دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
دیالوگ های ماندگار سریال دکستر!
2
اگه خونه جاییه که قلبت اونجاست سوال اینه کجا باید بری، وقتی قلبی نداری؟ علاقمندان به سریال دکستر این مطلب رو از دست ندید.

دکستر نام یک مجموعه تلویزیونی درام جنایی و معمایی، ساخته شده توسط شبکه شوتایم آمریکا است و در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ در قالب هشت فصل از این شبکه پخش شده است.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

داستان مجموعه با محوریت دکستر مورگان (با بازی مایکل سی هال) است که برای بخش جنایی پلیس میامی به عنوان کارشناس تحلیل آثار خون کار می‌کند و در همان‌سان، به صورت مخفی، یک آدم‌کشی زنجیره‌ای نیز می‌باشد و قاتلانی را که از شکاف‌های سیستم قانونی گریخته‌اند، شکار می‌کند.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

فصل اول این مجموعه بر اساس رمان دکستر رویاپردازی تاریک اثر جف لیندزی ساخته شده است. جیمز منسون جونیور فیلمنامه تلویزیونی مجموعه را برای این فصل آماده کرد. سایر فصل‌ها به صورت مستقل از کتاب‌های لیندزی توسعه یافتند.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

دکستر تحسین بسیاری از منتقدین را به همراه داشت و چهار فصل اول تحسین جهانی را به دست آوردند، اگرچه این استقبال چشمگیر در فصل‌های بعدی کاهش یافت. این مجموعه جوایز متعددی را بدست آورده است از جمله دو جایزه گلدون گلوب که توسط مایکل سی هال و جان لیثگو، به ترتیب برای بازی در نقش دکستر مورگان و آرتور میچل بودند. در ۱۳ دسامبر ۲۰۰۹، اپیزود آخر فصل چهارم با ۲.۶ میلیون بیننده، رکورد دیده‌شده‌ترین اپیزود از سریال‌های شبکه شوتایم تا آن زمان را از آن خود کرد.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

در آوریل ۲۰۱۳ شوتایم اعلام کرد که فصل هشت، آخرین فصل مجموعه خواهد بود. قسمت اول فصل هشتم با ۳ میلیون بیننده در شب پخش، پربیننده‌ترین قسمت دکستر بود.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

در اکتبر ۲۰۲۰ اعلام شد که دکستر با یک مجموعه محدود ۱۰ قسمتی، با عنوان دکستر: شروعی تازه مجدداً با بازی مایکل سی هال پخش خواهد شد؛ تولید در زمستان ۲۰۲۰ آغاز و پخش مجموعه از ۷ نوامبر ۲۰۲۱ شروع خواهد گردید.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

دکستر که در ۳ سالگی، مادرش به طرز وحشیانه‌ای توسط فروشندگان مواد مخدر با اره برقی روبروی چشمانش تکه تکه شد، یتیم گردیده است. در آن زمان هری مورگان (یک افسر پلیس شهر میامی)، او را به فرزندخواندگی گرفت. با درک کردن ضربه روحی وارد بر دکستر در آن سن و گرایش‌های سایکوپاتی او، هری به آموزش دادن دکستر برای کنترل گرایشش به خون و کشتن در مسیری ویژه مبادرت ورزید. در این مسیر دکستر توسط پدرخوانده‌اش آموزش دیده است به جای آن که به خاطر گرایشش به خون، روزی مجبور به کشتن یک فرد بی‌گناه باشد، قاتلانی را که از چنگ قانون گریخته‌اند شناسایی کند و به قتل برساند. برای تسهیل این روند، دکستر به عنوان کارشناس پزشکی قانونی با تخصص تحلیل آثار خون، به استخدام پلیس میامی در آمده است.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

دکستر در انجام قتل‌هایش بسیار محتاط و ملاحظه‌کار است. او که به علت کار در پزشکی قانونی از تمام جزئیات و سر نخ‌ها در صحنه‌های جرم آگاه است، همواره برای قتل‌هایش از اتاق‌هایی مخصوص (اتاق کشتار) که آن‌ها را سرتاسر با پلاستیک می‌پوشاند استفاده می‌کند و پس از انجام کار با تکه تکه کردن اعضای بدن مقتول، اجزا را درون کیسه‌های پلاستیکی قرار می‌دهد و در گلف استریمِ اقیانوس اطلس رها می‌کند تا احتمال ردیابی و دستگیریش را به حداقل برساند. دکستر در طول سریال در تلاش است تا زندگی دوگانه خود را به صورت طبیعی پیش ببرد. اگرچه خود او (به صورت راوی) بیان می‌کند که این دو حالتی که دارد، یعنی زندگی عادی و حالتی که گرایش به کشتن دارد، تفکیک ناپذیر هستند و هر دو بخشی از وجود او می‌باشند.

دیالوگ های ماندگار سریال دکستر

دیالوگ های ماندگار سریال دکستراین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits