دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
خواص خواندن دعای رضیت بالله
13
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خواص دعای رضیت بالله و فضیلت خواندن آن بعد از نمازهای واجب : در این مطلب شما را با خواص دعای رضیت بالله آشنا می کنیم و اطلاعاتی بسیار خوب در مورد این دعا در اختیار شما قرار خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که این دعا در کجا آمده است.

خواص دعای رضیت بالله برای زندگی بسیار زیاد می باشد و در ادامه هر آنچه که در مورد این دعای معروف بیان شده است را برایتان خواهیم گفت تا با این دعا بیشتر آشنا شوید و متن عربی و فارسی آن را برایتان خواهیم نوشت.

خواص دعای رضیت بالله و فضیلت خواندن آن بعد از نمازهای واجب

ایمن دعا از دیدگاه امامان و پیامبر و همچنین برخی از مراجع بررسی شده است و هر آن چه که در مورد آن گفته شده است را برایتان خواهیم گفت تا بتوانید این دعا را بهتر شناخته و برای بهره مندی از فضیلت هایش از آن بهتر استفاده کنید.

 دعای رضیت بالله

روایت شیخ طوسی : شیخ طوسی از فردی دیگر روایت کرده است که در زمان امام صادق (ع) از ایشان در مورد فضیلت های این دعا سوال کردند و ایشان نیز چنین پاسخ دادند که :

به خدمت حضرت‏ صادق ‏علیه السلام عرض کردم که شیعیان تو می گویند که ایمان بر دو قسم است یکی مستقرّ و ثابت و دیگر آنکه به ‏امانت سپرده شده‏ است و زایل می گردد پس به من بیاموز دعائی را که هرگاه آن را بخوانم ایمان من کامل گردد و زایل نشود فرمود که بعد از هر نماز واجب دعای رضیت بالله را بخوان.

ایشان بیان کردند که : بهذاالاسناد قال قال رسول الله صلى الله علیه و آله من قال رضیت بالله ربا و بالاسلام دینا و بمحمد صلى الله علیه و آله رسولا و باهل بیته اولیا کان حقا على الله آن یرضیه یوم القیامه.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: کسی که بگوید ((رضیت بالله ربا و بالاسلام دینا و بمحمد رسولا و باهل بیته اولیا.)) (۳۴) بعهده خداوند است که در روز قیامت او را راضی کند.

حتماً بخوانید:
دعای هفت هیکل دعایی مجرب جهت کارگشایی

دعای هفت هیکل دعایی مجرب جهت کارگشایی

دعاى هفت هیكل از جمله ادعیه شریفه اى است كه هر كس آن را بخواند یا در نزد خود نگاه دارد خداوند تبارك و تعالى او را از غیبت و بدگویى مردمان نگه دارد و…

این دعا در اعمال و تعقیبات مشترکه نماز در اوایل مفاتیح الجنان آقا شیخ عباس قمی است؛ شما آن دعا را ـ که متضمن اقرار به توحید و امامت و وحی و نوبت است ـ حفظ کرده و پس از هر نماز بخوانید، وقتی زبان شما به آن کلمات عادت پیدا کرد و هنگامی که شما را در قبر گذاشته و همه برگشتند و در حالت تنهایی قرار گرفتید چون عادت به آن دعا دارید شروع می کنید به خواندن آن دعا.

فواید دعای رضیت بالله

این جا است که آن دو ملک برای سؤال قبر نزد شما می آیند و می بینید شما مشغول خواندن همان چیزی هستید که آن ها می خواستند از شما بپرسند. در این حال است که یکی از آن دو ملک می گوید: از این شخص بپرسیم! دیگری می گوید چه بپرسیم او که قبل از پرسش دارد می خواند. در نتیجه تصمیم بر سؤال می گیرند و می گویند من ربک؟ من نبیک؟
شما در آن حال سربلند کرده و به آنها می گویید، مگر نمی شنوید که من دارم می خوانم: « رضیت بالله رباً و بالاسلام دیناً» دیگر این چه سؤالی است که از من می کنید.
آن دو ملک خوشحال می شوند و قبر تو باغی از باغ های بهشت می گردد.

متن عربی این دعا

رَضیتُ بِاللَّهِ رَبّاً، وَبِمُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وآلِهِ نَبِیّاً، وَبِالإِسْلامِ‏ دیناً
وَبِالْقُرآنِ کِتاباً، وَبِالْکَعْبَهِ قِبْلَهً، وَبِعَلِىٍّ وَلِیّاً وَاِماماً، وَبِالْحَسَنِ‏ وَالْحُسَیْنِ
وَعَلِىِ‏ بْنِ‏ الْحُسَیْنِ، وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِىٍّ، وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَمُوسى‏ بْنِ‏ جَعْفَرٍ
وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى‏، وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِىٍّ، وَعَلِىِّ بْنِ مُحَمَّدٍ، وَالْحَسَنِ بْنِ‏ عَلِیٍّ
وَالْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ، صَلَواتُ اللَّهِ عَلَیْهِمْ اَئِمَّهً
اَللّهُمَّ اِنّى‏ رَضیتُ بِهِمْ اَئِمَّهً، فَارْضَنى‏ لَهُمْ، اِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَىْ‏ءٍ قَدیرٌ

متن و ترجمه دعای رضیت بالله

ترجمه این دعا

خشنودم به اینکه خدا پروردگارم باشد و محمّد(درود خدا بر او و خاندانش باد)پیامبرم،و اسلام آیینم و قرآن کتابم، و کعبه قبل ه‏ام،و على ولى و امامم،و حسن و حسین و على بن الحسین و محمّد بن على و جعفر بن محمّد و موسى بن جعفر و على بن موسى،و محمّد بن على و على‏ بن محمّد و حسن بن على و حجه بن الحسن که درود خدا بر همه آنان باد پیشوایانم باشند.خدایا! خشنودم به اینکه آنان امامانم باشند،پس مرا مورد پسند و خشنودى ایشان قرار ده زیرا تو بر هر کارى توانایى.

حال که با خواص دعای رضیت بالله آشنا شدید بهتر است بعد از هر نماز واجبی آن را بخوانید و بهتر است این کار را به صورت حفظی انجام دهید در غیر این صورت نمی توانید از فضایل آن بهره مند شوید.
در پایان نیز می توانید اطلاعات دیگری در مورد خواص دعاها مانند خواص دعای شبور و خواص دعای سیفی صغیر بدست آورید. در نظر داشته باشید که این دعاها شامل آثار و برکات زیادی می باشند و شما بهتر است بعد از هر نماز حداقل یکی از آن ها را بخوانید و ان شاء الله به مراد دل خود برسید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (13 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits