دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
داستان کودکانه کوتاه پیاز دراز + دانلود قصه صوتی
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شنیدن قصه‌‌ی کودکانه به بچه‌های ۴ تا ۶ سال کمک می‌کند که داستان‌های پیچیده‌تری را درک کنند و برای یاد گرفتن خواندن و نوشتن در مدرسه نیز آماده شوند .

داستان کودکانه کوتاه پیاز دراز

یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود غیر از خدا هیچکس نبود . پیازی بود که دراز بود برای همین رفت پیش بادمجان و از او پرسید چرا من درازم؟

بادمجان گفت : چه اشکالی داره ما بادمجان ها هم بعضی گرد و تپل و بعضی هم درازیم.

قصه کوتاه پیاز دراز

پیاز دراز رفت پیش هندوانه و پرسید چرا من درازم؟ هندوانه گفت تا حالا پیاز دراز ندیده بودم من پدر و مادرت را می شناسم تو شبیه هر دوی آنهایی. می خواهی قصه اش را برات بگم؟ پیاز دراز خوشحال شد و کنار هندوانه نشست.

داستان کودکانه کوتاه پیاز دراز

هندوانه گفت چند وقت پیش خیاری توی این جالیز زندگی می کرد که خیلی خوشگل و خوش سر و زبان بود.

یکروز یه پیاز گرد و قلمبه یکدل نه صد دل عاشق خیار گل به سر شد و از او خواستگاری کرد. اما خیار قبول نکرد و گفت: چه داماد بوگندوای پیف پیف ... و همه به او خندیدند .

داستان کودکانه کوتاه پیاز دراز + دانلود قصه صوتی

آقای پیاز ناراحت شد اما نامید نشد. هی رفت و امد و به خیار گل به سر مهربانی کرد و بهش هدیه داد. بعد چه روز کارت دعوتی بدست اهالی جالیز رسید که همه رو به عروسی پیاز گرد و قلمبه و خیار گل یه سر دعوت کرده بود.

قصه پیاز دراز

تو بچه ی اونایی... مثل مادرت دراز و مثل پدرت بو گندویی. پیاز دراز از حرف هندوانه ناراحت نشد بلکه خندید و رفت تا هم به فامیل های پدرش سر بزنه و هم به فامیل های مادرش .

separator line

separator line

حتماً بخوانید:
داستان کوتاه کودکانه مرغ پر قرمزی + فایل صوتی و نتیجه گیری داستان

داستان کوتاه کودکانه مرغ پر قرمزی + فایل صوتی و نتیجه گیری داستان

مطمئنا همگی به دنبال پیدا کردن داستان کودکانه برای فرزندانتان هستید که هم حس خوبی به آنها منتقل کنید و هم خواب آرامی را به کودکانتان هدیه دهید. پس در…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits