دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
معلمی که کاریکاتور کشید و به شلاق محکوم شد

رضا نهضت کیست و چرا به 45 ضربه شلاق محکوم شده است ؟

معلمی که کاریکاتور کشید و به شلاق محکوم شد
13
2.6K
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رضا نهضت کیست ؟ بیوگرافی رضا نهضت معلم با سابقه آموزش و پرورش که کاریکاتور او حسابی جنجال آفرین شده است ...

رضا نهضت که به تازکی کاریکاتور او جنجالی شده است را بیشتر بشناسید

بیوگرافی رضا نهضت

رضا نهضت معلم با سابقه و کارشناس مسائل آموزش و پرورش است که به تازگی با کشیدن کاریکاتوری موجبات شکایت صدا و سیما را فراهم کرده و دادگاه هم او را به 45 ضربه شلاق محکوم کرده است .

بیوگرافی رضا نهضت

رضا نهضت علاوه بر معلمی ، عضو شورای نویسندگان سخن معلم نیز است

عکس کاریکاتور رضا نهضت در رسانه ها منتشر نشده است و مشخص نیست که صدا و سیما به چه دلیل تا این حد خشمگین شده که تصمیم به انجام شکایت علیه رضا نهضت کرده است .

معلولیت رضا نهضت : رضا نهضت زمستان سال 1390 در مسیر رفتن به مدرسه دچار سانحه شد و پاهایش آسیب دید. بعد از سه سال مداوای ناموفق، پای چپ او را قطع کردند و پای راست اش نیز همچنان دچار معلولیت است. رضا نهضت در مقطع دکتری تحصیل می کند و در مرحله نگارش پایان نامه است.

رضا نهضت : قصد من به هیچ وجه توهین به وزیر آموزش و پرورش نبوده است

کانال تلگرامی رضا نهضت

کانال تلگرامی " حرف حساب " به مدیریت رضا نهضت در 21 فروردین 1399 متوقف شد.

کانال حرف حساب یکی از کانال های منتقد سیاست های وزیر و دیگر مدیران وزارت آموزش و پرورش بود .

در این گزارش آمده بود :

" اگر خبر فوق مبنی بر شکایت وزارت آموزش و پرورش از این رسانه صحیح باشد ، این مساله مصداق نقض صریح بخشنامه وزارت آموزش و پرورش است که پیش تر صادر گردیده است .

این بخشنامه به صراحت می گوید :

" در ر استای حمایت و تقویت فضای نقد آزاد در سطح کشور و کمک به ارتقای فرهنگ پرسشگری در حوزه رسانه ، به عنوان یکی از رویکرهای جدی مد نظر دولت محترم در برنامه های عملیاتی ، حقوق شهروندی و قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، شایسته است هر گونه اختلاف با اصحاب رسانه در کمیته ای با حضور افراد ذیل مورد بررسی و مسائل فیمابین با توافق حل و فصل گردیده و از ارجاع آن به نهادهای قضایی جلوگیری به عمل آید . "

« صدای معلم » بار دیگر ضمن یادآوری سخنان « محسن حاجی میرزایی » که در ابتدا از معلمان خواسته بود انحرافات سیستم را به او گوشزد کند از وزیر آموزش و پرورش انتظار دارد تا همچنان ضمن احترام به « منشور حقوق شهروندی » ، " امنیت فرهنگی " بر " فرهنگ امنیتی " تفوق داشته و منتقدان با هر سلیقه و گرایشی به عنوان یک " فرصت " و نه " تهدید " نگریسته شوند .

بعدا مشخص گردید که شاکی رضا نهضت ، « محسن جاجی میزایی » وزیر آموزش و پرورش است .

در نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش به تاریخ 28 اردیبهشت ، مدیر صدای معلم به عنوان تنها خبرنگار و رسانه حاضر ضمن انتقاد از این اقدام وزیر آموزش و پرورش گفت

" اقدام مهم و ماندگار آقای جواد حسینی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه های حوزه آموزش و پرورش توسط مدیران " بود .

آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (13 رای)  
  • منبع
  • sedayemoallem.ir
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits