دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
داستان کوتاه بچگانه من نمی خوام بخوابم تصویری
20
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خواندن و شنیدن داستان یکی از تفریحات و سرگرمی های مفید برای کودکان است که قدرت گفتاری و نوشتاری و همچنین تخیل و حافظۀ آنها را تقویت می کند.

قصه تصویری کوتاه من نمی خوام بخوابم برای کودکان

یکی بود یکی نبود. توی جنگل، جوجه تیغی کوچولویی بود به اسم پولک .. پولک هر شب برای اینکه توی تختش بره و بخوابه کلی بهانه می آورد و تا جایی که می تونست دیرتر می خوابید.

یکی از شبها که پولک مثل همیشه سرگرم بازی بود و دلش نمی خواست بخوابه ، مامان جوجه تیغی کنارش اومد و گفت: ” پولک دیروقته! نمی خوای بری بخوابی؟” پولک سرش رو تکون داد و گفت:” من نمی خوام بخوابم ، هنوز خسته نشدم ! ”

قصه بچگانه

مامان گفت:” می خوای برات یک کتاب بخونم ؟” پولک که انگار از این پیشنهاد خوشش اومده بود به سراغ کتابخونه اش رفت و یک کتاب جدید رو از قفسه برداشت و کنار مامان اومد و روی مبل نشست و گفت:” فقط صفحه اولش رو بخون مامان.. چون من می خوام برم بقیه بازیم رو بکنم ..”

داستان بچگانه

مامان جوجه تیغی کتاب رو باز کرد و شروع به خوندن کرد:” خورشید غروب کرده بود و هوا کم کم تاریک می شد، خرس کوچولو خودش رو برای رفتن به رختخواب آماده می کرد…”

قصه کوتاه

پولک گفت:” بسه مامان، دیگه ورق نزن ” مامان نشانه ای رو بین صفحه های کتاب گذاشت و کتاب رو بست.. پولک گفت:” راستی مامان خرس ها چطوری برای خوابیدن آماده می شن؟” مامان گفت :” نمیدونم ، خودت چی فکر می کنی؟” پولک آروم لای کتاب رو باز کرد تا صفحه بعد رو ببینه .. اون که از عکس توی صفحه خوشش اومده بود گفت:” تو این صفحه چی نوشته؟”

مامان صفحه رو باز کرد و ادامه داد:” خرس کوچولو که حسابی خواب آلود بود خمیازه بلندی کشید و توی غار رفت، بعد لباس خوابش رو پوشید و دمپایی های پشمالوش رو پاش کرد..”

داستان تصویری

پولک خمیازه بلندی کشید و گفت:” وایسا مامان! منم می خوام مثل خرس کوچولو لباس خوابم رو بپوشم .. ولی نمی خوام بخوابم ، راستی همین قدر کتاب بسه ! دیگه ورق نزن ..” مامان به پولک کمک کرد تا لباس خوابش رو بپوشه ..

داستان کودک

پولک گفت:” راستی مامان خرس ها قصه و کتاب قبل از خواب هم می خونند؟” مامان شانه بالا انداخت و گفت:” نمی دونم !”

پولک گفت:” پس یک صفحه دیگه هم بخون شاید بفهمیم.. بعدش من میرم سراغ بازیم..” مامان شروع به خوندن کرد:” بعد از اینکه خرس کوچولو لباس خوابش رو پوشید، کتاب داستانش رو انتخاب کرد و سپس دندانهای مرواریدیش رو کنار جویبار مسواک زد ..”

قصه بچگانه

پولک گفت:” صبر کن مامان ! خرس کوچولو دندونهاش رو مسواک زد پس منم مسواک می زنم .. بعدش میرم سراغ بازیم ..!”

مامان جوجه تیغی لبخندی زد . پولک در حالیکه شیر آب رو باز می کرد گفت:” تا من دارم مسواک می زنم شما هم یک صفحه دیگه از کتاب رو بخون ! فقط یک صفحه !”

قصه برای بچه ها

مامان شروع به خوندن کرد:” بعد از اینکه خرسی مسواکش رو زد مامان خرسی بغلش کرد و اون رو روی تخت خوابوند ..”

قصه کودکانه

پولک در حالیکه چشمهاش رو به هم می مالید گفت:” میشه شما هم منو بغل کنی؟” مامان جوجه تیغی پولک رو بغل کرد و به اتاقش برد. پولک یه کم فکر کرد و گفت:” یعنی بقیه داستان چی مشه؟ فقط یک صفحه دیگه هم برام بخون .. ولی گفتم که من نمی خوام بخوابم فقط می خوام بدونم بعدش چی میشه!”

مامان جوجه تیغی ادامه داد:” در حالیکه جیرجیرک ها لالایی می خوندند و ستاره ها چشمک می زدند، مامان خرسی یک قصه برای خرس کوچولو خوند و بعد اون رو بوسید و بهش شب بخیر گفت..”

داستان کودک

مامان جوجه تیغی هم خم شد تا پولک رو ببوسه که پولک انگشتش رو روی لبهای مامان گذاشت و گفت:” صبر کن مامان .. ولی هنوز وقت شب بخیر نیست .. من خوابم نمیاد! ” بعد خرس عروسکیش رو بغل کرد.

داستان کوتاه

مامان کتاب رو ورق زد و گفت:” خرس کوچولو چشمهاش رو بست و خیلی زود صدای خرو پفش بلند شد ..”

داستان بچگانه تصویری

مامان نگاهی به پولک کرد. حالا پولک هم درست مثل خرس کوچولو چشمهاش رو بسته بود و صدای خر و پفش توی اتاق پیچیده بود. مثل اینکه پولک هم واقعا مثل خرسی خوابش برده بود. مامان به آرومی کتاب رو بست و سر جاش گذاشت.

داستان کودک تصویری

کتاب خرسی باعث شد تا دیگه پولک از اون به بعد تا دیروقت بیدار نمونه . اون هر شب همین کارهای خرسی رو می کرد و بعد از خوندن کتاب یا شنیدن قصه خیلی زود به خواب می رفت و دیگه صبح ها همیشه سرحال و پرانرژی بود..

قصه بچگانه

separator line

حتماً بخوانید:
قصه کوتاه بچگانه باید صف بایستی تصویری

قصه کوتاه بچگانه باید صف بایستی تصویری

مطمئنا همگی به دنبال پیدا کردن داستان کودکانه برای فرزندانتان هستید که هم حس خوبی به آنها منتقل کنید و هم خواب آرامی را به کودکانتان هدیه دهید. پس در…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (20 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

منم؟ | ۲ هفته پیش
بدک نبود
0
6

hits