دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ مه ۲۰۲۴ میلادی
داستان غیرمعمول نوزادی که دو بار به دنیا آمد!
19
بارداری یک زن تغییر غیرمنتظره‌ای پیدا کرد که یک سونوگرافی معمول در 16 هفتگی نشان داد که یک مشکل جدی در کودک او وجود دارد. تشخیص داده شد که دخترش به تومور نادری مبتلا است که قبل از تولد ایجاد می شود.

در هفته شانزدهم بارداری، مارگارت هاوکینز بومر این خبر تکان دهنده را دریافت کرد که نوزادش تراتوم ساکروکوکسیگال دارد. این تومور نادر از دنبالچه جنین رشد می کند و در دختران بیشتر از پسران یافت می شود. تشخیص ترسناک و ناآشنا بود و مادر باردار را در مورد آینده دخترش پر از عدم اطمینان کرد.

داستان واقعی کودکی که دوبار متولد شد

تراتوم ساکروکوکسیژیال تهدیدی جدی برای زندگی لینلی بود. همانطور که تومور رشد کرد، جریان خون را از جنین در حال رشد منحرف کرد و او را در معرض خطر نارسایی قلبی قرار داد. در هفته 23، قلب لینلی دچار مشکل شد و وضعیت بحرانی شد. تیم پزشکی با یک تصمیم دشوار روبرو شد: اجازه دادن به تومور تا کنترل شود یا یک جراحی خطرناک را دنبال کند که شانس کمی برای بقا دارد.

داستان واقعی کودکی که دوبار متولد شد

مارگارت بومر و تیم پزشکی او که مصمم بودند به لینلی فرصتی برای زندگی بدهند، روشی پیشگامانه به نام جراحی جنین را انتخاب کردند. در هفته 23 و 5 روز از بارداری او، عمل جراحی انجام شد.تومور به قدری بزرگ شده بود که برای رسیدن به آن نیاز به یک برش قابل توجه بود و به طور موقت نوزاد را خارج از رحم قرار می داد. در طول جراحی، تفکر سریع و تخصص تیم او را زنده نگه داشت. پس از برداشتن بیشتر تومور، لینلی را با دقت در رحم مادرش قرار دادند و آن را مهر و موم کردند.

داستان واقعی کودکی که دوبار متولد شد

مارگارت بومر 12 هفته بعد را به استراحت در رختخواب گذراند و چالش های جسمی و عاطفی را تحمل کرد. برخلاف همه احتمالات، او به 36 هفتگی رسید، زمانی که لینلی هوپ برای دومین بار از طریق سزارین متولد شد.مبارز کوچولو که به نام مادربزرگش نامگذاری شده بود، وزن سالمی معادل 5 پوند و 5 اونس داشت. لینلی در هشت روزگی تحت عمل جراحی دیگری قرار گرفت تا تکه های باقی مانده تومور را خارج کند. او در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بهبود یافت و در نهایت به خانه بازگشت.

داستان واقعی کودکی که دوبار متولد شد

با شکست دادن شانس، لینلی بومر اکنون هفت ساله است. او کلاس اول را به پایان رسانده است و عاشق رقص باله و جاز است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (19 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits