دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
فواید استفاده از دستکش‌ عایق برق (پیشگیری از برق گرفتگی)
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دستکش‌ عایق برق، به منظور حفظ جان پرسنل برق کار که به هنگام کار با شبکه تحت فشار برق یا وسایل برقی در معرض خطر برق گرفتگی قرار دارند.

دستکش ایمنی کار با برق

دستکش های ضد برق از تجهیزات ایمنی در برق که برای جلوگیری گرفتگی و شوک های ناشی از آن مورد استفاده قرار می گیرد و برای افزایش مقاومت دستکش در برابر صدمات مکانیکی و فیزیکی نظیر پارگی، سوراخ شدگی، پوسیدگی و … با یک لایه حفاظتی پوشش داده می شود.

دستکش ایمنی کار با برق دارای انعطاف پذیری بالا است که باعث عدم خستگی و مزاحمت در حین کار می شود. این نوع از دستکش‌ها تولید شده در 5 کلاس مختلف است که از بدن در برابر ولتاژ 2500 تا 30 کیلو ولت محافظت می نماید.
دستکش کار با برق از جنس لاتکس طبیعی بوده که سبب انعطاف پذیری بالای این دستکش می گردد و به سبب آسیب پذیر بودن آن در برابر برش و سوراخ شدگی در برخورد با اجسام تیز و برنده نوصیه می گردد از دستکش‌های محافظ در برابر برش، مانند دستکش‌های چرمی به عنوان دستکش حمایتی و روکش محافظ استفاده گردد.

دستکش‌ عایق برق

دستکش رجلتکس (Regeltex)

رجلتکس که یک برند فرانسوی تولید کننده دستکش و تجهیزات ایمنی برق است توانسته است دستکش‌های خود را در 6 کلاس تولید کند. کلاس‌های این محصول 00، 0، 1، 2، 3 و 4 می‌باشد.
مزیت دیگری که دستکش رجلتکس دارد این است که استانداردهای اتحادیه اروپا را دارد و کیفیت آن قابل توجه است. این محصول از لاستیک طبیعی خشک ساخته شده است و عایق بسیار قوی برق می باشد. طول ان 36 سانتی متر و در سایزهای 8 الی 11 تولید می گردد.

فواید دستکش‌ عایق برق

مشخصات انواع دستکش رجلتکس (Regeltex)

دستکش ضد برق کلاس 00: عایق برق تا حداکثر 2500 ولت
دستکش ضد برق کلاس 0: عایق برق تا حداکثر 5000 ولت
دستکش ضد برق کلاس 1: عایق برق تا حداکثر 10,000 ولت
دستکش ضد برق کلاس 2: عایق برق تا حداکثر 20,000 ولت
دستکش ضد برق کلاس 3: عایق برق تا حداکثر 30,000 ولت
دستکش ضد برق کلاس 4: عایق برق تا حداکثر 40,000 ولت

منبع : ایران سیفتیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits