دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
رنگ مو سه صفر چه تاثیری بر روی مو دارد؟
1
زمان مطالعه: 10 دقیقه
رنگ مو سه صفر را تحت عنوان رنگ موی روشن کننده سه صفر، واریاسیون سه صفر و رنگ E20 نیز می‌شناسند. این رنگ با وجود تفاوت در ساختار و عملکردی که نسبت به واریاسیون‌ها دارد، به دلیل ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود، در این خانواده قرار می‌گیرد.

رنگ سه صفر چیست؟

در پاسخ به این سوال که رنگ سه صفر چیست باید بدانید که تمامی تعریف و ویژگی خاص این محصول در تفاوت آن با سایر رنگ‌ها می‌باشد و این فرق اساسی، میزان بسیار بالای آمونیاک مصرفی در ترکیبات رنگ مو ۰۰۰ می‌باشد. این میزان آمونیاک در ترکیبات باعث از هم گسستگی پیگمینت‌های مو و روشن شدن آن در زمان بسیار کوتاه‌تری می‌شود.
این رنگ روی پیگمنت‌های مو تمرکز کرده و با شکستن آن‌ها، نقش بسیاری در روشن کردن نهایی مو دارد. همچنین این محصول برای زیباتر شدن و تغییر رنگ مو فعلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب افراد از سه صفر به تنهایی استفاده می کنند و بعد از آن، رنگ دیگری روی مو قرار نمی‌دهند.

کاربرد رنگ مو ۰۰۰

اساس کاربرد رنگ مو ۰۰۰ به این صورت است که پایه رنگ موی فعلی شما را به پایه‌ای نزدیک به رنگ مویی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، می‌رساند. پس همانطور که گفته شد برای از بین بردن و بی رنگ کردن پیگمنت‌های مو فعلی از این محصول استفاده می‌شود. چرا که در این حالت مو با بی رنگ شدن، آماده و پذیرای رنگ جدید خواهد بود.

رنگ سه صفر

معمولا افرادی که موی تیره‌ای دارند و نمی‌خواهند رنگ موی بسیار روشنی داشته باشند، از روشن کردن مو با رنگ سه صفر استفاده می‌کنند. برای این منظور، مو بایستی با رنگ سه صفر تا پایه ۵ روشن شود. البته رنگ سه صفر فقط قابلیت این را دارد که مو را نهایتا تا پایه ۵ روشن کند؛ علاوه بر این بایستی در نظر داشته باشید که روشن شدن مو تا این پایه، در مورد موی طبیعی و مویی که رنگ روی آن نباشد صدق می‌کند.
بنابراین با توجه به ساختاری که این محصول دارد، نمی توان از آن انتظار داشت در حد مواد و پودرهای دکلره، مو را به پایه های خیلی بالا و استخوانی برساند.

رنگ سه صفر و مواد دکلره چه تفاوتی باهم دارند؟

تفاوت اصلی که رنگ سه صفر با مواد دکلره دارد، این است که هنگام روشن کردن مو با رنگ سه صفر ، موها نهایتا ۳ تا ۴ درجه تغییر می‌کنند. اما با استفاده از مواد دکلره می‌توانید به پایه‌های بسیار بالاتری دست پیدا کنید. بنابراین برای کسانی که علاقه مند به بلوندهای یخی و استخوانی هستند، تنها می‌توانند از پودر دکلره استفاده کنند.
یکی از تفاوت‌های دیگر این دو در این است که رنگ سه صفر محدودیت‌هایی دارد و تنها بر روی موهای رنگ نشده جواب می‌دهد.
بنابراین اگر موهایتان قبلا رنگ شده باشد نیز نمی‌توانید از این محصول استفاده کنید.تفاوت دیگر سه صفر و مواد دکلره در این است که به دلیل قدرت اثر پذیری بیشتر مواد دکلره، این مواد آسیب‌های زیادی به ساختار مو وارد می‌کنند و اگر می خواهید موهایتان را به پایه‌های بالا برسانید، باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید.

رنگ مو سه صفر

مزیت استفاده از رنگ مو سه صفر

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این محصو،ل تنها قادر است موی طبیعی و فاقد رنگ را به پایه ۵ برساند. بنابراین اگر می‌خواهید به رنگ موهای بلوند یخی، کنفی، استخوانی و بلوند با پایه‌های بالا دست پیدا کنید، قطعا رنگ ۰۰۰ نمی‌تواند گزینه مفید و کارسازی برای شما باشد.
اما روشن کردن مو با رنگ سه صفر مزیت‌های زیادی دارد، مهم‌ترین آن این است که به دلیل اینکه مو را نهایتا ۴ درجه روشن می‌کند، آسیب در این روش به میزان خیلی کم‌تری وجود دارد.
همچنین با استفاده از این محصول به هیچ عنوان موها نمی‌سوزند، کات نمی‌شوند و دچار حساسیت‌های پوستی نیز نمی‌شوید. بنابراین اگر رنگ موهایتان طبیعی است و قصد روشن کردن آن را به میزان ۳ تا ۴ درجه دارید، به شما رنگ مو سه صفر را پیشنهاد می کنیم.

حتماً بخوانید:
حساسیت نسبت به رنگ مو و پیشگیری و درمان آن

حساسیت نسبت به رنگ مو و پیشگیری و درمان آن

این روزها استفاده از رنگ مو بین خانم ها و آقایان بسیار شایع است در این بین کسانی هستند که نسبت به رنگ مو آلرژی دارند با دلگرم همراه باشید تا در این…

نحوه استفاده از رنگ سه صفر چیست؟

در این روش به رنگ مو سه صفر و اکسیدان ۹ درصد نیاز خواهید داشت. با توجه به حجم موها و نازکی و ضخیم بودن تارهای مو:

مقداری از رنگ سه صفر را داخل ظرف پلاستیکی بریزید.
دو برابر مقدار رنگ مو خود، اکسیدان ۹ درصد به ظرف اضافه کنید.
این ترکیب را کاملا باهم مخلوط کنید تا یکدست شود.

در این مرحله موها را به ۴ قسمت یا بیشتر تقسیم بندی کرده و از پشت سر لایه به لایه شروع به رنگ کردن موها کنید. توجه داشته باشید که در رنگ کردن با سه صفر، به هیچ عنوان نباید قبلا موها رنگ شده باشند.
در هر لایه ابتدا ساقه‌ها، سپس ریشه‌ها را با برس آغشته به مواد رنگ کنید. بعد از اتمام رنگ کردن تمام لایه‌ها، کل موها را داخل کلاهی پلاستیکی جمع کرده، ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان دهید و سپس موها را بشویید.
پس از شستشو موها متوجه می‌شوید که موهایتان به پایه نارنجی رسیده‌اند، اما نگران نباشید، دو روز صبر کنید و اجازه دهید موها استراحت کنند، سپس رنگ مو دلخواهتان با پایه ۵ یا ۶ را انتخاب کرده و موهایتان را با این رنگ، به تناژ رنگی مورد نظر خود برسانید.

نحوه استفاده از رنگ سه صفر

با سه صفر و اکسیدان ۱۲ مو را روشن کنیم
اکسیدان ۱۲ درصد با نام اکسیدان شماره ۳ هم شناخته می‌شود و در ادامه، روشن کردن مو با رنگ سه صفر و اکسیدان ۱۲ درصد را شرح می‌دهیم.
برای این کار با توجه به حجم مو، میزان ۱ واحد رنگ سه صفر و دو واحد اکسیدان ۱۲ را داخل یک ظرف پلاستیکی با هم مخلوط کنید.

روشن کردن مو با رنگ سه صفر

برای شروع رنگ کردن، ابتدا موها را به ۴ قسمت یا بیشتر تقسیم کنید. این کار به رنگ کردن راحت‌تر و تمیزتر شما کمک می‌کند، علاوه بر این سرعت عملتان را نیز بالا می‌برد. سپس:

هر یک از قسمت‌ها را با یک گیره پلاستیکی به بالای سر انتقال دهید و تنها یک قسمت را در پشت سر نگه دارید. رنگ کردن را از پشت سر و با اولین لایه‌ای که در پشت سر نگه داشته‌اید آغاز کنید.
برس را به مقداری از مخلوط مواد آغشته کنید و از ریشه تا نوک موها را کاملا با این مواد بپوشانید. برای پخش شدن و جذب بهتر مواد، می‌توانید به کمک دست هم موهای آغشته به مواد را ماساژ دهید.
بعد از اینکه اولین لایه را مواد زدید، به ترتیب از پشت سر، لایه‌های دیگر را رنگ کنید.
پس از اتمام رنگ کردن لایه‌ها، تمامی موها را داخل کلاه پلاستیکی قرار دهید و ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان بدهید. طی این زمان موها را چک کنید و به محض رسیدن موها به روشنی دلخواه و مورد نظر، آن ها را بشویید. این زمان بسته به ضخامت موها متفاوت است، در صورتی که بعد از یک ساعت موها به میزان دلخواه روشن نشده بود، می توانید چند دقیقه دیگر صبر کنید و در نهایت موها را شسته و خشک کنید.

رنگ موی عسلی با سه صفر

برای داشتن رنگ مو عسلی به وسیله رنگ مو سه صفر احتیاج به ⅓ تیوپ رنگ طبیعی شماره ۹٫۰، ¼ تیوپ رنگ دودی شماره ۹٫۲، ۱ تیوپ رنگ سه صفر، ۲ بند انگشت واریاسیون طلایی ۰۰۳، اکسیدان ۹ درصد و اکسیدان ۱۲ درصد خواهید داشت.

رنگ سه صفر را با اکسیدان ۱۲ درصد ترکیب کنید.
موها را به ۴ یا ۸ قسمت تقسیم کنید و از پشت سر لایه به لایه موها را رنگ کنید.
ابتدا ساقه‌های مو را با فاصله ۳ سانتی از ریشه رنگ بزنید، سپس بعد از رنگ زدن کل ساقه‌ها و سپری شدن ۲۰ دقیقه، ریشه‌ها را رنگ بزنید.
بعد از رنگ کردن ریشه‌ها، ۲۰ دقیقه دیگر زمان بدهید تا ساقه‌ها و ریشه‌ها رنگی یکسان پیدا کنند.
بعد از گذشت این زمان، موها را با شامپو ضعیف بشویید و کاملا خشک کنید.

ترکیب رنگ مو 000

سپس در مرحله بعدی:

⅓ تیوپ رنگ طبیعی شماره ۹٫۰ و ¼ تیوپ رنگ دودی شماره ۹٫۲ و ۲ بند انگشت واریاسیون طلایی ۰۰۳ را مخلوط کرده.
سپس به این ترکیب اکسیدان ۹ درصد را نیز اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید.
موها را از پشت سر و لایه به لایه رنگ کنید. از آنجایی که ریشه موها نسبت به ساقه زودتر رنگ باز می‌کند، بایستی در این مرحله هم، ابتدا ساقه موها و کمی بعد ریشه موها رنگ شود.
پس از رنگ کردن ساقه و ریشه، در حدود ۴۵ دقیقه زمان بدهید، سپس موها را بشویید.

رنگ زیتونی با سه صفر

مواد مورد نیاز برای رنگ زیتونی به این روش عبارتند از: رنگ زیتونی شماره ۵، ۹۰، ۰٫۱ و ۱۰ ، ۱ تیوپ رنگ سه صفر، اکسیدان ۹ درصد، اکسیدان ۱۲ درصد، ۱ بند انگشت واریاسیون نقره‌ای و ۱ بند انگشت واریاسیون سبز.

رنگ سه صفر را با اکسیدان ۱۲ درصد ترکیب کنید.
سپس موها را به ۴ یا ۸ قسمت تقسیم کنید و از پشت سر لایه به لایه موها را رنگ کنید. توجه داشته باشید که ابتدا ساقه های مو را با فاصله ۳ سانتی از ریشه رنگ بزنید، سپس بعد از رنگ زدن کل ساقه ها و سپری شدن ۲۰ دقیقه، ریشه ها را رنگ بزنید.
پس از رنگ کردن ریشه‌ها، ۲۰ دقیقه دیگر زمان بدهید تا ساقه‌ها و ریشه‌ها رنگی یکسان پیدا کنند.
بعد از گذشت این زمان، موها را با شامپو ضعیف بشویید و کاملا خشک کنید.

سپس در مرحله بعدی:

رنگ زیتونی شماره ۵، ۹۰، ۰٫۱ و ۱۰ و ۱ بند انگشت واریاسیون نقره‌ای و ۱ بند انگشت واریاسیون سبز را مخلوط کرده، سپس به میزان دو برابر این مخلوط، اکسیدان ۹ درصد را اضافه کنید.
موها را از پشت سر و لایه به لایه رنگ کنید. از آنجایی که ریشه موها نسبت به ساقه زودتر رنگ باز می‌کند، بایستی در این مرحله هم، ابتدا ساقه موها و کمی بعد ریشه موها رنگ شود.
بعد از رنگ کردن ساقه و ریشه، در حدود ۳۰ دقیقه زمان بدهید، سپس موها را بشویید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits