دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
همه چیز درباره دریاچه افوس اصفهان و تفریحات آن
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دریاچه افوس و زیبایی های چشم نواز این منطقه : اگر راهی سفر به اصفهان هستید حتما باید از جاذبه های دیدنی دریاچه افوس نیز بازدید کنید. دریاچه ای که چشم اندازهای زیبایی داشته و یک مکان تفریحی می باشد.

افوس دریاچه ای با چشم اندازهای رویایی و بی نظیر است که در استان اصفهان واقع شده و جاذبه های زیادی به خود اختصاص می دهد. شما علاقه مندان می توانید در این بخش با دیدنی های دریاچه افوس بیشتر آشنا شوید.

دیدنی های دریاچه افوس

همانطور که می دانید، استان اصفهان یکی از زیباترین استان های کشور بوده که نه تنها توجه گردشگران داخلی را به خود جلب کرده است بلکه هر ساله تعداد زیادی از توریستان خارجی برای بازدید از جاذبه های تفریحی به این شهر سفر می کنند. مهم ترین جاذبه های این شهر را با عنوان چهل ستون به خاطر داریم.

اگر شما نیز راهی سفر به اصفهان هستید حتما سری به مهم ترین دیدنی های این شهر بزنید. در کنار بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر شما بی شک می توانید با جاذبه های طبیعی زیادی رو به رو باشید. یکی از مهم ترین این دیدنی های همین دریاچه زیبا است که با آن آشنا می شوید.

دریاچه افوس

تفریحات دریاچه افوس

این دریاچه و سد تفریحی از جاذبه های متعددی برخوردار است. موقعیت جغرافیایی این ناحیه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و یکی از مناطق بکر اصفهان می باشد. این دریاچه امروزه از دیدنی های اصفهان است.

این دریاچه از نظر موقعیتی در جنوب غربی شهر افوس واقع شده و دارای ویژگی های توریستی است. این دریاچه وسیع ۵۰ متر طول داشته و ۳۰ عرض آن نیز به متر می رسد. ارتفاع این دریاچه از آب های آزاد به ۵۵ متر می رسد. این دریاچه زیبایی های بسیار زیادی دارد.

شهر افوس از توابع بوئین میاندشت می باشد. این شهرستان در دهستان گرجی نیز واقع شده است. اکثریت مردمان این منطقه گرجی بوده و دارای ویژگی های فرهنگی منحصر به فرید می باشند. اگر می خواهید با جاذبه های بیشتری از این نواحی آشنا شوید. حتما سری به زیبایی های این شهرستان بزنید.

تصاویر دریاچه افوس

شما میتوانید از پیست دوچرخه سواری ، زمین بازی کودکان و رستوران‌ها و کافه‌های اطراف دریاچه افوس لذت ببرید.

بازدید از دریاچه افوس از سرگرمی و جاذبه های زیادی برخوردار است. شما در سفر به اصفهان می توانید با جاذبه های بیشتری نیز آشنا شوید. اصفهان با توجه به تمدن و قدمت تاریخی خود از جاذبه های باستانی زیادی برخوردار می باشد.

منبع : ارگااین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits