مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
دهکده بابانوئل/ شهر جادویی زادگاه بابانوئل!
5
اقامتگاه رسمی بابانوئل در 8 کیلومتری رووانیمی، دوازدهمین شهر بزرگ کشور و بزرگ ترین شهر از نظر مساحت در قاره کهن قرار دارد. در این مطلب با این دهکده بیشتر آشنا شوید.

شهر جادویی رووانیمی در فنلاند معروف به زادگاه بابانوئل است.خود روستا کاملا جمع و جور است و یک شهربازی عالی است. از نظر اداری، بخشی از لاپلند، شمالی ترین استان فنلاند است و در عین حال، به لطف فولکلور محلی، مشهورترین استان در جهان است و موقعیت جغرافیایی این شهر کاملا منحصر به فرد است: دهکده بابانوئل به طور کامل در داخل دایره قطب شمال قرار دارد.

زادگاه بابانوئل

شما نمی توانید در مورد رووانیمی بدون نام بردن از مشهورترین ساکن او، بابانوئل، یا دفتر او در روستای بابا نوئل صحبت کنید. دفتر او زمانی فقط یک کابین کوچک بود و اکنون تبدیل به یک استراحت گاه برای ملاقات در هر روز از سال از جمله کریسمس با مرد بزرگ شده است.پس از دیدار و احوالپرسی با بابانوئل، می ‌توانید سوار سورتمه ای که توسط گوزن شمالی کشیده می ‌شود، بپرید یا یک بعدازظهر را در میان هاسکی‌ ها سپری کنید. غار زیرزمینی او را در SantaPark کاوش کنید. در آنجا چه به اندازه یک متر برف باریده باشد یا آفتابی باشد می توانید انواع ماجراجویی داشته باشید ، بسیاری از افراد هستند که در این زمینه تخصص دارند و شما را راهنمایی می کنند.

زادگاه بابانوئل

زادگاه بابانوئل

و فراموش نکنید که به اداره پست اصلی بابا نوئل بروید، که هر سال بیش از نیم میلیون نامه به بابانوئل دریافت می کند! یک کارت پستال، نامه یا بسته ارسال کنید تا با مهر انحصاری اداره پست اصلی بابا نوئل مهر شود. حتی می توانید تحویل را تا فصل کریسمس بعدی به تعویق بیندازید.دهکده بابا نوئل همچنین اقامتگاه های مدرن و منحصر به ‌فردی از جمله ایگلوهای شفق قطبی را ارائه می ‌دهد که در فاصله چند قدمی میدان اصلی قرار دارند، همچنین رستوران ‌ها، خرید های لوکس، سوغاتی های محلی و غیره.

زادگاه بابانوئل

زادگاه بابانوئل

دهکده بابا نوئل در ۸ کیلومتری شمال رووانیمی، پایتخت لاپلند فنلاند قرار دارد. مانند استراحت گاه، این شهر از یک روستای شمالی ساده به شهری مدرن تبدیل شده است، با تمام امکانات ارتباطی و فرهنگی که می توانید انتظار داشته باشید.مرکز شهردارای سه مرکز خرید، یک میدان شهر که میزبان بازارها، مراسم و یک پیست اسکیت روی یخ در زمستان است، چندین پارک عمومی و کافه ها در هر خیابان دیگر است. پیست اسکی Ounasvaara کمتر از 4 کیلومتر با میدان Lordi در قلب شهر فاصله دارد.رووانیمی برای چندین دهه مرکز استان لاپلند بوده است. مراکز فرهنگی در اطراف شهر شامل خانه فرهنگ کوروندی (موزه هنر معاصر و مدرن و خانه ارکستر مجلسی لاپلند) و تئاتر رووانیمی است که سالانه بیش از 200 نمایش اجرا می کند.ساختمان تئاتر توسط معمار فوق ستاره فنلاندی آلوار آلتو طراحی شده است. موزه علم Arktikum به هر سوال مهمی که در مورد قله های جهان دارید پاسخ می دهد. رووانیمی همچنین میزبان چندین تیم فوتبال و هاکی با بازی ‌ها و فصول منظم و همچنین رالی قطب شمال، مسابقات گوزن شمالی، و مسابقات ورزش ‌های زمستانی است.برای مسافران، مرکز شهر همچنین گسترده ترین شبکه خدمات و ارائه دهندگان را در تمام لاپلند فنلاند ارائه می دهد. سیاحت نورهای شمالی شما را چند کیلومتر از نورهای شهر می برد تا بهترین شانس را برای دیدن شفق های قطبی به شما بدهد.

زادگاه بابانوئل

یا شاید شما به دنبال یک گشت و گذار با ماشین برفی هستید که تمام روز و شب طول بکشد. راهنما های بیابان فراوانند که می توانند شما را به میان درختان و مرداب ها ببرند تا طعم لاپلند وحشی را بچشید. رووانیمی از تاریخ طولانی خود و منبع غنی راهنمایان محلی خود برای ارائه ماجراهای واقعی در قطب شمال بهره برده است.

زادگاه بابانوئل

زادگاه بابانوئل

دلگرم شما را به تماشای کلیپی از این دهکده زیبا دعوت می کند.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (5 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است