دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
3 دلیل واقعی دیر شارژ کردن پاور بانک
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مراقبت نکردن از پاور بانک، یکی از دلایلی است که در نهایت منجر به خرابی آن خواهد شد. شارژ نشدن و شارژ نکردن پاور بانک دو مشکل اصلی است که دلیل شکل گیری آن ها، بی احتیاطی در نحوه استفاده از شارژر همراه، ضربه خوردن، خیس شدن و دیگر آسیب های ممکن می باشد.

چرا پاور بانک دیر شارژ میکند؟

مهمترین دلایل دیر شارژ کردن پاوربانک عبارتند از:

1. کابل بلند و با کیفیت پایین

اصلی‌ترین دلیل کند شارژ کردن پاوربانک کیفیت پایین کابل و طول زیاد آن است، به طوری که بخش بزرگی از توان پاوربانک در راه رسیدن به گوشی به صورت گرما تلف می‌شود.
کابل‌های ارزان قیمت دارای ضخامت سیم پایینی هستند و مقاومت الکتریکی این سیم نازک کیفیت شارژ کردن پاور بانک را پایین می‌آورد.

  • راه حل:

از کابل کوتاه و با کیفیت بالا استفاده کنید. برندهایی مانند تسکو، باسئوس و یوسمز هم کیفیت خوبی دارند و هم قیمت منطقی و به همین دلیل پشنهاد میکنیم یک کابل کوتاه و با کیفیت از این برندها بخرید.

علت شارژ نشدن پاور بانک

2. عدم اتصال مناسب کابل و پاور بانک

این مشکل زمانی پیش می‌آید که یا انتهای متصل شونده کابل صدمه دیده باشد و یا پورت خروجی پاور بانک. برای امتحان کردن این ایراد وقتی شارژ به کندی انجام می‌شود، موقعیت کابل و پاوربانک را تغییر دهید، زمان شارژ را اندازه بگیرید و ببینید تغییری دیده می‌شود یا خیر.
همچنین این ایراد می‌تواند از کثیف شدن پورت پاوربانک و یا انتهای کابل باشد، برای حل این مشکل با یک گوش پاک کن و یا دستمال کوچک محل‌های اتصال را پاک کنید.

  • راه حل:

برای حل شدن مشکل می‌توانید کابل را عوض کنید ولی اگر مشکل حل نشود مجبور به تعمیر (یا تعویض) پاور بانک خواهید شد. باز هم پیشنهاد میکنیم یک کابل با کیفیت از برندهای یوسمز، باسئوس و یا تسکو بخرید.

شارژ نشدن پاوربانک

3. ضعیف شدن خود پاور بانک

معمولا پس از 2-3 سال استفاده (در مورد پاور بانک با کیفیت)، ضعیف شدن پاور بانک به خوبی دیده می‌شود و پس از 4-5 سال باطری خود پاوربانک آنقدر ضعیف می‌شود که عملا مجبور می‌شوید پاور بانک نو بخرید. این کاهش تدریجی ظرفیت باطری پاور بانک طبیعی است و اصولا خاصیت باطری همین است که بعد از تعداد مشخصی شارژ و تخلیه ظرفیت اولیه را نداشته باشد.
اگر پاور بانک ارزان قیمت خریداری کنید احتمالا این کاهش ظرفیت بسیار سریع‌تر (مثلا بعد از یک سال) دیده خواهد شد.

حتماً بخوانید:
نکات کاربردی و مهم در هنگام خرید یک پاور بانک خوب

نکات کاربردی و مهم در هنگام خرید یک پاور بانک خوب

ویژگی های یک پاور بانک خوب کدام است؟ پاور بانک‎ در واقع همانند شارژرها، تغذیه دهنده گوشی محسوب می شود اما خود این تغذیه دهنده نیز برای تامین انرژی و…
  • راه حل:

متاسفانه باید پاور بانک جدید بخرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits