دلگرم
امروز: شنبه, ۱۶ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
داستان پندآموز رفتار محترمانه همسایه!
18
داستان های کوتاه به دلیل اینکه حجم کمتری نسبت به رمان و داستان های بلند دارند و وقت زیادی از خواننده را نمی گیرند بیشتر مورد توجه هستند.داستان ها به ما تجربه ها و درس های بزرگی را در زمانی کوتاه می آموزند.

زنى به شهر کوچکی رفته بود تا آنجا زندگی کند. کمی بعد، زن از سرویس دهی ضعیف داروخانه ی شهر به همسایه ی خود اعتراض کرد. او امیدوار بود همسایه اش به خاطر آشنایی با صاحب داروخانه، این انتقاد را به گوش او برساند. وقتی که این زن دوباره به داروخانه رفت، صاحب آنجا با لبخند و گشادهرویی با او احوالپرسی کرد و گفت که چقدر از دیدنش خوشحال است و اینکه امیدوار ست از شهر آنان خوشش آمده باشد و سریع داروها را طبق نسخه به او تحویل داد.

داستان پندآموز / رفتار محترمانه همسایه

رفتار عجیب و باورنکردنی او را با دوستش در میان گذاشت. زن گفت: » فکر میکنم تو به او بابت سرویس دهی ضعیفش تذکر دادهای همسایه گفت: نه. اگر ناراحت نمیشو ی ، به او گفتم که تو چقدر از عملکرد مثبت او راضی هستی و معتقدی که چقدر خوب میتواند تنها داروخانه ی این شهر را اداره کند.
به او گفتم که داروخانه ی او بهتری ن داروخانه ای هست که تو تا به حال دیدهای.

داستان پندآموز / رفتار محترمانه همسایه

زن همسایه میدانست که افراد به احترام، پاسخی مثبت می دهند. در حقیقت اگر با دیگران محترمانه رفتار کنید، تقریبا هر کاری که از دستشان بربیاد، برایتان انجام خواهند داد. این رفتار به آنها نشان میدهد که احساساتشان مهم، عالی ق شان محترم و نظراتشان با ارزش است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (18 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است