دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
نحوه دریافت کارت خرید کالا
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از توزیع کارت خرید کالا میان دهک های پایین جامعه خبر داد

کارت خرید کالا برای دهک های پایین جامعه صادر می شود و کارت این افراد هر دو سه ماه یکبار شارژ می شود .

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس طرحی که قرار است در این کمیسیون بررسی شود، دهک‌های پایین جامعه کارت خرید کالا دریافت می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی با بیان اینکه این طرح به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر بررسی می‌شود، افزود: بر این اساس تعداد ۷ دهک پایین جامعه شامل طرح شده و در قالب توزیع کارت خرید کالا تسهیلاتی را دریافت خواهند کرد.

وی هدف از ارائه این طرح را کمک به تامین معیشت مردم اعلام و اضافه کرد: این کمک‌ها به صورت یارانه نقدی نیست و در قالب کارت خرید کالای مورد نیاز ارایه و کارت‌ها هم در فواصل زمانی ۲ یا ۳ ماهه شارژ می‌شوند.

میرتاج الدینی اظهار کرد: این طرح در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و روز چهارشنبه نهایی و تصویب می‌شود و گزارش آن برای بررسی در صحن علنی آماده و فرستاده خواهد شد.

چه کسانی کارت خرید کالا دریافت می کنند ؟

به گفته وی مزایای این طرح شامل حال هفت دهک پایین جامعه اعم از کل افرادی که یارانه‌بگیر هستند یا به منظور بهره‌مندی از طرح معیشت شناسایی شده‌اند، می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون دهک‌های متوسط به پایین جامعه باید از کمک معیشت بهره‌مند شوند؛ به این معنا که افرادی که با افزایش تورم و گرانی درآمدشان پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست و در تامین معیشت خود با مشکل مواجه هستند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

منبع : ایرنااین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • hamshahrionline.ir
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter