alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۱ میلادی
دماغ شیطان کجاست ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دماغ شیطان با تلفظ انگلیسی صحیح The Devil’s Nose : سفری بینظیر به دل دماغ شیطان در اکوادور .

دماغ شیطان سخت ترین راه آهن دنیا

کشور اکوادور یک خط راه آهن جدید دارد، این راه آهن قرار بود که شهری ساحلی را به پایتخت این کشور یعنی کیتو وصل کند و باعث رونق گردشگری شود. این تصمیم باعث شد تا بین جناح های این کشور اختلاف نظر به وجود بیاید و عده ای موافق و مخالف پیدا کند چرا که قرار بود انسان های زیادی در این راه کشته شوند. اما چه چیزی باعث می شد تا آن ها از این تصمیم تا این اندازه وحشت پیدا کنند و با آن مخالفت کنند؟

دماغ شیطان

بین دولت اکوادور و آمریکای شمالی شراکت شکل گرفت و ساخت خط راه آهن بین آن شهرها در سال ۱۸۹۹ شروع شد. واقعیت این است که ساخت خط راه آهن آن هم در ارتفاعات یک کوه اصلا کار ساده‌ای نبود و هر چیزی می‌توانست آن را مختل کرده و باعث فاجعه انسانی وحشتناکی شود.

دماغ شیطان

زمین لرزه‌های مکرر، باران‌های سنگین، وجود حیوانات مختلف مانند پلنگ‌های خالدار آمریکایی، مارهای سمی، مالاریا و تب زرد همه و همه از عواملی بودند که می‌توانستند باعث تاخیر در پروژه شوند. اما شاید پر چالش‌ترین بخش ساخت این خط راه آهن، صخره‌ای بود که به آن لقب دماغ شیطان را داده بودند. برای رسیدن به بالای این صخره ۸۰۰ متری، مهندسان ساختمان مجبور شدند تا روی صخره شیارهایی ایجاد کنند تا در صورت ریزش باران بتواند با شیب مناسب از مسیر عبور کند.

دماغ شیطان

این باور در بین مردم اکوادور وجود داشت که شیطان، صخره دماغ شیطان را آن جا قرار داده است چرا که دوست ندارد در آن نقطه خط راه آهنی ساخته شود و اگر انسان‌ها بخواهند برخلاف این خواسته عمل کنند، باید بهای سنگینی بپردازند.

متاسفانه از ابتدا تا پایان ساخت این خط راه آهن، حدود ۲۰۰۰ نفر بر اثر عوامل مختلف مثل بیماری، کار زیاد و شرایط آب وهوایی کشته شدند که همه آن ها هم کارگرانی بودند که روی این پروژه کار می‌کردند، حتی بسیاری از آن‌ها از کشورهای دیگر آمده بودند تا بتوانند پول خوبی از این کار کسب کنند. در بین این افراد، زندانی‌هایی با اعمال شاقه هم وجود داشتند که به آنها قول داده شده بود که در صورت اتمام این پروژه می‌توانند آزادی‌شان را بخرند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits