دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۶ اوت ۲۰۲۲ میلادی
دیدار رئیس جمهور با مردم اراک!
1
شنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۴۹
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در بیست و نهمین سفر استانی به استان مرکزی، با مردم ولایتمدار، نخبگان و ایثارگران دیدار کرد.

سید ابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) فقیه مسلمان و سیاستمدار مستقل ایرانی است که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران مشغول به کار است. او همچنین نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری است.

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسی

رئیسی پس از گذراندن تحصیلات دورهٔ ابتدایی، دروس حوزوی را نخست در مشهد و از سال ۱۳۵۴ در قم ادامه داد. تحصیلات حوزوی او تا سطح چهار حوزه علمیه است. او همچنین تحصیلات خود را در مدرسه عالی شهید مطهری در رشته فقه و حقوق خصوصی ادامه داده و از رساله دکتری خود با موضوع «تعارض اصل و ظاهر در فقه و حقوق» دفاع کرده‌است. او مدت کوتاهی پس از انقلاب ۱۳۵۷، فعالیت قضایی خود را در ۲۰ سالگی به عنوان دادستان در کرج آغاز کرد و سپس دادستانی همدان را نیز به‌طور هم‌زمان بر عهده گرفت. در سال ۱۳۶۴ به تهران منتقل شد و جانشین دادستان تهران شد. وی در جریان اعدام‌های دسته‌جمعی زندانی‌های سیاسی ایران در تابستان ۱۳۶۷ یکی از اعضای هیئت رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی بود، که سازمانهای حمایت از حقوق بشر و فعالان سیاسی و مخالفین جمهوری اسلام ایران از آن به عنوان «هیئت مرگ» نیز یاد می‌کنند. با آغاز رهبری سید علی خامنه‌ای در سال ۱۳۶۸، رئیسی با حکم محمد یزدی رئیس وقت قوه قضائیه به عنوان دادستان تهران منصوب شد. در سال ۱۳۷۳، رئیسی به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد و تا سال ۱۳۸۳ در این سمت بود. او از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳، معاون اول قوه قضائیه، و در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴ دادستان کل کشور بود.

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور / سید ابراهیم رئیسیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است