دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۳ میلادی
دوچرخه سواری آرنولد شوارتزنگر در ۷۶ سالگی شما را شگفت زده خواهد کرد!
3
آرنولد شوارتزنگر، 76 ساله، در حال دوچرخه سواری صبحگاهی در خیابان های لس آنجلس هیکل متناسب خود را نشان می دهد.

آرنولد آلویس شوارتزنگر (انگلیسی: Arnold Alois Schwarzenegger؛ زادهٔ ۳۰ ژوئیهٔ ۱۹۴۷) بازیگر اتریشی-آمریکایی و بدن‌ساز و سیاستمدار سابق است که مابین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ به‌عنوان سی و هشتمین فرماندار ایالت کالیفرنیا مشغول به فعالیت بوده‌است. او در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ از سوی مجلهٔ تایم به‌عنوان یکی از ۱۰۰ نفر از تاثیرگذارترین اشخاص در جهان نام گرفته‌است.


دوچرخه سواری آرنولد شوارتزنگر در ۷۶ سالگی شما را شگفت زده خواهد کرد

شوارتزنگر وزنه زدن را در ۱۵سالگی آغاز کرد و در ۲۰ سالگی عنوان مستر یونیورس را به دست آورد و پس از آن هفت بار در مسابقه مستر المپیا برنده شد؛ او چهره‌ای برجسته در بدن‌سازی است و کتاب‌ها و مقالات زیادی در این باره نوشته‌است. فستیوال ورزشی آرنولد که دومین رویداد مهم بدن‌سازی پس از مستر المپیا محسوب می‌شود، به نام او نام‌گذاری شده‌است.

دوچرخه سواری آرنولد شوارتزنگر در ۷۶ سالگی شما را شگفت زده خواهد کرد

او در مستند بدن‌ساز تپش آهن (۱۹۷۷) ظاهر شده و برای بازی در گرسنه بمان (۱۹۷۶) برندهٔ جایزهٔ گلدن گلوب شد. شوارتزنگر از بدن‌سازی بازنشسته شد و به عنوان ستارهٔ اکشن هالیوود به شهرت جهانی دست یافت؛ نقش برجستهٔ او در سال ۱۹۸۲ و در فیلم حماسه‌ای کونان بربر و دنبالهٔ آن کونان ویرانگر (۱۹۸۴) بود.[۵] او نقش نابودگر را در چند فیلم‌ علمی تخیلی مجموعۀ نابودگر از جمله نابودگر (۱۹۸۴) و نابودگر ۲: روز داوری (۱۹۹۱) ایفا کرده‌است. دیگر فیلم‌های اکشن موفق او عبارتند از کماندو (۱۹۸۵)، مرد فراری (۱۹۸۷)، غارتگر (۱۹۸۷)، داغ سرخ (۱۹۸۸)، یادآوری کامل (۱۹۹۰) و دروغ‌های حقیقی (۱۹۹۴)؛ و همچنین فیلم‌های کمدی دوقلوها (۱۹۸۸)، پلیس کودکستان (۱۹۹۰)، جونیور (۱۹۹۴) و جیرینگ جیرینگ ادامه‌دار (۱۹۹۶).[۶] او بنیانگذار شرکت تولید فیلم اوک پروداکشنز است.

دوچرخه سواری آرنولد شوارتزنگر در ۷۶ سالگی شما را شگفت زده خواهد کرد

دوچرخه سواری آرنولد شوارتزنگر در ۷۶ سالگی شما را شگفت زده خواهد کرداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است