دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
دستاوردی عجیب و نادر؛ رشد بینی روی بازو!
5
پزشکان پس از رشد بینی روی بازو، آن را به صورت بیمار پیوند زدند.

سال 2013، بیمار اهل تولوز، فرانسه به دلیل سرطان حفره بینی با رادیوتراپی و شیمی‌درمانی تحت درمان قرار گرفت و در‌نهایت بخشی از بینی خود را از دست داد. با این حال، او موفق شد تا سال‌ها بدون آن زندگی کند. اما ماجرا زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانید اکنون به لطف فناوری‌های نوظهور پزشکی، به این بیمار بینی پیوند زده شده که خودش آن را بزرگ کرده است!

رشد بینی روی بازو

ابتدا، یک بینی سفارشی که از مواد زیستی پرینت سه بعدی برای جایگزینی غضروف ساخته شده، توسط پزشکان روی بازوی بیمار کاشته شده است. همچنین برای پوشاندن بینی‌ جایگزین، آنها از پوست شقیقه بیمار استفاده کرده‌اند. این زائده به مدت دو ماه روی بازوی او رشد کرد و سپس به صورت بیمار پیوند زده شد.

رشد بینی روی بازو

در ماه سپتامبر، جراحان گوش، حلق و بینی (ENT) و دهانه رحم بیمارستان دانشگاه تولوز و مؤسسه کلودیوس رگاود از جراحی میکروسکوپی برای اتصال رگ‌های خونی ساعد دست به رگ‌های صورت استفاده کردند و با موفقیت بینی را پیوند زدند.آن‌طور که پزشکان به نشریه Evening Standard توضیح داده‌اند، بیمار پس از 10 روز بستری در بیمارستان و سه هفته مصرف آنتی بیوتیک، اکنون وضعیت بسیار خوبی دارد. همچنین خود بیمار نیز اعلام کرده که به کمک بینی جدید خود می‌تواند بهتر نفس بکشد و گیاهان باغش را بو کند. با این وجود، هنوز برای ایجاد احساس در اندام جدید، یک عمل جراحی دیگر باید روی او انجام شود.دانشمندان همچنین توضیح داده‌اند که این نوع از بازسازی تاکنون در چنین ناحیه شکننده‌ای از بدن که دارای عروق ضعیفی است، انجام نشده. علاوه بر این، تکنیک جدید همچنین محدودیت‌های ارائه‌شده توسط روش‌های پیوند عضله سنتی را دور می‌زند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (5 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits