دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت + دانلود قصه صوتی
4
زمان مطالعه: 5 دقیقه
داستان باعث رشد تخیلات ذهنی کودک می شود و آثار مثبتی بر تفکرات کودک دارد. امید است با خواندن و شنیدن داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت لذت ببرید .

داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

یکی بود یکی نبود توی روزگار خیلی خیلی قدیم پسری کوچکی بود که با پدر و مادرش توی کلبه ای نزدیک جنگل زندگی می کردند. اسم پسرک چی بود، هیچی اون اصلا اسم نداشت. پدر و مادرش اونو صدا میزدن و میگفتن آهای یا اوهوی. یک شکارچی بزرگ از کنار کلبه اونها گذشت. پسرک رو دید و گفت تو باید بگردی و برای خودت یک اسم پیدا کنی.

داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

پسرک با خودش فکر کرد: «درست است؛ من باید بگردم و اسم خودم را پیدا کنم.» آن‌ وقت از کلبه بیرون آمد. رفت و رفت تا به جنگل رسید. پایش را که به جنگل گذاشت، کسی گفت: «سلام، دماغ گنده!»

داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

پسرک گفت: «کی بود؟ چی گفت؟» موش کوچولویی گفت: «من بودم؛ گفتم سلام.» پسرک گفت: «خب، علیک سلام؛ اما تو مرا چی صدا کردی؟» موش کوچولو گفت: «صدایت کردم دماغ گنده. برای اینکه دماغت مثل دماغ من کوچولو نیست.»

پسرک فکری کرد و گفت: «آهان… فهمیدم! پس اسم من دماغ گنده است» او از خوشحالی خواست تا ته جنگل بدود و برگردد؛ اما یک‌دفعه فیل بزرگی سر راهش سبز شد و گفت: «کجا می‌روی، گوش کوچولو؟»

قصه کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

پسرک گفت: «می‌روم جنگل را دور بزنم، اما تو مرا چی صدا کردی؟» فیل گوش‌های بزرگش را تکان داد و گفت: «صدایت کردم گوش کوچولو.» پسرک فکری کرد و گفت: «آهان… فهمیدم! پس اسم من دماغ گنده‌ی گوش کوچولوست!»

او به راهش ادامه داد. همان‌طور که می‌دوید، پایش به چیزی گیر کرد. بعد هم صدایی شنید که می‌گفت: «جلو پایت را نگاه کن چاق چاقالو!» پسرک جلو پایش را نگاه کرد. یک مار دراز و لاغر دید. فهمید که پایش را روی دم آقا ماره گذاشته است. فوری گفت: «ببخشید! اما شما مرا چی صدا کردید؟» مار، بدن لاغرش را حلقه کرد و گفت: «صدایت کردم چاق چاقالو. برای اینکه خیلی‌خیلی از من چاق‌تری.»

قصه پسری که اسم نداشت

پسرک گفت: «آهان… فهمیدم! پس اسم من دماغ گنده‌ی گوش کوچولوی چاق چاقالوست!» این را گفت و از خوشحالی دست‌هایش را به هم زد. خرس بزرگی که در سایه‌ی درختی خوابیده بود، سرش را بلند کرد و گفت: «این‌قدر سروصدا نکن، لاغر مردنی!» پسرک فوری گفت: «چشم آقا خرسه، دیگر سروصدا نمی‌کنم؛ اما شما مرا چی صدا کردید؟»

​ داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت [Click and drag to move] ​

خرس دستی به شکم گنده‌اش کشید و گفت: «صدایت کردم لاغر مردنی. بدت آمد؟» پسرک با خنده گفت: «نه، بدم نیامد. خیلی هم خوشم آمد. چون حالا اسم بهتری دارم. اسم من دماغ گنده‌ی گوش کوچولوی چاق چاقالوی لاغر مردنی است!» این را گفت و به راهش ادامه داد.

زرافه‌ای، سرش را از لای شاخ و برگ‌های یک درخت بیرون آورد و داد زد: «برگ درخت می‌خوری، گردن کوتاه؟» پسرک دستی برای زرافه تکان داد و گفت: «نه، اشتها ندارم؛ اما یک اسم خیلی خوب دارم. اسم من دماغ گنده‌ی گوش کوچولوی چاق چاقالوی لاغر مردنی گردن کوتاه است»

داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

او این را گفت و خواست از روی سنگ بزرگی بپرد؛ اما پایش محکم به سنگ خورد. صدایی از زیر سنگ بلند شد که: «مواظب باش، پادراز» پسرک سرِ سنگ‌پشت را دید و گفت: «آخ ببخشید! نفهمیدم که این سنگ شماست» و توی دلش گفت: «حالا دیگر اسم من دماغ گنده‌ی گوش کوچولوی چاق چاقالوی گردن کوتاه پادراز است. به‌به چه اسم قشنگی دارم!»

او این را گفت و به‌طرف کلبه‌ی خودشان دوید تا این خبر خوش را به پدر و مادرش بدهد. پدر و مادر پسرک، وقتی فهمیدند او برای خودش یک اسم خوب پیدا کرده است خیلی خوشحال شدند. آن‌ها تصمیم گرفتند که آن شب، برای خودشان جشن بگیرند.

 داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

پدر، لباس پوست‌پلنگی خود را پوشید. نیزه‌اش را که از عاج فیل بود، برداشت و رفت که برای شام جشن، حیوان خوبی شکار کند، مادر هم دوید و رفت تا برای روشن کردن آتش، دو سنگ آتش زنه پیدا کند.

پدر با دست پر برگشت. او شکار خوبی کرده بود. گوشت شکار را روی آتش کباب کردند و خوردند. بعد هم با خیال راحت به کلبه رفتند و خوابیدند. صبح روز بعد، مادر آمد پسرش را از خواب بیدار کند. می‌خواست او را به اسم تازه‌اش صدا بزند؛ اما هرچه کرد، نتوانست اسم او را به یاد بیاورد. برای همین، ناچار شد مثل همیشه بگوید: «اوهوی… بیدار شو!»

داستان کودکانه کوتاه پسری که اسم نداشت

پدر آماده بود تا برای غذای ظهر به شکار برود. می‌خواست پسرش را صدا کند تا همراه او به شکار بیاید؛ اما هرچه کرد، اسم تازه‌ی پسرش را به یاد نیاورد؛ بنابراین او هم مجبور شد که مثل همیشه بگوید: «آهای… بیا برویم شکار!»

پسرک با اوقات‌تلخی گفت: «اما اسم من دیگر آهای نیست، اوهوی هم نیست. من حالا یک اسم دارم، یک اسم قشنگ. اسم من… اسم من… راستی اسم من چی بود؟» بله حتی خود پسرک هم اسم تازه‌اش را به یاد نمی‌آورد! شما چطور؟ شما اسم او را به یاد دارید؟

separator line

قصه صوتی پسری که اسم نداشت

separator line

حتماً بخوانید:
داستان کوتاه کودکانه ماهی قرمز و قورباغه + دانلود قصه صوتی

داستان کوتاه کودکانه ماهی قرمز و قورباغه + دانلود قصه صوتی

قصه گفتن برای کودکان تاثیر به سزایی در رفتار کودک خواهد داشت و قدرت تخیل و خیال‌پردازی او را تقویت می‌کند. با ما باشید و از خواندن و شنیدن داستان…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits