید تا در نهایت بتوانید پس از رنگ گرفتن کامل، موهای خود را بشویید.

بطور کلی :

  • رنگ موهای تیره به مدت ۲۵ تا ۳۵ دقیقه روی سر بمانند.
  • رنگ موهای روشن به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی سر بمانند.
  • رنگ موهای فانتزی به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه روی سر بمانند.

عوارض زیاد ماندن رنگ مو روی سر

آسیب به مو: ماندن رنگ مو برای مدت طولانی روی سر می‌تواند به مو آسیب برساند و باعث خشکی، شکننده شدن و نازک شدن آن شود.

تحریک پوست سر: محصولات رنگ مو می‌توانند باعث تحریک پوست سر شده و باعث قرمزی، خارش و التهاب شوند. ماندن رنگ برای مدت طولانی می‌تواند این علائم را تشدید کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (25 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits