دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
همه چیز درباره دوچرخه‌های الکتریکی
1
دوچرخه‌های الکتریکی با بهره گیری از تکنولوژی جدید به کمک دوچرخه سواران آمده‌اند.

دوچرخه‌های الکتریکی یا E-bike دوچرخه‌هایی هستند که به منظور کمک به دوچرخه سوار از یک موتور تلفیق شده بهره می‌برند. برخی از مدل‌های دوچرخه‌های الکتریکی به یک دریچه کنترل مجهز شده‌اند که مشابه یک موتور برقی عمل می‌کنند، با این حال تمامی مدل‌ها همانند یک دوچرخه معمولی دارای پدال هستند. این موضوع دوچرخه‌های الکتریکی را قانوناً از موتور سیکلت‌های تمام برقی متمایز می‌کند.

دوچرخه الکتریکی

دوچرخه الکتریکی


انواع دوچرخه‌های الکتریکی
در صنعت دوچرخه‌ی الکتریکی آمریکا سه بخش متفاوت برای این دسته از دوچرخه تعریف شده است:
کلاس یک: دوچرخه‌های الکتریکی مجهز به موتور که تنها در صورت پدال زدن دوچرخه سوار عملکردی کمکی را فراهم می‌کند که پس از رسیدن به سرعت 20 مایل در ساعت غیر فعال می‌شود.
کلاس دو: دوچرخه‌های الکتریکی که از یک دریچه‌ی کنترل برای رسیدن به سرعت مشابه بهره می‌برند.
کلاس سه: دوچرخه‌های الکتریکی کلاس سه عملکردی مشابه نمونه‌های قرار گرفته در کلاس یک دارند، با این تفاوت که امکان کمک به دوچرخه سوار برای رسیدن به سرعت 28 مایل در ساعت را فراهم می‌کنند.

دوچرخه الکتریکی

دوچرخه الکتریکی


قوانین:
به لطف طبقه بندی‌های متفاوت دوچرخه‌های الکتریکی هنوز در میان مالکین این دوچرخه‌ها سردرگمی وجود دارد. چرا که بسیاری از قوانین بین المللی و منطقه‌ای دانستن اختیارات و محدودیت‌های مربوط به این دوچرخه‌ها را دشوار می‌کنند.
در آمریکا به شرط تولید قدرت کمتر از 750 وات توسط دوچرخه‌های الکتریکی اجازه استفاده از این دوچرخه‌ها در پارک‌های عمومی و در کنار دوچرخه‌ سواران دیگر وجود دارد.

دوچرخه الکتریکی


با این حال در اروپا و انگلستان تولید قدرت بدون پدال زدن دوچرخه سوار امکان پذیر نیست و قدرت تولید شده نباید بیشتر از 250 وات باشد. علاوه بر این قدرت تولیدی دوچرخه پس از رسیدن به سرعت 15.5 مایل در ساعت باید متوقف شود اما با این وجود دوچرخه سوار می‌تواند بدون کمک گرفتن از موتور دوچرخه به سرعت‌های بالاتر نیز برسد.

دوچرخه الکتریکی


دوچرخه‌های الکتریکی راه حلی عالی برای پیمودن مسافت‌های طولانی با بهره گیری از یک راه حل پایدار سازگار با محیط زیست به شمار می‌روند، با این حال پیش از اقدام برای خرید از قوانین محلی خود در مورد دوچرخه‌های الکتریکی مطلع شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits