دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
رنگ درب صندوق‌ رای ریاست جمهوری چه رنگیست ؟
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ درب صندوق رای ریاست جمهوری / رنگ درب صندوق رای گیری شورای / آیا رنگ صندوق رای شورای شهر و ریاست جمهوری متفاوت است ؟

رنگ درب صندوق‌ رای انتخابات شوراهاو ریاست جمهوری

براساس طراحی وزارت کشور صندوق رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها در دور رنگ مجزا مشخص شده و با نصب برچسب های مربوط روی هر صندوق مشخص می‌شود.

علاوه بر این، پیش بینی هایی نیز در مورد احتمال اشتباه در تشخیص صندوق ها به عمل آمده است تا هیچ حقی از نامزدهای ریاست جمهوری یا شورا ضایع شود.

اقلام مورد نیاز هر یک از شعب از قبیل صندوق های رای گیری ریاست جمهوری و شورا، تعرفه، برچسب، بنر نشان شعبه، مهر انتخابات، بست پلمپ، پانچ و نوشت افزار، بعد از ارزیابی ملزومات هر یک از شعب، تهیه شده و با تامین تدابیر امنیتی لازم، در اختیار فرمانداری ها قرار گرفته است.

پس از پایان زمان رای گیری، با حضور نمایندگان هیئت های نظارت و اجرایی و همچنین نمایندگان نامزدها، به منظور رفع هر گونه شائبه، تعرفه های مصرف نشده با دستگاه پانچ سوراخ شده و به این ترتیب از اعتبار ساقط می شوند؛ سپس پلمپ صندوق ریاست جمهوری در هر شعبه گشوده و برابر مقررات و آموزش عوامل شعب، شمارش با حضور نماینده نامزدها آغاز می شود.

با تفکیک آرای ماخوذه، رای هر کدام از نامزدها از میان آرای سالم شمارش شده و در جداول ویژه ای که از پیش طراحی شده است، ثبت می شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.3 از 5 (6 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits